Ana Menü

M.Denizli'nin ilk basın toplantısı

Başlatan carlito1903, Ekim 13, 2008, 14:47:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli, siyah beyazlı takımın başına geçtikten sonra ilk basın toplatısını düzenliyor.

Tecrübeli hocanın, Ümraniye Nevzat Demir Tesislerinde düzenlediği toplatıdaki açıklamaları canlı olarak MARATON.COM.TR'de.

¤ Maraton | iddaa ¤ MUSTAFA DENİZLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLİYOR!..

İşte Denizli'nin açıklamaları;

-"BU KADRO ÇOK ÖNEMLİ BİR KADRO"-

"Bildiğiniz gibi hafta içinde başladığımız çalışmalar futbolda yüksek tempo dediğimiz çalışma türüyle devam etti. Bu çalışmalara belki futbolcularımızda kısa süreli zorluklar yaratabilir. Bunlar doğaldır. Bunları asgariye indirmek için çalışıyoruz. Beşiktaş gibi büyük bir camiada sorumluluk almanın zorluk derecesini bilen bir insanım. Bizden beklentileri gerçekleştirmek için çalışacağız. Bu beklentilerin tamamına cevap vereceğiz. Bunun için camia ile ilgili tüm birimleri aktif hale getireceğiz. Adaptasyon sürecini kısaltmak için çalışacağız. Bu kadro çok önemli bir kadro. Bunu göreve gelmeden önce defalarca söyledim. Göreve geldikten sonra da söylediğimden daha önemli bir kadro olduğunu onlarla çalıştıktan sonra gördüm.

-"AZİZ YILDIRIM VE PEK ÇOK KİŞİ BENİ ARADI"-

Türkiye'nin her tarafından tebrik mesajları aldım. Bana bu çalışma döneminin başlangıcında beni arayarak mesaj göndererek çalışmalarımda mesaj gönderen birçok insan, çocukluk arkadaşlarımdan başlayarak, Spor Bakanımız, TFF Başkanımız, Aziz Yıldırım, Beşiktaş ve Şişli belediye başkanları ve pek çok kişi beni aradılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum.

Beşiktaş'ın kadrosunda olabilecek değişiklikler hem isim hem sistem olarak neler olabileceğini bu hafta oynanacak maçla belli olacak. Tam kadro olarak çalışmalara başlayamadık ama bunlar büyük takımlar için önemli değil. Her maçı kazanacak bir kadroya sahibiz.

-"YAKINLIK İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"-

Her konuda sizlerle eşit çerçevede çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Sizlerin bizden neler beklediğinizi biliyorum. İyi bir başlangıç, iyi bir devam ve iyi bir yükseliş dileğiyle tekrar basın mensuplarına hoş geldiniz diyorum. Bu kısa dönemde böyle bir çalışma ortamında çalışma ekibimde yer alan teknik kadro ve futbolcularıma gösterdiğiniz yakınlık için teşekkür ediyorum.

-"BEŞİKTAŞ TARAFTARI EN ÇOŞKULU VE ÜRETİCİ TARAFTAR"-

Türkiye'nin en coşkulu ve en üretici taraftar topluğuna bir mesajım olacak. Yeni bir Beşiktaş takımı yaratmak için yola çıktık. Bu takıma yeni üretimler kazandıracak taraftarlarımızı bekliyoruz. Bize yeni teşviklerini ve sürekli desteklerini bekliyoruz. Onlarla en kısa sürede ve arzuladıkları bir takımla karşılaşmayı, buluşmayı heyecanla bekliyorum. Ümit ediyorum onlar mesajımı almışlardır ve aldıklarını da bugünden itibaren göstereceklerdir.

-"GOL YEMEKTEN VE KAYBETMEKTEN ASLA KORKMAYIZ"-

Bu kadro hücum zenginliğine fazlasıyla sahip bir kadro. Büyük takımların büyük olma nedenlerinin altında kazanmayı arzulayan oyun[/] şekilleri yatar. Beşiktaş'a sadece kazanacak bir oyun oynayacak bir takım olduğunu göstermek için gelemdim. Biz gol yemekten ve kaybetmekten asla korkmayız. Bizim amacımız bizi izleyenleri önce futbol adına memnun etmek. Zaten bunu başarırsanız kazanmaya çok yakın olursunuz. Büyük takım felsefesinden uzak bir tabloyla karşılaşmayacaksınız. Bu göreve başlarken beklentilerin ne olduğunu biliyoruz. Bu beklentiler büyük ölçüde gerçekleşecek. Bu yarışta geriye düşmek ya da öne çıkmak zaman zaman insanlarda olumsuz etkiler yaratabilir. Hakemlerimiz ligin bitiş düdüğünü çaldığı zaman nerede olacağımızı biliyoruz.

-"KADRONUN TAKVİYEYE İHTİYACI YOK"-

Her takımın pozitif ve negatif yönleri vardır. Bu kadronun takviyeye ihtiyacı yok. Bu kadro fazlasıyla yeter. Gün gelir öyle bir ihtiyaç hasıl olursa çift ön libero da oynarız. Beşiktaş bir sisteme bağlı değildir. Önce bu felsefeyi yerleştireceğiz. Bugün itibariyle söylediklerimin birçoğu gerçekleşmez belki ama bu benim uzun süremi almaz merak etmeyin. Maçlar kazanacağız, belki kazanamayacağımız günler de olacak. Ama kazandıklarımız bizi hedefe götürmek için yeterli olacak.Bu değişkenliğe önce oyuncularımız hazır olacak.

Yabancı futbolculara burada lisan için yardımcı arkadaşlarımız var. Bu durumu asgari düzeye çekmeliyiz. Mümkün mertebe direkt olarak iletişim kurmaya çalışıyoruz. Bu arkadaşlarımız her zaman bizim yanımızda olacaktır. Takdir edersiniz saha içindeki çalışmalarda konsantrasyonu en üst seviyede tutmalıyız.

-"MAKSİMUM 22 FUTBOLCU OLACAK"-

Buraya gelirken yaptığım kontratta puan kaybetmeyeceğiz diye bir madde yok. Şampiyon olacağız diye de bir madde yok. Ama biz ikincisini gerçekleştirmek için buradayız. Biz şampiyonluğumuza mani olmayacak kadar puan kaybedeceğiz.

Maksimum 22 olacaktır kadrom. 3 hafta bekleyeceğiz bu konu için. Hepsini bu dönemde izlemek ve yakından tanımak istiyorum. Oyuncularımın, futbolcu kalitesi kadar insan kalitesi de iyi olmalıdır.

-"BEKLENTİLERE CEVAP VERDİĞİM MÜDDETÇE KONTRATIM UZAR"-

Benim burada başarılı olmam benimle aynı mesleği paylaşan Türk arkadaşlarım için önemli bir avantaj[/] olacaktır. Biz sadece kendimizi için ya da kulübümüz için başarılı olmak zorunda değiliz. Aynı zamanda arkamızdan gelen jenerasyon için de başarılı olmalıyız.

İçimizdeki İrlandalılar sözünü söylediğim zaman İrlanda'ya karşı oynadığımız bir maç vardı. Bunlar her zaman olabilecek hadiseler. Bunlara karşı gardınızı almalısınız. Kontratımın uzun vadeli olmasını istediler ama ben hayatta uzun vadeli kontratlar yapmam. Bu kontratın uzun vadeli olması benim elimdedir. Beklentilere cevap verdiğim müddetçe kontratın uzayacağını ben zaten bilirim. Umarım zorluklarla karşı karşıya kalmayız. Kalsak da sorun değil. Biz söyleyeceklerimizi direkt olarak söyleriz, yan yollara sapmayız.

-"SURATI ASIK FUTBOLCU İSTEMEM"-

6+2 benim için değil artılı sistemlerin tamamı herkes için sorundur. 6+2 demek 8 tane sorunlu adam demektir. Bu futbolcular alınırken oynatmak için alınıyor. Milli takımdayken de artılı sistemlere karşıydım. 8'in içindeki 6 ile sürekliliği başarırsak asgari 2 tane sorunlu adam olacaktır. Bu iki oyuncu da çevresindeki 10 futbolcuyu olumsuz etkileyebilir. Bazıları sürekli bazıları ise dönemsel olarak oynayacaktır. Bu bir zorunluluktur. Tesislere geldiğimde suratı asık hiçbir futbolcu istemem.

Fizik kondisyonumuzla ilgili bir sorunumuz yok. Bu takım ayladır Ertuğrul hoca ile çalışma yaptı. Çalışma programındaki farklılıktan sorunlar olabilir. Futbolcuların adalelerinde mutlu bir ağrıları olabilir.

-"BÜYÜK TAKIMLAR DA PUAN KAYBEDEBİLİR"-

Fiziki şartlarda eksikliğimiz vardı ve birkaç günümü ona verdim. Tesislerde bazı değişiklikler oluyor.

Şampiyonluk rekabetiyle ilgili olarak olaya farklı bakıyorum. Büyük takımlar da puan kaybedebilir ama futboldaki seriler çok önemlidir. Sezon başı itibariyle belki beklenen çizgiyi yakalayamayan önemli rakiplerimiz var. Bunların başında da F.Bahçe geliyor. Bu bir avantaj olabilir. Ligler sürpriz takımlar çıkartabilir. Neyin ne zaman olacağını kimse kestiremez. Onlar önce dostumuz sonra da 90 dakika için rakibimizdir. İnşallah onlar iyi olsun ki biz de bu yarışı kazandığımız da daha mutlu oluruz.

Ankara'da Gençlerbirliği ile yapacağımız maçta suni çimin bizi çok olumsuz etkilememesi için bazı düşüncelerimiz var. Çok önemli şikayetlerle de karşılaşmadım ama yaşayıp görmek ve bazı özel tedbirler alabiliriz.

Menajerlik için şimdilik yönetimden bir talebimiz yok, menajer konusu bizim önceliğimiz değil.

+18 !

güzel acıklama yapmış tekrar hosgeldin hocam ve hucüm futbolununda sinyallerini vermiş..

NoPasaran

Yağmasada gürleyen bir hava olur ya

Ulan havaya bak be amma bozdu deriz..

Denizli aynen öyle geliyor..

Beşiktaş taraftarının istediği Futbol için en azından korkmadan rakibini boğan sürekli golü düşünen futbol için geldiğini biliyor..

Bunu açık ve net belli ediyor..

3-4 Aylık bir süreç olacaktır bu süreç. Takımımız Rızadan beri savunma zihniyeti ile yönetilen bvir takım malesef. Bunun deişmesi , Galatasarayın zihniyetine ulaşması için Denizli çok doğru bir adım oldu..

Başarı gelir yada gelmez ama zihniyet değişir...

Buda başarıyı elbet bir gün getirir..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Volkan abi iyi diyorsun 3-4 aylık bi süreçte çok iyi duruma geliriz ama gelgelelim bizim taraftar o kadar bekler mi...

Gençlerbirliği maçında bol gol pozisyonuna girersek Şampiyon oluruz bi anda ama eğer iyi oynayamazsak hemen isyan bayrakları açılır yine...

SABIR SABIR SABIR...

NoPasaran

Evet o bir sorun Burak..

Ancak o süreçtede maç kazanacağız elbette.

İhsan Kalkavan güzel demiş.Hocanın arkasında dağ gibi durmalısın.

Bu duruş olmazsa bu sene olmazsa seneye seneye olmazsa diğer seneye sorunlarla gidecek hocalar :)

Problem Tepenin aynı kalması..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

ilk toplantın hayırlı olsun hocam
bugun gazetelerde hucum oynatacağı yazdı hatta bi tanesinde 4-3-3 oynatacak yazdı acaba gerçekmi
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Kralkartal21

İlk maçtan T.D üstüne gidilmez diycem ama giderler..!

İyi bir sonuç şart.. güven açısından!
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

REKLAM

djinonu

4 tane gidecekmis ertugrul gitti sinan gitti
simdi 2tane daha gitmesi lagzim tüpcü baskan birde levent erdogan:D :muhaha

keskinli

her seye ragmen baskanimiza hakarete yakin kelimelerden kacinalim!
cok konusan degil cok is yapan bi hoca benim beklentim,öyle her yerde her gün demec veren hoca istemiyorum
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eyup1903

demirören olduğu sürece kim gelirse gelsin başarıyı unutun arkadaşlar

Mattech

Hayırlı OLsun..  fenerbahce-beşiktaş macında  6.cı yabancıyı oyuna sokan adam.. İnşallah beşiktaşta böyle bir hataya düşmez..
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

[KralKartal]

zamaninda Javad Nekouman'a izin vermemisti gelmesine :)  baya kizmistik( unutuldu tabi yine)
acaba livero olarak takimina suan katmak ister mi cissenin yerine
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Alp Erdem

bu hoca bizi sene sonunda şampiyon yapar

tcenk

Evet bencede güzel futbol seyretmeye hazır olalım her zaman diyorum ilk önce güzel futbol
Sonra diğer hedefler
1903