Ana Menü

İnönü yıkıldı!

Başlatan Simurg, Ağustos 29, 2008, 18:22:37

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

İnönü yıkıldı!
'İnönü'deki sezonun ilk resmi maçında Beşiktaşlı oyuncular futbollarıyla sıkıntı, golleri ile zafer yaşattılar...' Hürriyet Gazetesi yazarı İsmail Er'in köşe yazısı:

İnönü yıkıldı!
İnönü yıkıldı!

İsmail ER

İNÖNÜ'deki sezonun ilk resmi maçında Beşiktaşlı oyuncular futbollarıyla sıkıntı, golleri ile zafer yaşattılar.

Bana göre İnönü, dünyanın en güzel ve keyif veren stadı. İzleyenler, oynayanlar ve yorumlayanların zevk aldığı önemli bir mabed gibi. Şampiyonluk marşları hiçbir zaman kesilmiyor. Tribünler de futbol takımı gibi değişmiş. Kavgadan gürültüden eser yok. Numaralı, kapalı ve açık tribün taraftarları tıpkı 100. yıldaki gibi kenetlenmiş. Bir de takımın attığı goller bu güzelliklere eklenince, İnönü Stadı Uğur İnceman, Serdar Özkan ve Bobo'nun golleri ile yıkıldı! Ama takımın geleceği için biraz daha dikkat edilmeli.

Yedek kulübesinde kaliteli ve formda oyuncular bulunan takımlar her zaman başarılı olurlar. O zaman sisteme göre oyuncu tercihleri doğru yapılmıyor. Cisse'nin ne ofansı, ne de defansı var. Ortadan gelen tüm ataklar defansta tehlike oluşturuyor. Siyah beyazlı takım çift ön libero oynarken tek ön libero oynuyormuş görüntüsü veriyor. Serdar Kurtuluş'un göbekte Uğur İnceman ile beraber oynaması gerekmiyor mu?

Rakipler düşünsün

Tigana, Kurtuluş'u iki maçta milli yaptı, bu unutulmamalı. İbrahim Toraman'a geri dörtlünün sağ kanadında mutlaka bir iş bulunmalı. Holosko'nun boyundan, tekniğinden, fiziğinden kısaca tüm varlığından faydalanılmalı. Sağ kanatta oynadığı sürece teknik anlamda hiçbir verim alınmaz. Slovak yıldız, orta ikilinin önündeki üçlünün ortasında Bobo'ya yakın oynamalı.

Bu kadar zayıf bir takım olan Siroki, gereğinden çok gol pozisyonuna giriyorsa, Ertuğrul Sağlam'ın şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım. Uzun süredir takımın başında olan Ertuğrul Sağlam deneme yanılma yöntemini uygulasaydı doğruyu çoktan bulmuştu.

Geçmişte Milne, "Kötü oynayalım ama kazanalım" tezini savunmuştu. Kötülükle bir yere varılmaz. Bir an önce sisteme değil oyuncuya göre sistem kurulmalı. Bence artık güzel günler başlıyor. Galibiyetler serisi aldı başını gidiyor. Beşiktaşlı artık şampiyonluklar bekliyor. Ben umutluyum, çünkü Serdar Özkan, Delgado, Bobo gibi liderlerin arasına Batuhan, Necip, Emre, Aydın gibi filizler geliyor. Beşiktaş bu kadar kötü oyunuyla çok sayıda gol atıyorsa bir de iyi oynadığını düşünün.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Simurg

İnönü'de Rio karnavalı
'...İnönü'de öylesine bir şov vardı ki, tribünde olmayanların pişman, televizyon karşısında bulunmayanların da on kere pişman olacağı güzellikte gece kaçtı desek durumu özetlemiş olabiliriz....' Spor yazarı Haldun Domaç'ın köşe yazısı:

İnönü'de Rio karnavalı

Evet, rakip zayıftı... İlk maçta alınan 2-1'lik sonuç Beşiktaş'ın işini kolaylaştırmıştı... "Tur çantada keklik" diyenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. "Bu Siroki karşılaşması bir antrenman maçından fazla bir şey vermez" düşüncesi hâkimdi. Ancak o da ne? İnönü'de öylesine bir şov vardı ki, tribünde olmayanların pişman, televizyon karşısında bulunmayanların da on kere pişman olacağı güzellikte gece kaçtı desek durumu özetlemiş olabiliriz.

Bu muhteşem şovun ilk bölümünü Beşiktaş taraftarı yaşattı. Yeniden tribüne dönen "Çarşı Gurubu" öylesine güzel, öylesine özel tezahüratlar yaptı ki, uzunca bir süre sahadaki maçı unutup, tribündeki şovu izlemek daha keyifli geldi herkese... Bu şovun içinde küfrün yok denecek kadar az olması gerçekten güzeldi. Bu arada bunca övgünün yanında şunu da ekleyelim; taraftarın hoplamalı, zıplamalı coşkusu görsel olarak güzel görüntüler veriyor ama unutmamalı ki bu tür şovların sahadaki futbolcuyu itecek bir yanı da olmalı. Bu dikkatten kaçmamalı...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Kralkartal21

İsmail Er'in yazısına katılıyorum ama son cümlesiyle batırmış..

Beşiktaş bu kadar kötü oyunuyla çok sayıda gol atıyorsa bir de iyi oynadığını düşünün. :P

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

carsi52

TribünLer gerçekten muhteşemdi kim ne derse desin.
Bölünür senin için uykular!

Mattech

macın Son 15 dakikasın küfür Vardı bee :):) Ama UEFA ceza vermiyor :):) Dil farkı oldugundan olsa gerek tribün Gayet Güzel... Alenin  KArtala Üçlü çektirmesi Organızasyon Karaografilker Cok hoştu...MEksiko Ve Cale ARvaledse Dalgalarıda Güzeldi :)
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

kutu

İnönü Çıldırdı ŞAMPİYONLUK İstiyor!
TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

ilhan mansız_melis

İnönü yıkıldı deyinc ben de stad yıkıldı zannettim :)

Çarşı'nın dönüşü muhteşem oldu
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

erdinc1926

ilkler herzaman önemlidir sizlerinde gördüğü gibi
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

kutu

Konya Maçınında Aynı Havada Geçmesi Ümidiyle.
TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

sercAn1903

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Ağustos 30, 2008, 10:25:56
İnönü yıkıldı deyinc ben de stad yıkıldı zannettim :)

aynen. :)   

bide şampiyon olunca görün bakalım. İstanbul yıkılıcak işte o zaman.
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

kutu

Tek İstanbul Olsa İyi,Yeter ki ŞAMPİYON Olalım!
TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

Kartalizmatik

Yıkılacak çok yer var daha.Biraz sabır...
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun