Ana Menü

5 asker daha şehit

Başlatan NoPasaran, Ekim 16, 2008, 12:31:13

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Helikopter inişte kırıma uğradı: Tugay Komutanı'nın da aralarında bulunduğu 15 asker yaralı

HAKKARİ ve Şırnak'ta çıkan çatışmalarda 5 güvenlik görevlisi şehit olurken, 5 terörist de ölü ele geçirildi. Şırnak'ta inişe geçen bir helikopterin kırıma uğraması sonucu aralarında Tugay Komutanı'nın da bulunduğu 15 asker yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde verilen bilgiye göre Hakkari'nin Kavaklı Bölgesi'nde sürdürülen operasyonda görev alan bir komando bölüğü teröristlerin bulunabileceği yerlere dün saat 20.30'da manevra yaparken patlama oldu. Şiddetli patlamanın ardından PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu 4 güvenlik görevlisi şehit oldu. Güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine teröristler kaçtı. Bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla operasyon devam ediyor.

HELİKOPTERLE SEVK

PKK'lı teröristlerin kaçış yönünü kesmek amacıyla bölgeye gece helikopterlerle birlikler sevk edildi. Bir helikopterin inişi esnasında teknik arıza meydana geldi. Kırıma uğrayan helikopterde ağır yaralanan 1 güvenlik görevlisi kaldırıldığı Şırnak Asker Hastanesi'nde şehit olurken, aralarında Tugay Komutanı'nın da bulunduğu 15 personel hafif yaralandı.

HAKKARİ'DE 4 TERÖRİST

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Derecik bölgesinde, Kuzey Irak sınırına 4 kilometre uzaklıkta bir grup terörist tespit edildi. Düzenlenen operasyonda 4 terörist ölü ele geçirildi.

Şırnak'taki Cudi Dağı bölgesinde icra edilen operasyonda da 1 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEHİTLERİN ACISI

Bu arada çatışma bölgesine birlik sevki sırasında inişe geçerken kırıma uğrayan helikopterde şehit olan askerin Bitlis'in Tatvan İlçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Onbaşı Orhan Marhan olduğu bildirildi.

Şehit askerlerden Ümit Çiftçi ile Selvi Sefa Kılıç'ın İzmir'de oturan aileleri de acı haberle gözyaşlarına boğuldu.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Alp Erdem

tüm türkiyenin başı sağ olsun kalleş pkk bir gün bu yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz

ZeMaHŞeR

Başımız sağolsun :(

Sabah haberi aldığımdan beri iyi değilim...

ne yaparsanız yapın bu VATAN'ı bölemeyeceksiniz....
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

keskinli

catismaya girilen teröristleri nasil kaciriyorlar anlamiyorum
basimiz sagolsun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

bi önlem alınmadıgı sürece bu devran böyle döner aslında suanki iktidarı koyacaksın daglara vursunlar.. zaten aynı kapıya cıkıyor.. Bunu yapanlar amerikan usakları bizim iktidarda.. Başımız Saolsun..

ZeMaHŞeR

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ
TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ
ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ
SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ
SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE
İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE
ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE
DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.......
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

sercAn1903

M.Kemal den sonra onun çeyreği kadar eden bir yönetici doğsaydı türkiye bu kadar kötü durumda olmazdı.
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

beckyZWICKY

yeter lan artık yeter her gün şehit haberi alıyoruz şerefsizler elbet bir gün hesap vericeksiniz!!

pkk'nında bunları besleyenlerinde allah belasını versin şerefsiz köpekler
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

ugur24

daha çok şehit haberi alırız malesef.

dün taraf gazetesinin ortaya attığı iddaalara inanmak istemiyorum.

allah şehitlerimizin ailelerine sabır versin.

başımız sağolsun.

IL Capitano

cok zor bir durum sanki ulkede ic savas var..
hadi Sn.Erdogan gönder bir heyet daha Barzaninin ayagina..

Insanin ici parcalaniyor valla. Allah sehitlerimizin yakinlarina sabir versin..

Alıntı yapılan: ugur24 - Ekim 16, 2008, 14:53:33
dün taraf gazetesinin ortaya attığı iddaalara inanmak istemiyorum.

ben okuyamadim,biraz acabilir misin?
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ugur24

dağlıca ve aktütün baskınlarının istihbaratının önceden alındığını fakat genelkurmayın gerekeni yapmadığını söylüyorlar.

http://www.taraf.com.tr/haber.asp?id=19121

NoPasaran

Taraf gazetesinin neye hizmet ettiğini dün İlker Başbuğ sert sözlerle açıkladı

"Yönünüzü bilin" dedi..

ZAMANIN SOLCULARI OLMUŞ ŞİMDİ SAĞCI
ODA YETMEMİŞ ASKER DÜŞMANI OLMUŞLAR

ADINADA TARAF KOYMUŞLAR

YEMYEŞİLDE LOGO YAPMIŞLAR

:)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Bu tip iddialar ilk defa ortaya atılmıyor, 1993'te 33 askerimizin şehit edildiği saldırıda askerlerimizin geçiş güzergahının önceden teröristlere bildirildiği iddiaları bizzat saldırıyı yapan Şemdin Sakık tarafından söylenmişti...

Geçen seneki Dağlıca saldırısında da benzer iddialar ortaya atıldı...

Kesin doğrudur ya da kesin yanlıştır gibi birşey söyleyemeyiz tabiki ama eğer böyle bi olay olmuşsa şaşırmam ben şahsen...

beckyZWICKY

Asıl Düşmanlar içimizde..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

melankolizm

Aziz Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun...

Vur Yiğidim Köpeklere..! Sakın Ola Acıma
Onlar Nasıl Kıydılar Öğretmenime Bacıma..!
Saatler İlerliyor, Vakit Yakın Öcüme..!
Köpekleşen Beyinlere  Kanlı Kurşun Sıkılsın
Zalim Gabar Kahbe Cudi Yıkılırsa Yıkılsın..!