Ana Menü

Çarşı’dan wiki’ye protesto

Başlatan Simurg, Eylül 20, 2008, 06:46:26

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Çarşı'dan wiki'ye protesto
Beşiktaş'ın taraftar grubu 'Çarşı' şimdi de internetin ansiklopedik arşiv adresi olan wikipedi'ye taktı

Çarşı'dan wiki'ye protesto
Çarşı taraftar grubuna ait bilgilerin yenilenmemesine kızan siyah-beyazlılar, "Hâlâ çarşı kendisini tasfiye etti yazıları duruyor. Gereken düzeltmeler yapılana kadar bu adresi hiç bir şekilde kullanmayacağız" mesajını yayınladı.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Kim demiş bunları :)

Herkes çarşı olmuş..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Ayrıca wikiye girdim baktım

http://tr.wikipedia.org/wiki/Beşiktaş_Çarşı_Grubu

Grubun kendini feshetmesi ve tekrar geri dönmesi [değiştir]

27 Mayıs 2008 Tarihinde Çarşı Grubu, çeşitli nedenlerden dolayı varlığını sona erdirme kararı aldıklarını açıkladılar.[23] Çarşı ile ilgili "Asi Ruh" belgeselinin Beşiktaş Kültür Merkezi'ndeki galasında konuşan tribün lideri Alen Markaryan, Çarşı'nın Beşiktaş'ın önüne geçtiği yönündeki eleştiriler ve çeşitli spekülasyonlar sebebiyle "Çarşı kendini feshetmiştir" dedi ve ekledi: "Çarşı artık yok !..".[24][25]

Çarşı grubunun resmi sitesi forzabesiktas.com'da, Alen Markaryan adına açıldığı belirtilen başlıkta da haberin doğru olduğu teyid edildi ve "Kanallarda ve internet sitelerinde geçen haber doğrudur. Çarşı ismi bitmiştir." ifadesi yer aldı.[26]

22 Ağustos 2008 Tarihinde Çarşı Grubu yeniden tribunlere dönme kararı aldı. Çarşı grubunun resmi sitesi forzabesiktas.com'da haber teyit edildi ve "dosta düşmana ilan ediyoruz. Yeni dönemde Çarşı Grubu olarak yeniden tribünlerde olacağız" denildi. [27]
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ZeMaHŞeR

Bu haber forza'ya çıktığında wiki sayfasında Çarşı hala feshedilmiş gözüküyordu...  Sonradan düzeltmişler...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

NoPasaran

wikiye yazıları biz yazmıyormuyuz ya
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ZeMaHŞeR

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.