Ana Menü

Cisse ve Uğurlu ön libero

Başlatan NoPasaran, Eylül 02, 2008, 10:24:57

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Geçen seneden beri bu konuda sıkıntılarımızı dile getirsekte ilk önce defans hattıundaki problemlerden dolayı çokl göremediğimizi düşünüyorum..

Ancak iki lig maçındada gördüm ki

Beşiktaş'ın orta sahası alarm veriyor. Hemde kırmızı alarm..

Orta blogu oluşturan iki ön liberodan ne cisse ne uğur rakibini ısırmıyor aynı zamanda çokta iyi top kullanamıyor.Özellikle yabancı kontenjanını dolduran cissenin yumuşak oyun yapısı ve kaptırdığı topların UEFA da finalk hedefleyen takımın orta sahasını oluşturmaması gerektiğini düşünüyorum..

Hocanın elindeki alternatifleri ilerki haftalarda kullanması gerekliyor.Bunlardan birisi Serdar Kurtuluş Diğeri Tomas Sivok..

İç saha maçlarında olmasa bile deplasman maçlarında bu iki oyuncu yan yana bile denenebilir.

Serdar Kurtuluşun bel bölgesi çok kalınlaşmış ve dönme problemleri yaşıyor.Kanat oyuncusu için özellikel defans oynayan kanat için ilerde çok sorun olur..

Orta sahası iyi bir takım karşısında şu kadronun şu şekilde başarılı olma şansı olmadığını düşünüyorum.

Trabzonspor maçında Ersun Yanal'ın bunu kesinlikle değerlendireceğini belli. sağ ve sol beke çok iyi hücum eden 2 adam koyduğunda, orta sahayada güçlü bir adam koyduğunda Beşiktaşın Trabzonsporu yenme şansı çok azalıyor..

Muhtemelen Ertuğrul Hoca bu durumun farkındadır ve bu konuda gerekli görüşmeleri yapacaktır hem cisse hem uğurla.

Trabzonspor maçına  2 hafta var , umarım bazı şeyler gün gelmeden görülür..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

aynı dusunceye sahıbım acıkcası ha 4-2-3-1 oynamısız ha 4-1-3-2 hıc bır fark olacagını sanmıyorum forvetlerı tekrar kazanmak harıc
cunku o 2 lı tek kısılık oynuyor defans olarak
ugur ılerıye cok ıyı katılıyor ancak benım ıcın onemlı olan defans
cunku gecen sene cok cektık kı bu sene bıraz daha bılgılıyız defansın onemı konusunda
aslında artık transfer donemı kapandı
ya degısık kısılerı denıcez mesela serdar on lıbero oynayacak
ya da 4-1-3-2 yapıp rakıp defansını oyle bır bogacaz kı rakıp atacaga cıkamıcak
yoksa hem 2 on lıbero koyup hemde bunlar defansta gozukmuyorsa bı degerı yok
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

+18 !

kesinlikle katılıyorum Cisse kadar yavaş ve yumuşak top oynayan bi önlibero görmedim hayatımda..

[KralKartal]

Amaral'i gönderdilerdi... Begenmediydi luce...

topa basiyordu, kosuyordu, savasiyordu, yipratiyordu rakibi...

Cisseyi oldum olasi begenmiyorum, Turkiyede oynayacak tip futbolcu degil,
anca Belcika  liglerinde felan oynar..

Ayrica volkan, Ertugrul hoca, görüsme yapsa ne olacak? Cissenin oyun stili böyle...
Degistiremezsin ki, genc olsa neyse, adamin kariyeride belli..
Yani alirken bakacaksin, her ön libero faydali degildir ...

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carlito1903

Cisse geldiğinden beri böyle ne rakibe basıyor ne de ileriye isabetli paslar atıyor, üstelik çok yavaş...

Uğur iyi top dağıtıyor, tekniği yüksek yeri geldiğinde güzel şutlar da atıyor ama onunda defansı çok iyi değil...

Bana göre Sivok ön liberoya çekilmeli, yabancı kontenjanı nedeniyle ya Zapo ya da Sivok kesik yiyor zaten sürekli, Sivok ön liberoda oynarsa bu sorundan da kurtuluruz...

bjkclub

NoPasaran ; UEFA'da final hedefleyen takımda Cisse Uğur olmaz demişsin ama,bu Cisse sanırım 2004te UEFA'da değil Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan takımın orta sahasıydaydı.Cisse iyi futbolcu,Uğur da iyi bence.Konya maçını göz önünde bulundurursak bence Zapo dışında iyi olan kimse yoktu zaten.Henüz ligin başı,bence en güçlü yerlerimizden ortamız.Ayrıca Cisse bence ön libero değil orta saha oyuncusu zaman zaman geri dönen zaman zaman ileri çıkıp gol arayan.Ama biz bu adamı sabit kullanıyoruz yani bence yanlış oynatıyoruz Holosko gibi.Cisse dışında oyunu açan adamımız yok orta sahada ayrıca bazen topla yaptığı çıkışları da çok iyi.

carsi52

Cisse kesiLip yerine serdar geLebiLir yada tek ön libero oLabiLir.
BöyLeLikLe defans göbeği zapo ve sivok oLur.
Bölünür senin için uykular!

erdinc1926

cisseyi boy avantajı nedeniyle oynatıyordur bence
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

KeePSaKe

Bencede tek ön libero olsa daha iyi olur en azından tek forvet olmayız.
Since 1903

erkann

Bide sivok'u denemek lazım cisse yerine

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: erkann - Eylül 02, 2008, 17:18:36
Bide sivok'u denemek lazım cisse yerine
bence Sivok yerinde güzel
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

onaT

cisse ve seric kulübeye.
bu kadar basit, beşiktaşa uymaz öyle çift ön libero, fransa öyle oynadıda ne oldu.
lüzumsuz bir sistem.

NoPasaran

Melis 4,5 milyon euroluk adamın yeri güzel dimi..

Yedek klubesi pek bir yakıştı :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Alıntı yapılan: bjkclub - Eylül 02, 2008, 13:29:20
NoPasaran ; UEFA'da final hedefleyen takımda Cisse Uğur olmaz demişsin ama,bu Cisse sanırım 2004te UEFA'da değil Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan takımın orta sahasıydaydı.

2004 ile 2008 arasinda 4 yil gecmis,
1999 yilindada AHMET DURSUn super performans gosterip
tek basina Besiktasimizi zirvede tuttu, 2.ci olduk...barcaya muthis goller atti..

yani futbol bu, yerinde saymiyor ki, klebersonda dunya kupasini kaldiran
oyuncuydu, neden gonderildi? futbolcunun iyi veya kotu olmasi onun
avrupa veya dunya arenasinda takim olarak basarisi mi olmasi gerek?

Cisse yetersiz Besiktas icin...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Bugün Uğur Boral desem herkes yuh uzak dursun der

Adam geçen sene çeyrek final oynadı Şampiyonlar Liginde :)

----

Bizim Gökhan Zan, Avrupa 3.sü takımın en önemli defans oyuncularından birisiydi :D

Şimdi yedek takım yapsan kadroya almam ben onu  :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net