Ana Menü

Kolot "Sağlam'a Tuzak Kurdular"

Başlatan NoPasaran, Ekim 10, 2008, 18:34:23

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Ertuğrul Sağlam'ın Beşiktaş'a gelişine, yönetici olduğu o günlerde karşı çıkan Beşiktaş Eski Yöneticisi Celal Kolot, Beşiktaş'ta yaşanan gelişmeleri Radyospor'a değerlendirdi.  "Ben haklı çıktım" diyen Kolot, "Ertuğrul Sağlam'a karşı oluşumun en büyük nedeni bu günlerin yaşanacak olmasını öngörmemdi" dedi. İşte Kolot'un bir birinden çarpıcı açıklamaları: 

Ertuğrul Sağlam'ın gidişi, Mustafa Denizli'nin Beşiktaş'a gelişini nasıl değerlendiriyorsunuz?
CELAL KOLOT: "Ertuğrul Sağlam'ın suratına Beşiktaş'a Teknik Direktör olduğu ilk gün Beşiktaş için çok gençsiniz keşke iki, üç yıl sonra gelseydiniz çok tecrübesizsiniz, sizin için önümüzdeki günler kötü olabilir dedim. Yönetim tarafında Ertuğrul Sağlam'a en son yapılanlar bir tuzak. Söylentilerle Ertuğrul'un ruh halini bozdular. Çok güçlü ve tecrübeli olmak lazım, bu, işler sadece sahada olmuyor. Her taraftan güçlü olmanız gerekiyor.  Beşiktaş Teknik Direktörlüğü için ben bunu anlatmaya çalışmıştım Ertuğrul'a. Ertuğrul Beşiktaş'ta geleceğini bitirdi. Zaman beni haklı çıkardı."

SAMET AYBABA İLE ANLAŞMIŞTIK
Yönetim'in Denizli tercihi doğru mu?
KOLOT: "Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören,  Beşiktaş'ta görev yaparken "Gidin Samet Aybaba ile anlaşın" dedi. Bunu üzerine Samet Aybaba ile Kavacık'ta ki ofisimde buluşup el sıkıştık. Sonra gazetelerden öğrendik Demirören Ertuğrul ile anlaşmış. Samet Aybaba ile anlaşırken Kenan Öner ve Ertunç Soğancıoğlu da vardı. Ben o dönem futbol şube sorumlusuyum ama benim Ertuğrul Sağlam ile anlaşıldığından haberim bile yoktu."

BEŞİKTAŞ DİKTATÖRLÜĞE GİDİYOR
"Beşiktaş'ın en büyük sorunu bu. Diktatörlüğe doğru gidiyor. Mustafa Denizli kariyerli ve tecrübeli bir isim. Beşiktaş'ta başarılı olur. Başkan'ın yapacağı tek şey kaldı o da kendini ve yönetimi değiştirmek. Çünkü Beşiktaş'ta her şey değişti. Menajer gitti, futbol şubesi ortadan kalktı, teknik ekip değişti.  Başkan'a ve yönetime güven kalmadı. Yıldırım Demirören'in yapacağı tek iş kaldı o da Şubat ayında yapılacak olan Mali Genel Kurul'u Olağanüstü Genel Kurul'a çevirmek. Yoksa Beşiktaş'ta alınacak yenilgilerin ardından artık hedefteki isim Demirören olacak. Çünkü tek başına kaldı. Zor bir dönem başlıyor, Yıldırım Demirören için."

SİNAN ENGİN DOĞRU OLANI YAPTI
Sinan Engin'in istifasını nasıl karşıladınız?
KOLOT: "Sinan Engin doğrusunu yaptı. Çünkü takımda menajerlik sistemi kaldırıldı ama Sinan'a kal denildi aslında bunu anlamı 'Sinan sen git' demektir. Demirören bana da aynısını yaptı, "Celal futbol şubesini kaldırdık ama sen kal, 40 yıllık dostumsun şu an basın önünde 1-0 yenik durumdayız ama kazanacağız" dedi. Aslında bana yavaş yavaş git demişti. "

ERTUĞTUL İLE GÖRÜŞECEĞİM
Ertuğrul Sağlam ile istifasından sonra görüştünüz mü?
KOLOT: "Hayır görüşmedim ama görüşeceğim. Ben de o medeni cesaret var. Ben ilk günden beri Ertuğrul'a bugünleri yaşayacağını anlatmaya çalıştım. Yoksa benim Ertuğrul'a ne gibi bir gıcıklığım olabilir ki?"

Ertuğrul Sağlam'ın "Adam gibi geldim, adam gibi gidiyorum" değerlendirmesi var. Buna katılıyor musunuz?
KOLOT: "Ertuğrul'un gidişi doğru oldu. Tazminat almadı. Ertuğrul'un gidişi onu kahraman yaptı. Ama Türkiye'de iki, üç gün kahraman olursunuz sonra unutulursunuz. Galatasaray'ın, Fenerbahçe'nin Ertuğrul'u alacak hali yok."
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Alıntı yapılan: s.volkan - Ekim 10, 2008, 18:34:23

SAMET AYBABA İLE ANLAŞMIŞTIK
Yönetim'in Denizli tercihi doğru mu?
KOLOT: "Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş'ta görev yaparken "Gidin Samet Aybaba ile anlaşın" dedi. Bunu üzerine Samet Aybaba ile Kavacık'ta ki ofisimde buluşup el sıkıştık. Sonra gazetelerden öğrendik Demirören Ertuğrul ile anlaşmış. Samet Aybaba ile anlaşırken Kenan Öner ve Ertunç Soğancıoğlu da vardı. Ben o dönem futbol şube sorumlusuyum ama benim Ertuğrul Sağlam ile anlaşıldığından haberim bile yoktu."

Bunların yaşanmış olabileceğine inanamıyorum, bu kadar da olmaz...

Daha neler göreceğiz bakalım...

muhsin_1903

bende ne zaman meydana cıkacak diye merak ediyodum
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR

Kralkartal21

Yıldırım Demirören'e bak ..!

inanmak istemiyorum ama var bu adamda bu kapasite..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

muhsin_1903

cok konuştuğu için arada söylediği doğru sözler kaynayıp gidiyo ama yinede kolotun konuşmamsını tercih ederim(gerçi suanda tek başına muhalefet yapıyo o yüzden bu aralar biraz ısınmaya başladım kolota işallah yeniden saçmalamaya başlamaz)
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR

eyup1903

biz kendi evlatlarımızı unutmayız sayın kolot ertuğrul hoca bizim için efsane oldu artık

NoPasaran

Ne efsanesi ya

Efsaneler başarıları ile anılır..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

hadi volkan, efsanedir saglam :)
bu yonetim ile en iyisi yapti, basarisiz olsa bu sene kotu durumda
olurduk ligde...FB gibi
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Ekim 10, 2008, 19:39:40
hadi volkan, efsanedir saglam :)
bu yonetim ile en iyisi yapti, basarisiz olsa bu sene kotu durumda
olurduk ligde...FB gibi

Sağlam Başarılı felan değil ihsan..

2 sene sonra bugün 8 tane yediğin liverpool ve metaliste elenişin hatırlanacak sadece ;)

Metalist kimdir yahu. Abarttıkça abartıyoruz. Eleyemiyorsan elbette istifa edeceksin..

Bazen bunun aksini söylesekte Liverpooldan 8 yediğinden beri orada durulan her saniye Beşiktaşa ihanettir..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

bence de sağlam başarılı filan değil

hatta tigana'ya göre çok çok çok geridedir

tigana denen adam bizi 2. yapıp şmp.ligine götürüp,türkiye kupasını kazandırıp süper kupayı alırken

sağlam liverpooldan 8 metalistten 4 yemiş
şu an 2.ligdeki rizeye elenmiş
averaj hesabıyla zar zor uefaya gitmiş
trabzon maçında saçmasapan bir esame listesi hatası yaparak bizi herkesin diline düşürmeyi bile başarmıştır

yani sağlam başarılı değildir ve  gitmesi bence kesinlikle doğrudur
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ZLataN

Bu adamın aLLah 1 dediğinden başka bişeyine inanmıyorum..

Mansimov konusundada kendisi beni aradı buLuştuk görüştük statü gereği ben başkan oLamıyorum sen başkan oL tarzı şeyLer söyLedi dedi;

Mansimov'a sordukLarında kendisini tanımıyorum dedi ve C.KoLot özür diLedi..

Bu adamdan ne bekLenir..

Edit: Hatta şöyLe bi utanmazLık yapayım..

MANSİMOV'UN DESTEĞİYLE GELİYORUZ !!

http://www.karakartal.com/haberler/25866.php

+18 !

bende inanmıyorum bu adama tam bir kötü gün adamı.. böyle kötü günlerde işleri daha kötü duruma getirmek icin görevlendirilmiş sanki..

tcenk

Ya kimse hikaye okumasın adamlıkla işide karıştırmasın.
Ertuğrul Sağlam gitmeyi hak etti ve gitti.
Mazlum olarak gitti ama mazlumda değildi.
Çok korkak oynattı takımı.
Tüm hezimetleri Ertuğrul ile yaşadık
8-0 da bizim çocuğumuz dendi
Metalistte ipler koptu.
Yani gitmeyi haketti.
Uzatmaya gerek yok hangi maçı ağız tadı ile seyrettik. YOK
O zaman kimse bu işe siyaset ve duygu karıştırmasın
Gerçekler gitmesini istedi oda gitti
Yıldırım Demirören ilk kez doğruyu zamanında yaptı
Sevsenizde sevmesenizde
1903