Ana Menü

Biraz olsun utanmışsındır artık ahlaksız !

Başlatan carlito1903, Ekim 08, 2008, 10:52:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Hürriyet Gazetesi'nin asparagas muhabiri ve başkan Yıldırım Demirören'in adamı olarak bilinen İsmail Er, Ertuğrul Sağlam'ın açıklamalarının ardından "utanacak mı?" İşte ayrıntılar:   
Tigana'nın Beşiktaş'tan ayrılacağını belirteceği basın toplantısında İsmail Er'in "Babanız yaşıyor mu?" sorusuna kızdığını ve toplantıyı yarıda kestiğini dün gibi hatırlıyoruz.
O konulara geçmeden önce bir hatırlatma yapmak istiyoruz. 

Jean Tigana, Bursaspor maçı sonrasında yaptığı basın toplantısında sözü Başkan Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören ile yaptığı görüşmeye getirmiş ve yaşadığı sıkıntılar hakkında "Başkanın babasına da bunları ilettim."[/] demişti.

İsmail Er'in bu sebeple Tigana'ya "Babanız hayatta mı?" [/]diye sorduğu, "Evet"[/] yanıtı alsaydı "Ben de sizi babanıza şikayet edeceğim"[/] demeyi planladığı öğrenildi

Başkan Yıldırım Demirören'in elemanı olarak bilinen ve Türkiye'nin en önde gelen gazetesi olan Hürriyet'in Beşiktaş muhabirliği yapan İsmail Er, Beşiktaş resmi sitesi tarafından da yaptığı "yalan" haberlerin ardından defalarca yalanlanmıştı.

Bardağı taşıran son damla ise, geçtiğimiz günlerde Ertuğrul Sağlam'ın ağzından yaptığı açıklamaydı.

5 Ekim tarihinde Hürriyet Gazetesi'nde İsmail Er haberinde Ertuğrul Sağlam'ın "2010 yılına kadar sözleşmem var. Eğer yönetim bizi gözden çıkardıysa, bana ve yardımcılarıma toplam 3 milyon Euro ödemeleri gerekir." iddia ediyordu.[/]

Bu konu hakkında öncelikle Atıf Keçeci, Zaman
gazetesindeki köşesinde Ertuğrul Sağlam'ın İsmail Er ile konuşmadığını şu sözlerle belirtti:

"O uçağa binen Yıldırım Demirören'e yakınlığıyla bilinen muhabirin yaptığı bir haber var: "Ertuğrul Sağlam: 2010'a kadar mukavelem var, ben ve arkadaşlarım paramızı almadan gitmeyiz." dediğini yazmış. Sağlam'a sordum, "Bu muhabirle konuşmadım bile." cevabını aldım. Gazetecilik bu mudur? Özellikle böyle konularda haber yapılırken daha dikkatli olunmak yerine istenenleri emir kabul edip yazmanın karşılığı mutlaka sadece uçağa alınmak değildir."[/]

Ve ardından Ertuğrul Sağlam'ın bugünkü basın toplantısında konu ile ilgili yaptığı açıklamalar:

"Ben beş gündür bu konuyla alakalı hiçbir açıklama yapmadım. Benim ağzımdan "Ben 3.5 milyon euro isterim", "Paramı sonuna kadar almadan bir yere gitmem" gibi zor durumda bırakacak açıklamalar yapıldı. Arkadaşlar şimdi soruyorum sizlere, beni kamuoyunun gözü önünde zor durumda bırakmak ve kötü göstermek için yapılan bu haberlerin, söylenen bu yalanların şimdi ne tarafını düzelteyim. Bırakın ağzımdan böyle bir açıklama çıkmasını, insanlar araştırma bile yapamamışlar. Rakamlar bile tutmuyor. Dolayısıyla şimdi tekrar tekrar üzerine basarak ifade ediyorum. İnsanlar bizi herhalde yanlış tanımışlar ve hala anlayamamışlar demek ki. Ben Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam oldum. Tabi ki burda Samsunspor'u da geçmek istemiyorum. Kayserispor'u da bir kenara atmak istemiyorum. Ama benim Ertuğrul Sağlam olmamda en büyük payı olan kulüp Beşiktaş'tır. Vefayı da ahde vefayı da bilirim. Çalıştığım süre içinde kendimi istifaya zorlattırıp, para peşinde koşacak insan hiç olmadım. Dolayısıyla şimdi de olmuyorum. Bizim Beşiktaş sevgimizi paraya tahvil etmeye çalışanlar benim bu söylediklerimden sonra utanırlar mı bilmiyorum."[/]

Öte yandan Ertuğrul Sağlam bu açıklamaları yaparken Lig TV kameralarının başkanın bir diğer muhabiri olan Fanatik gazetesi Beşiktaş muhabiri Orhan Yıldırım'ı göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Son olarak aldığımız bilgi neticesinde, Ertuğrul Sağlam'ın basın toplantısını bitirip çıkmasının ardından İsmail Er, Sağlam'ın arkasından "Bu da beş para etmez, Rıza Çalımbay gibi duygu sömürüsü yapıyor" [/]dediği öğrenildi.

carlito1903

Bıkmadan usanmadan iftira attınız, karaladınız, saldırdınız...

Şimdi mutlusunuzdur satılmış kalemler, vicdansız piyonlar !

Size inanan taraftarlarımız var ya sadece ona üzülüyorum...

TurkishTank

ismail er, o erdogan denen yonetici ve orhan yildirim black'liste aldim sizi...
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

erkann

basariisik

utnmz hala konusuyor adam gıbı adamın arkasından..Uyan lan uyna adam gıbı adam ertugrul saglam sızın gıbı degıll...........
T9B@$R!

keskinli

bunun üzerine yorum yapacagim adam sanacaklar bunu
dengesiz yalakalari bu camidan silme zamanidir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

Ne desem azdır bu şeref yoksunu herife yada herifLere demek en doğrusu !
Bölünür senin için uykular!

aquilas

ah be seba başkan sen olsan bu gazeteci müsvettesi yalakalar acaba tesislere girer mi bunlar tabi kesin demirörenden direk beslemeli bi sistemle çalıştıkları için şeref yoksunu ahlaksızlar ertuğrul hocam sen bu takımı 2. 3. ne yaparsan yap duruşun bize en azından bana çok şeyi öğretti hatırlattı beşiktaşlılıkla ilgili

Tolgahan_BJK

ilhan mansız_melis

şereften yoksun olan şahsiyetsiz şahsiyet
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.