Ana Menü

Rap ?

Başlatan ist.hatirasi/3-4, Ocak 13, 2007, 02:29:40

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

@LAYINA GİDER

neyse tamam saygı duyuyorom size eyw.

melankolizm

Fuat  - Okyanuslar

[youtube=425,350]1FpUtBjiA94 [/youtube]

Non Mollare Mai

http://www.youtube.com/watch?v=xsp8uFTWCoA Yunus emre & Kerim.. LyricLer çok anLamLı ve hoş.. KLipte bi o kadar qüzeL. Eski bi şarkı ama izLemeyen mutLaka vardır..
edit

Nazli_

Tupac dinlerim sadece rap olarak..

levent1903

türk rap olarak ceza ve nefret i begeniyorum.
bence su türk rap daha yeni yeni büyüyor, ilerde de cok daha fazla dinlenecek ve top 10 veya top 20 lerde yer alacak

yabancilardan  2pac, snoop, dr.dre, KC  & JoJo ve Bone thugs n harmony favorilerim
Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.
Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

Simurg

Alıntı yapılan: canmert - Ocak 13, 2007, 19:00:20
Alıntı yapılan: Schweinsteiger - Ocak 13, 2007, 10:28:43
Bende fazla dinlemem.
Ama cezanın yerLi pLaka şarkısını çok beğendim.
bende sadece cezanın yerli plaka şarkısını dinledim diğerlerini tanımıyorum

abi sen bi sago dinle saten direk olaya dalıyosun dinlemek istersen sagonun baba şarkılarından tavsiye edebilirim

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Anarchy*

tam bı cezacıyım  sagopada harıkaa ayrıca Lufen arkadasım hadddını bıll ben rap dınlıorum butun muzık turlerınden en ıısıı 87 üskudar yanı plaka yerlı!!

SATUKBLADE

die-4-u

sagopa'yı tek geçerim..bu da benim youtube koyduğum bi video paylaşmak istedim

http://www.youtube.com/watch?v=MziKuXIkh6E

pit10 (ses çıkarma'yı şiddetle tavsiye ederim)
ceza
silahsız kuvvet
nefret
mozole mirach

SATUKBLADE

mc olmak isteyen arkadaşlar fuat ile irtibata geçerse yardımcı oluyor bilginize

Nazli_

Abi zaten burda bi mc dir dj dir gidiyo,12 yasinda cocuk rap yapio allama.. ::)

SATUKBLADE

diss yapmazsa büyüklere sorun yok ama abla

kara kalem

Bu ülke de dinlenen delikanlı müziği yıllarca o delikanlıların kendilerini kesmelerine sebep oldu. Bu ülke de aynı konu üzerine 'seni seviyorum, sensiz olamam, sen benim herşeyimsin' vari sığ sözler üzerine iki satır nakarat ile birlikte aynı kıtayı tekrarlayıp onca albümler satıldı. Bu şarkıları yazan insanların kaçtanesi şarkılarında yazdıklarını yaşadı ? Ya da kaç tanesi şarkıları dinleyerek kendilerini kesen insanlara 'dur !' demek adına atılımlarda bulundu ? Hangisi duygu sömürmedi.

Rap'in delikanlıya ters düştüğü ve soytarılık olduğu iddia edildiği dönemlerde Rap'te Afganistan ağıtları beat olarak kullanılıyordu. Bi' çoğu kesimin 'lay lay lom' olarak adlandırdığı Rap müzik sözleri -istisnalar harici- gerçeklerin akabinde bi' kelam dahi içermiyordu.

İki stüdyoda resim çalışması, şarkı sözleri bilgisayar ortamında yazılması ve albümün sonuna albüm alıcısının gönlünü okşayan inceden inceden ayar veren samimiyetsiz 'teşekkür' mesajları.

Rap'i bu derece eleştirenler Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları ile bu albümde Sago'nun aldığı parayı hak etmek adına neler yaptığını görmeden Rap'i eleştirmesinler. Keza dışardan bakarak eleştiriler saçmalığın da ötesine gidemez.

Bi' çok pop v.b. albüm 10 ytl iken, Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları albümü 20 Ytl. Akabinde albüm iki CD'den oluşuyor ve şarkı sözleri Sago'nun el yazısı. Sago her şarkı için hangi ruh hali ile yazdığını da yine kendi el yazısı ile anlatıyor.

Bugün bi' pop albümünün içermediği söz kapatisesi Rap'te tek parçada bulunuyor.

Bugün popçular, arabeskçiler, ve bi' çok rockçılar 'AŞK'tan bahsederken Rap alemi Amerika ve Irak savaşı üzerine ellerinin bağlı olmasınadn ötürü yapamadıklarından yakınıp, Amerika aleyhinde lyricler içeriyorlar.

En az Sago kadar, Underground'dan MT, -ki MT underground'ı aştı- Karaçalı, Leadri ve Raffine'yi dinlemenizi de tavsiye ederim.

Türkçe Rap'le sınırlı kalmıyorsanız ya da bu müziği başka dillerde de dinlemek istiyorsanız. Jedi Mind Tricks ve Wu Tang Clan/RZA şiddetle tavsite edilir.
kalem sana akan, kara senin sevdan.

Simurg

Alıntı yapılan: TR - Ocak 14, 2007, 19:57:40
Bu ülke de dinlenen delikanlı müziği yıllarca o delikanlıların kendilerini kesmelerine sebep oldu. Bu ülke de aynı konu üzerine 'seni seviyorum, sensiz olamam, sen benim herşeyimsin' vari sığ sözler üzerine iki satır nakarat ile birlikte aynı kıtayı tekrarlayıp onca albümler satıldı. Bu şarkıları yazan insanların kaçtanesi şarkılarında yazdıklarını yaşadı ? Ya da kaç tanesi şarkıları dinleyerek kendilerini kesen insanlara 'dur !' demek adına atılımlarda bulundu ? Hangisi duygu sömürmedi.

Rap'in delikanlıya ters düştüğü ve soytarılık olduğu iddia edildiği dönemlerde Rap'te Afganistan ağıtları beat olarak kullanılıyordu. Bi' çoğu kesimin 'lay lay lom' olarak adlandırdığı Rap müzik sözleri -istisnalar harici- gerçeklerin akabinde bi' kelam dahi içermiyordu.

İki stüdyoda resim çalışması, şarkı sözleri bilgisayar ortamında yazılması ve albümün sonuna albüm alıcısının gönlünü okşayan inceden inceden ayar veren samimiyetsiz 'teşekkür' mesajları.

Rap'i bu derece eleştirenler Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları ile bu albümde Sago'nun aldığı parayı hak etmek adına neler yaptığını görmeden Rap'i eleştirmesinler. Keza dışardan bakarak eleştiriler saçmalığın da ötesine gidemez.

Bi' çok pop v.b. albüm 10 ytl iken, Sagopa Kajmer - Bir Pesimistin Gözyaşları albümü 20 Ytl. Akabinde albüm iki CD'den oluşuyor ve şarkı sözleri Sago'nun el yazısı. Sago her şarkı için hangi ruh hali ile yazdığını da yine kendi el yazısı ile anlatıyor.

Bugün bi' pop albümünün içermediği söz kapatisesi Rap'te tek parçada bulunuyor.

Bugün popçular, arabeskçiler, ve bi' çok rockçılar 'AŞK'tan bahsederken Rap alemi Amerika ve Irak savaşı üzerine ellerinin bağlı olmasınadn ötürü yapamadıklarından yakınıp, Amerika aleyhinde lyricler içeriyorlar.

En az Sago kadar, Underground'dan MT, -ki MT underground'ı aştı- Karaçalı, Leadri ve Raffine'yi dinlemenizi de tavsiye ederim.

Türkçe Rap'le sınırlı kalmıyorsanız ya da bu müziği başka dillerde de dinlemek istiyorsanız. Jedi Mind Tricks ve Wu Tang Clan/RZA şiddetle tavsite edilir.

helal be abi güsel yazmışsın +rep

BEŞİKTAŞK

Simurg

Rap damarda.
Tek yatakta üç kişi yatarız.
1 Silahsız Kuvvet,
2 miccheck,
3 sagopa kajmer
rap yaparken Günaha mı girdim?

BEŞİKTAŞK