Ana Menü

Misafirperver Kayseri (!)

Başlatan carlito1903, Kasım 03, 2008, 11:18:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Kayserisporlu yöneticiler, Beşiktaşlılara dostluk yemeği vermedikleri gibi statta yüzlerine bile bakmadılar. Şeref Yalçın, "Bize dostça yaklaşana aynı dostluğu gösteririz. Kayserispor Yönetimi'nin tavrı beni ilgilendirmiyor" dedi.

SÜPER Lig'deki her maç öncesi ev sahibi takımlar, misafir ekibin yöneticilerine dostluk yemeği verir. Ancak bu gelenek dün yerine getirilemedi. Sebebi de geçen sezon yaşanan bir olay nedeniyle Kayserisporlu yöneticilerin Beşiktaşlılara olan dargınlığı idi. Kayserispor Yönetimi bırakın yemeği, Beşiktaşlıların yüzüne bile bakmadı. Başrolünde Kayserispor'un milli futbolcusu Mehmet Topuz'un yer aldığı olayın gelişimi ise şöyle...

9 Şubat 2008'de Kayseri'de oynanan ve ev sahibi takımın 2-0 kazandığı maçtan sonra Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Kayserispor Başkanı Recep Mamur'dan Mehmet Topuz'u istemiş ve bonservisi için 11 milyon Euro vermeye hazır olduklarını söylemişti. Bu teklif, gündeme bomba gibi düşmüş ve günlerce konuşulmuştu. Beşiktaş'ın o zamanki teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'ın ısrarla alınmasını istediği Mehmet Topuz konusu sezon sonuna kadar siyah beyazlıların gündemini meşgul ederken Kayserispor'un 15 milyon Euro talep ettiği belirtilmişti.

Şeref Yalçın'ın tepkisi

İşte geçen sezondan kalan bu defterler dünkü maçtan önce bir kez daha açıldı. Kayserisporlu yöneticilerin, Beşiktaş Yönetimi'ne dostluk yemeği vermedikleri gibi statta yüzlerine bile bakmamaları dikkat çekti.

Beşiktaş yöneticisi Şeref Yalçın, "Biz tüm takımlara eşit mesafedeyiz. Kayserispor Yönetimi'nin tavrı bizi ilgilendirmiyor. Biz sahadaki oyunumuza bakarız. Bize dostça yaklaşana aynı dostluğu gösteririz" diyerek tepkisini dile getirdi.

Bilet protestosu

Kayserispor-Beşiktaş maçında 831 polis, 70 özel güvenlik görevlisi önlem aldı. Maça ilgi fazlaydı ve tüm biletler satıldı. Siyah beyazlı taraftar için bin 200 kişilik yer ayrıldı. Ancak, Beşiktaş taraftarına ayrılan biletler günler önce tükenince, siyah beyazlı taraftarların bir bölümü sloganlarla bu durumu protesto ettiler. Atatürk Stadı'nda 7 bini kombine bilet olmak üzere 25 bin 318 biletin tümü satıldı.

Kaynak:Kralkartal Haber
kralkartal.com/haber

ZeMaHŞeR

Geçen sezonda stat tertemizken bize ayrılan yerler diz boyu kardı.. bi bize ayrılan yeri temizlememişlerdi...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

husoeagle

yeni stadı bi yapsalardı artık

ZeMaHŞeR

Seneye orda oynayacaklar demi abi.. Gazeteler öyle yazıyordu...

husoeagle

benim pek umudum yok ama bilmiyorum :D

ZeMaHŞeR

Hayırlısı o zaman ne diyelim..

carsi52

Ocak ayında oynamaya başlıcak kayseri yeni stadında.
Baya bi küfür etti taraftarlarda maçta.
Bölünür senin için uykular!

eren06

kayseri yönetiminin yaptığı büyük saygısızlık. aynı tavrı bizim yönetimin de onlara göstermesi lazım bence tabi inönüye gelebilirlerse.

husoeagle

stadın hergün yanından geçen biri olarak 2 ayda o stadın biteceğini hiç aklım almıyor kaan
ocak ayına bitirirlerse sürpriz olur bana

ilhan mansız_melis

zekası geriler ;)   bi gıcıklığım var ya benim Kayseri'ye
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Alp Erdem

inşallaah yeni stadlarındaki ilk maçı onlarla yaparız ve 10-0 çarparız

muhsin_1903

y.d nin iticiliği yüzünden maalesef artık sevilmeyen bi kulübüz.cok değil 4-5 sene öncesine kadar herkes severdi bizi hatta biz olamıyosak beşiktaş şampiyon olsun diyodu renkli takımlar.cok şeyler kaybettik ve kaybetmeye devam ediyoruz
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR