Ana Menü

Ömer Güvenç haklı çıktı

Başlatan eRe, Ekim 04, 2008, 12:22:26

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Akşam Gazetesi yazarı Ömer Güvenç 23-05-2007'de
Ertuğrul Sağlam konusunda uyarmıştı... İşte Güvenç'in aylar önce yazdığı köşe yazısı... Yorum sizin...

Samet Aybaba ne yaptı

Beşiktaş ne zaman bir teknik direktör arayışına girişse ve gündeme Samet Aybaba ismi gelse ilk maçta tribünde şu tezahüratı atmak moda haline geldi; "Yönetim Samet'i istemiyoruz..."

Bağıranların çoğu Samet'i tanımaz bile. Onlar daha yokken ya da çocukken Samet Aybaba, Beşiktaş takımının kaptanıydı.

"Yönetim Samet'i istemiyoruz!" diye bağırıp duruyorlar ya, ben de soruyorum şimdi onlara:

"NİYE ?"

Hadi söyleyin bakalım niye? Ben anlatayım:

-Beşiktaş'ta uzun yıllar futbol oynadığı için mi?

-Beşiktaş'ta uzun yıllar kaptanlık yaptığı için mi?

-Beşiktaş, 15 yıl sonra şampiyon olurken başrolü oynadığı için mi?

-Kabadayıların cirit attığı kulüp görüntüsünde olan, buna paralel olarak da takımında kimin ne yaptığı belli olmayan futbolcular grubunu biraz da otoritesiyle toparlayıp, takım gibi takım olmasını sağladığı için mi?

-Kaptanlığında "Ben Beşiktaş'la para konuşmam" diyerek her transferde boş sözleşmeye imza attığı için mi?

-Yine kaptanlığında paralarını alamayan ve isyan etmeye hazırlanan futbolculara cebindeki son kuruş parayı bile verdiği ve susturduğu için mi?

- O yıllarda kömürü olmayan görevliye kömür aldığı, kirasını ödeyemeyen futbolcunun kirasını ödediği, kısaca ağabeylik, babalık yaptığı için mi?

-Bazı kamplarda ödemeleri cebinden yaptığı için mi?

"Yönetim Samet'i istemiyoruz" diye bağıranlar... Söyleyin hadi, devam ediyorum:

-Teknik direktör olunca gittiği her kulüpte başarılı olduğu için mi?

-Mazisini arayan Trabzonspor'u ayağa kaldırdığı için mi?

-Trabzonspor'a iki kez Türkiye Kupası'nı aldırdığı için mi?

-Gençlerbirliği'ni de kupa şampiyonu yaptığı için mi?

-Prensipli ve disiplinli çalıştığı için mi?

Neden ? Neden ? Neden ?

Samet Aybaba gelir veya gelmez, bilemem. Kararını da veremem. Ancak bu yapılanı kim veya kimler organize ediyorsa büyük haksızlık ve de ayıp.

Peki kimi istiyorsunuz?

-Yeni bir Tigana mı gelsin?

-11 puan öndeyken ileri geri konuşarak takımı darmadağın eden ve Fenerbahçe'ye şampiyonluğu hediye eden Lucescu mu gelsin? (Ki Fenerbahçe o şampiyonluğu almasaydı bugün bu yerde olmazdı)

-Kariyerlerinde en büyük kulüplerde çalışıp, en büyük başarıları kazanan Lippi mi gelsin, Capello mu? Del Bosque olayı mı yaşansın yeniden?

Yine tekrarlıyorum. Samet Aybaba gelir veya gelmez, bilemem. Kararını da veremem. Çünkü yönetici değilim. Ama yönetici olsaydım şimdiye kadar çoktan Samet Aybaba'yı (Bağıranlara rağmen) getirmiştim. Bu takımı bu saatten sonra ancak onun otoritesi, sevecenliği, gerektiğinde ağabey-baba gibi davranması ve futbol bilgisi ayağa kaldırabilir.

Samet olmasa bile yerliden yana kullanırdım tercihimi...

Ertuğrul Sağlam ismi de var gündemde. Ama ben Sağlam'ın hem tecrübe, hem de bilgi olarak Samet kadar hazır olmadığına inanıyorum. Yani erken diyorum. Tıpkı Vanspor'u şampiyon yaptıktan sonra apartopar Fenerbahçe başına getirilen Rıdvan Dilmen gibi...

Şimdi Samet'i istemiyorum diye bağıranlardan rica ediyorum, hatta yalvarıyorum. Allah aşkına söyler misiniz; bu Samet'i neden istemiyorsunuz. Söyleyin yahu, söyleyin de biz de bilelim...
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Kardeşinin yüzünden olabilirmi :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

TurkishTank

imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

NoPasaran

Bilmem

FOX ta bişiler yapıyor sanırım
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Non Mollare Mai

Kardeşiyle bi alakası olduğunu düşünmüyorum.
Taraftara söylediği sözlerden ötürü yönetim zor getirir onu, kapalı asla istemez.
edit

eRe

Alıntı yapılan: NP - Ekim 04, 2008, 12:47:27
Bilmem

FOX ta bişiler yapıyor sanırım

komedı programı yaptıklarını sanarak sporla ılgılı bırseyler dıyorlar
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi