Ana Menü

Beşiktaşlılık bu mu ?

Başlatan carlito1903, Ağustos 12, 2008, 13:05:51

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

1 haftadır en az 7-8 avukatla tanıştım. 4-5 büyüğümle de konuştum. Şu ballı seyahatlere giden, 5 yıldız otellerde kalan, ne uçak parası, ne otel parası, ne de bilet parası veren ne de Beşiktaş İnönü Stadı'na müsade etmeyen Anıtlar Kurulu'na yazacaklarım suç unsuru olur mu diye...

Hem avukatlar, hem de büyüklerim dedi ki: Boşver, yazacakların da, televizyonda söyleceklerin de suç... Çok tazminat ödersin.
Tazminat ödemeye dünden razıyım ama o mahkeme kapılarında gidip gelmek var ya, hayatımda da hiç gitmedim o beni yorar. Kazanacağımı bilsem bile, yine de yorar.

Bunları şunun için söyledim. Ayda 4 saat, yılda toplasan 50 saat kullanılmıyor Beşiktaş İnönü Stadı. Yapılan projeyi öyle maketlerde değil, bire bir mimarlık bürosunda gördüm ve inceledim. Şunu açıkca söylemek isterim; Beşiktaş İnönü Stadı'nın en uç tepesi, yani en yüksek yeri arkasında izin verilen plazanın temelini bile geçmiyor. Arkasındaki 30-40 katlı, ama temelini bile geçmiyor. Kaldı ki, tarihi eser dedikleri duvarın 50 metre gerisinden başlıyor stat. Duvar da korunuyor.
Yazımın başlığında Beşiktaşlılık bu mu derken, Galatasaray'ın Seyrantepe'deki stadı ile ilgili bürokratların yaptığı çabayı bilmeyen yok. En sonunda hatırı sayılır bir para kasaya girdi. Ve dönüyorum Fenerbahçe Stadı'na, hatta Dereağzı Tesisleri'ne. 'İskan'ı' yok hiç bör bölümünün. Fenerbahçe Stadı'ndaki sıkıntıyı en çok bilenlerden biriyim. Vallahi de, billahi de gözüm varsa gözüm çıksın. Fenerbahçe'ye de, Galatasaray'a da helal olsun. Ya Beşiktaş'ın bürokratları, başkanın etrafındaki yalakalar, bir taşın altına elinizi sokun. İşiniz sadece seyahatlerde, şurada burada boy göstermek mi?

Çarşamba günü Bosna'ya gidiyorum. Sağolsun gazetem beni gönderiyor. Ancak o uçakta olan görevliler dışındaki bürokratlar, asalaklar ve bedavacıları hem bu hafta, hem de gelecek seyahatlerde birbir yazacağım. Bunlara yurt içi seyahatleri de dahil. Bu kızgınlığım İnönü Stadı'ndan daha çok, Beşiktaş'ın en çok faydalı çalışma alanı olan altyapının kalacak yeri kalmaması. Başkan son anda kendi cebinden ödemese, 'konteynırlar' hala alınmamış olacaklardı..

Ve ayıp olan da şu olacaktı; TFF, PAF takımı hariç altyapının çoğu maçlarını saha gösteremediğinden dolayı oynatamayacaktı, programlamayacaktı. Bu ayıpların en büyüğü değil mi? Eğer o ballı seyahatlere katılanlar bedelini ödemiş olsalardı, bugün ben de bu yazıyı yazmamış olacaktım. Bütün bürokratlarımıza sesleniyorum. İnönü Stadı Projesi 365 gün iş görecek hale gelecek. Buranın hayata geçmesi, Beşiktaş'ın geleceği demek. Lütfen bu konuda yönetime destek olun. Şampiyonluklar, şunlar bunlar gelip geçici. El oğlunun bürokratlarından örnek alın.

Yemen Ekşioğlu

NoPasaran

Lafı oturtmuş bazılarına

Helal olsun
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

kutu

TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

naanreelburn

bu projenin baştan başlamamasının sebebi direk proje ile anıtlar kuruluna çıkıldı oysa bunlar kurul ekibi ağır vasıta adamşar önceden biz böyle bi iş yapıcaz ne dersınız bize yardımcı olurmusun diyerek başlansa daha rahat hal olurdu

Batuhan

kimsenin beşiktaşlılığı hareketleriyle ölçülmez
beşiktaşlı duruşu vardır,ama o hareketlerle alakalı değildir bence
Koca hestiy aya bedenem ?

keskinli

aceba sadece baskana kizmakla yanlismi yapiyoruz?
aceba gercekten besiktasta köstek olan besiktaslilar varmi,sayin emirörenin dedigi gibi?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

tcenk

Alıntı yapılan: keskinli - Ağustos 12, 2008, 18:35:56
aceba sadece baskana kizmakla yanlismi yapiyoruz?
aceba gercekten besiktasta köstek olan besiktaslilar varmi,sayin emirörenin dedigi gibi?
O kadar fazla varki sorma gitsin.
Stad isi tam bitecekken aniden durduruldu.Yonetim bu konuda calisiyor ama kesinlikle cok fazla engellemeler cikiyor.
Ayni anitlar kurulu guneydoguda bir tarih suyun altinda kaliyor ama sesleri cikmiyor.Yani ikisini karsilastirsan bizimki cok yakinbir tarih olarak kalir ya suyun altinda kalanlar......
Iste size engellemeye bir ornek
1903

1BabaKartaL

Edirne Köprüsü Taştan Varmı Büyük Beşiktaştan !!!

keskinli

hasankeyf karsilastirmasi cok yerinde olmus cenk
o kadar tarih kaybolurken,kaybedilirken,anitlar kurulu inönü stadinin  b i duvarini kurtarmaya calisiyor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Hasankeyfe kadar gitmeye gerek yok, İnönü Stadını tarihi manzara bozuluyor diye yıktırmayanlar stadın arkasındaki kocaman gökdeleni göremiyorlar mı ?

osi_bjk

ellerine yüreğine sağlık...
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

Anarchy*

SözLer gerektiği yerLere gitti sanırım.
FazLa bi' söze gerek yok.

ilhan mansız_melis

bazılarına fena kapak olmuş
helal olsun...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ist.hatirasi/3-4

bence adam gibi yönetim başlasın baslarlarsa bunlar bitiremezler.ç.
YÖNETİM İSTİFA !!!