Ana Menü

Kemik Kilisesi

Başlatan DIABLO, Ocak 11, 2007, 01:34:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

ALINTIDIR
Çek Cumhuriyeti baskenti Prag'in 70 km dogusunda Sedlec isminde bir kasaba bulunur.

Aslinda olagandisi bir kilisesi olmasaydi bu kasabaya siradan bir kasaba gozuyle bile bakilabilirdi.

Buradaki kilisenin ici gercek insan kemikleri ile dekore edilmistir.

Hikaye 1218 yilinda, guvenilen bir kisi olan Abbot Henry'nin kutsal topraklara hacca gitmesi ve oradaki mezarlıktan bir kavanoz toprak getirerek kilisenin uzerine serpmesiyle baslar.
Boylece kilise daha kutsal bir yer olarak gorulmeye baslanir ve cok populer bir gomulme noktasina donusur.
1318'e kadar 30,000 den fazla beden buraya gomulmustur ve 1511'de yeni bedenlere yer acabilmek icin eski kemiklerin bir kisminin yerlerinin degistirilmesi gerekmistir.
Bunlar daha sonra urpertici eserlerin malzemesi olmuslardir.
1870 yilinda Shwartzenberg duku tarafindan yerel bir ahsap oymacisi kilisenin icini insan kalintilari (yaklasik 40,000 set insan kemigi) ile dekore edilmesi icin tutulmustur.
Gunumuzde bu kilise tum dunyanin en olagan disi kiliselerinden biridir.
Kemik Kilisesi - Sizce de hastalikli bir sekilde sasirtici degil mi?

bu kiliseyi çok önceden atv adlı tv kanalında haberci adlı proğramda izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam kilisenin girişinde sizinde kemiklerinizi bekliyoruz yazıyordu

ALINTIDIR
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

tufi_bjkli

unicorn

Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

@LAYINA GİDER

olm cihan nerden buluyon böyle şeyleri enteresan al sana rep

ugur24

ulen kurukafadan başka bişey yok bee...bide sizinkinide bekliyoruz yazmışlar.. ;) en son resim şekil olarak beşiktaş amblemine benzemiş biraz..

carsi52

çok ilginç onlar bi düşse adamın kafasına :D
Bölünür senin için uykular!

alperen

cıhan sorunlumusun arkadasım nerden bulursun bunları yavv enteresan etrafımda aklıllı adam var mı acaba ????:)
Yücedaglar gibi başım kar idi
Bir incecik yel vurduda eridi
Dilim dönse bir kelamım var idi
Yüreğime bastı YOL ETTİ BENİ ....

Timurlenk

@LAYINA GİDER

sedokajmeran

vay anasını sayın seyirtmenler :)
BEN İMZA ATMASINI BİLMİYORUM... PARMAK BASSAM OLUR MU :)

richee_4ever_jk

çok enteresan mekan

Spy radamantis

BaBalaR CorTLaMaZ

DIABLO

Alıntı yapılan: @LAYINA GİDER - Ocak 11, 2007, 13:38:32
olm cihan nerden buluyon böyle şeyleri enteresan al sana rep
ne yapalım selim hastayız araştıramadan duramam bu belgeseli 2 yıl oldu izleyeli ben haberci hastasıyım geceleri çalışırken hep izlerim epeyden beride aklımdaydı aradım en sonunda buldum hehehehe :)

forzaChelsea

DIABLO

Alıntı yapılan: alperen - Ocak 11, 2007, 17:33:38
cıhan sorunlumusun arkadasım nerden bulursun bunları yavv enteresan etrafımda aklıllı adam var mı acaba ????:)

abi ne yapalım böyle işlerle uğraşmayı severim ilginç olan ne varsa daha aradığım çok şey var onlar üzerinde çalışıyorum buldukça eklerim

forzaChelsea

berk1172

ezik p...ler yeter artık yeter kendi bestenizi yapın eziklikten çıkıp insanlığa sapın sözleri değiştirince yeni beste oldu sanmayın dolmabahçeye gelin biraz bizi örnek alıın...