Ana Menü

Tek Forvet Kompleksi

Başlatan Carsi_Karabuk, Eylül 03, 2008, 15:31:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carsi_Karabuk

Takımımız tek forvet mi çift forvet mi oynasın?Sorusuna şu an çoğu kişi çift forvet cevabını verirdi.  Bu da bi sıkıntının gebelik sürecini farkettirdi bana.

Hücum zenginliğini yaratan oyuncuların sayısı değil anlayışıdır. İleride kalabalık olmayı, çoğalmayı sağlayan, put gibi mevkisine montelenmiş elemanlarla değil geride de olsa uyumlu biçimde ileri çıkabilmek, fazlalaşabilmek önemli olan. Bunu mantığı olan herkes çözer sanırım.

Neden bu tarz bi yazı yazma gereği hissettim, çünkü görüyorum ligin 4. haftası neden çift forvet oynamıyoruz sorularının yaratacağı karmaşayı ve zararı.

Geçen sene 2.5 forvet oynadık, çok gol atabildik mi? Hayır. Fener tek oynadı bizden fazla attı. Ayrıca iki defansif ortasahayla oynamalarına rağmen bizden fazla gol yediler. Yani sayının, fazlalığın direk o anlamda maddesel olarak faydasının dokunmasının garantisi yok.

Lütfen kafalarımızdaki tek forvet kompleksinden kurtulmanın yollarına bakalım.
Benim anlayışıma göre zaten Delgado-Holosko-Nobre(Bobo) üçlüsünün aynı anda 11' de olması 3 forvetli hücum anlayışının göstergesidir.

Ayrıca bu dizilişle kamp döneminde başımıza tehlike yaratabilecek takımları daha kolay ekarte ettiğimizi de unutmayalım. En azından üzerinde durulması, bazı maçlarda fayda getirmese bile ısrar edilmesi taraftarı olalım.

Takımımız için en çok mesai harcayanlar belli. Bu isimler en doğru kararı verecektir diye düşünmeliyiz, rahat olmalıyız. Tercih meseleleri doğal olarak saygı duymalıyız.
Her yerde İnadına Sağlam naraları atmanın bi eylem gerekliliği var. Sözde değil her konuda hoşgörülü ve yapıcı olmak, zor anlardan daha kolay sıyrılmamızı sağlar diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz senelerde günlük tartışmalara, maç içinde tek bi oyuncu değişikliğine bile inanılmaz tepkilerin büyüyebildiğine tanık olduk. Bunların kimseye da faydasının dokunmadığını gördük. Tekrar dile getirmek de fayda var, bu tercih meselesi, hocamızın öz sistem anlayışı....

İsimlere güvenilir ve ne olursa olsun arkasında durulur. Sezon sonu geldiğinde hesaplaşılır. İcraat gözlemi sırasında olaya el atarken takımınız için bi şey yaptığınızı sanarsınız ancak muhtemel iyi yönde değişikliği bile yokedebilirsiniz.
Geçtiğimiz senelerde sabırdan ve hoşgörüden yana olan bizlerin bu konuda çok canının yandığını, bi şeyler anlatabilmek için oldukça yorulduğunu hatırlayacaksınız. Yalnız kaldığımızı ve sonun ne şekilde geldiğini de...

Teşekkürler.
Saygılar.
E.A
Bize yapılanlar...Bizleri sadece yüceltmiştir.

carsi52

Derbi maçLarı tek forvetLe oynamaLıyız ama diğer maçLarı çift forvetLe.
Şimdi önümüzde trabzon maçı var trabzon depLasmanı bu maçı kesinLikLe tek forvet oynamaLıyız.
Bölünür senin için uykular!

cinc

ertugrul hoca bunu göremiyo işte kendi ewinde ilk kez seyircinin karsısına cıkıyosun konyaspor rakibin tek forvet oynayıp sıkıntı cekmenin manasını anlamıyorum ben.. kimse ona demiyo ki her zaman çift forvet oyna zor maclarda tabi ki çift forvet aşırı kahramanlık olur!
gittin... bense sadece arkandan baktım! söleyecek o kadar çok şeyim wardı ki ama ben söyleyemedim..! sadece baktım...

ilhan mansız_melis

bence tek forvetle oynamıyoruz
Bobo,Serdar,Delgado,Holosko
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

cinc

tam anlamıyla forvet bobo dur!
gittin... bense sadece arkandan baktım! söleyecek o kadar çok şeyim wardı ki ama ben söyleyemedim..! sadece baktım...

erasca

Şimdi tek forvet oynamanın sıkıntısı Holosko ve Nobrenin Hakettiği performansı gösterememeleri olur.Herkes Cisseden bahsediyor fakat ben 2 senedir bir verim alabildiğimizi sanmıyorum.Bu yüzdende çift ön libero devam edecekse Sivok olmalıdır tercih.Ama bence tek önlibero Derbi ve Avrupa maçları hariç gereksizdir.

carlito1903

Son günlerin en moda tartışması:

Tek forvet- çift ön libero...

Yahu geçen sene tek ön libero-çift forvet oynadıkta ne oldu, pozisyona giremediğimiz maçlar oldu, rakibin her atağı pozisyon oldu kalemizde zaman zaman...

Futboldan anlamayan yorumcuların etkisinde kalmayın lütfen...

husoeagle

en iyisi takım halinde defans takım halinde hücümdur