Ana Menü

Boks spormudur?

Başlatan ist.hatirasi/3-4, Ekim 25, 2008, 11:16:21

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ist.hatirasi/3-4

Boks spormudur? Çok merak ediyorum.İnsanların birbirlerine vurup kalıcı hasarlar bırakması ya da öldürmesi spor'a girer mi? Dün yine izledim haberlerde adam kafasına aldığı darbeyle  5 gün komada yatmış sonundada kurtulamamış hayatını kaybetmiş.?
YÖNETİM İSTİFA !!!

mdc

:D

Farklı bir bakış açısı :)
Mantıksızda değil hani :D

Boks antrenmanlarını spordan sayarsak,maçlarını bu kategoriye sokamayız heralde :)
HAYATTA BEŞİKTAŞ

erdibatmaz

boks u bende hiç sevmem. Birbirine vuranlardan zevk alan sadisttir heralde.. :)
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

+18 !

bence spor felan degil bana söyle geliyor hani ha mahallede kavga etmişsin ha boks macı yapmışsın ;D

ilhan mansız_melis

Kübra ablanın topici :D   harbiden ya geçen gün boks maçında adam komaya girmiş 5 gün kalmış ve ölmüş
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Delirdik

Spor; dostLuk ve kardeşLikse box spor değiLdir :P
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

mdc

Bu cevapda koca forumda bi tek senden beklenirdi zaten
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Delirdik

O koca forumun ayıbı arkadaşım ;D
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: ist.hatirasi/3-4 - Ekim 25, 2008, 11:16:21
Boks spormudur? Çok merak ediyorum.İnsanların birbirlerine vurup kalıcı hasarlar bırakması ya da öldürmesi spor'a girer mi? Dün yine izledim haberlerde adam kafasına aldığı darbeyle  5 gün komada yatmış sonundada kurtulamamış hayatını kaybetmiş.?

Evet boks bir spordur... İnsanlar birbirine vuruyo ama sonuçta belli kurallar içinde ve benim 2 maçım var ikisinde de şampiyon oldum ve şuanda suratım da hiç bir hasar yok! benim babamda boksör
ve onda da hiç bir hasar yok ki ağır sikletti.. Ayrıca sakatlanmak yada spor yaparken ölmeye başka örnekte çok.. Futbol oynarken sahada ölenleri nezaman unuttuk! Yada yine futbol oynarken kafaları
gözleri açılmıyomu? Kolu yada bacağı kırılmıyomu? Ben voleybolda oynadım onu oynarken topa vururken düşüp kolumu kırdım ama boksta hiç bişey olmadı.. Ayrıca boks yapmak için çok iyi kondisyon ve güç gerekiyo bunun içinde koşu olsun diğer şeyler olsun bi sürü antreman yapılıyo..
Bence boksu spor saymamak oldukça saçma..

Alıntı yapılan: Free İdea - Ekim 25, 2008, 13:26:49
boks u bende hiç sevmem. Birbirine vuranlardan zevk alan sadisttir heralde.. :)

Bence de boksu spor saymayanlar sadisttir.. Ayrıca bu sporu sevmeyebilirsiniz ama sevenlere de saygı gösterebilirsiniz..

Alıntı yapılan: +18 ! - Ekim 25, 2008, 14:44:11
bence spor felan degil bana söyle geliyor hani ha mahallede kavga etmişsin ha boks macı yapmışsın ;D

Boks bir sokak kavgası değildir ve ona benzetilemez..! Boksu yapmak ve öğrenmek için o kadar emek veriliyo ki sokakta ki saçma tokat tekme ve yumruklara benzetilemez..

Alıntı yapılan: Buz - Ekim 26, 2008, 02:12:29
Spor; dostLuk ve kardeşLikse box spor değiLdir :P

Evet Spor, Sevgi Dostluk ve Kardeşliktir ve Boks'ta bir spordur.. Maçtan sonra birbirine sarılıp ringten inince birbirinle konuşabiliyosan bunun neresi kötü.. Futbol maçlarından sonra hiç mi kavga olmuyo
kardeşlik dostluktan hiç mi çıkmıyo..?? Biz fener maçlarını düşmanla maç gibi hiç mi görmüyoruzz??
Kardeşlik olarak mı görüyoruzz?? Madem dostluk futbol maçlarından sonra neden futbolcular birbirine saldırıyo bunları görmeden futbol yada diğer branşlar spor boks değil öyle mi..??

Kusura bakmayın ama boksu böylesine kötülemeniz hatta boksu sevenlere hakaret etmeniz gerçekten ayıp.. Tabiki herkes sevmek zorunda değil ama hakarete dönüştürmeden bu sporu sevmiyorum denilebilir...
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

ZeMaHŞeR

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

ist.hatirasi/3-4

Alıntı yapılan: BJK_Kübra - Ekim 26, 2008, 12:17:52
Alıntı yapılan: ist.hatirasi/3-4 - Ekim 25, 2008, 11:16:21

Evet boks bir spordur... İnsanlar birbirine vuruyo ama sonuçta belli kurallar içinde ve benim 2 maçım var ikisinde de şampiyon oldum ve şuanda suratım da hiç bir hasar yok! benim babamda boksör
ve onda da hiç bir hasar yok ki ağır sikletti.. Ayrıca sakatlanmak yada spor yaparken ölmeye başka örnekte çok.. Futbol oynarken sahada ölenleri nezaman unuttuk! Yada yine futbol oynarken kafaları
gözleri açılmıyomu? Kolu yada bacağı kırılmıyomu? Ben voleybolda oynadım onu oynarken topa vururken düşüp kolumu kırdım ama boksta hiç bişey olmadı.. Ayrıca boks yapmak için çok iyi kondisyon ve güç gerekiyo bunun içinde koşu olsun diğer şeyler olsun bi sürü antreman yapılıyo..
Bence boksu spor saymamak oldukça saçma..

Futbol,Voleybol,Kayak,Yüzme,Basketbol spordur çünkü;bunlarda hedef insanlara vurmak,kaş açmak,kafa kırmak,kol kırmak değildir.Amaç;Topu kaleye sokmak,Topu çemberin içinden geçirip sayı almak vs. vs. ...Yani hepimiz bunlardaki kuralların insanların herhangi bir yerine vurmak olmadığını biliyoruz.Adamın kaşını açması kasti bir durum değil amaç;topu alabilmek,kontrol altında tutmaktır.Kaş açılması ise yapılan müdaheleye bağlıdır.Dengesiz bir müdahalede olur.(Kafa kafaya çarpışırsın,dirsek gelir vb.)Voleyboldada amaç kol kırmak değildir.Sanıyorum yere dengesiz bi şekilde düştün kolun bedeninin altında kaldı veya başka bir şekilde kırdın.

Babandada sendede bir problem olmayabilir.(Allah sağlık versin).Ama sakat kalanlarıda es geçmek olmaz.

Boks ise çok farklı amaç rakibini dövmek,kişiyi kendini savunamaz hale getirip kazanmak,Sokaktaki kavgadan farkı yok,Ama kurallar var dersiniz.Yani insanı dövmek için uydurulmuş kurallar...
YÖNETİM İSTİFA !!!

BJK_Kübra

Boks'ta da hedef kaş açmak karşındakini öldürmek değildir zaten! Sen oraya karşındakini öldürmek için çıkmıyosun yada bi yerlerini kırmak içinde çıkmıyosun.. Karşılıklı güç ve kondisyon gerektiren ve kurallar çerçevesinde birbirine vuruyosun amaç ondan üstün olmak onu öldürmek yaralamak değil! Ve bu sporu yapıyosan yumruklardan kaçmayı biliceksin zaten boks budur! Kaçmayı bilirsen zaten dayak yemezsin yani boksu bilirsen! Ve baktın senden çok iyi yenemiceksin kaçamıcaksın havlu atarsın çekilirsin bi türlü orda ölene kadar kalmak gibi bi kural yok!!

Ayrıca BOKS bir sokak dövüşü değildir olamaz da !!! Boks için bi sürü kural öğreniyosun sürekli antreman yapıyosun bi emek veriyosun kurallar çerçevesinde oynuyosun... Amaç öldürmek değil yaralanmakta her sporda oluyo nasıl onlarda kazaylaysa bunda da öyle madem yapıyosun iyi biliceksin..

Ayrıca ben baya bi boksör tanıyorum izliyorum takip ediyorum öyle kalıcı ve ölümcü bi hasar görmedim.. Bi kaç bişeyler duymuş olabiliriz ama onu hangi spordan duymuyoruzz!!??
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

carsi52

Her sporda bişeylik vardır.
Futbolda yok mu sanki ? o kadar ölümler görüyoruz kalp vuruyoda adam ölüyo.
Korkan insan oynamaz boks olur biter.

Bölünür senin için uykular!

Simurg

Kişiler isteyerek kendileri adına spor adına bişeyler yapıyorsa
ve belli kurallar dahilindeyse spor dalı diyebiliriz.
sevilip sevilmemesi kişisel bir konu benimde hoşuma gitmeyen bir durum
ama dünyada yaşanan tüm şiddet yerine keşke bu tür sporlarla insanlar kendilerini kanıtlasalar.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ZeMaHŞeR

Boks herşeyden önce Yürek işi...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK