Ana Menü

Konya'da kız öğrenci yurdu çöktü:13 ölü, 22 yaralı

Başlatan BerkAy1903, Ağustos 01, 2008, 09:53:33

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BerkAy1903

Konya'nın Taşkent İlçesi Balcılar Beldesi'nde özel bir vakfın kullandığı 3 katlı kız öğrenci yurdu çöktü.

OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR...

HASTANEDEN İLK GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ...

HASTANEDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO...

ENKAZDAN İLK GÖRÜNTÜLER...

Konya'ya 160, Taşkent'e 20 kilometre uzaklıkta bir vakfa ait Kuran Kursu binasında 03.30 sıralarında tüp patlaması meydana geldi.
Yaralılardan 10'u Konya'ya, diğerleri de civardaki ilçelerin hastanelerine, vatandaşların araçları ve ambulanslarla kaldırıldı.   
İlk gelen bilgilere göre 13 öğrenci öldü, 24 öğrenci yaralandı. Tamamen yerle bir olan bina enkazı altında kalan kız öğrenciler kurtarılmayı bekliyor.
Hastaneye ulaştırılan öğrencilerin vücutlarında yanıklar var. Yanıklar nedeniyle göçüğün tüp patlamasından kaynaklandığı görüşü ağırlık kazanıyor.
Arazi çok dağlık olduğu için göçük sabah erken saatlerde olmasına rağmen ambulanslar daha geç saatlerde olay yerine varabildi.
Balcılar belde merkezinin dışında bulunan ve çökmenin ardından ilk müdahalenin vatandaşlar ve jandarma tarafından yapıldığı kurtarma çalışmalarına, daha sonra bölgeye ulaşan sicil savunma ekipleri de katıldı. Olay yerine başka kurtarma ekiplerinin ve ambulansların sevk edildiği de öğrenildi.

ÇOK SAYIDA KIZ ÖĞRENCİ KURTARILMAYI BEKLİYOR

Göçük altında hala çok sayıda öğrencinin olduğu belirtiliyor.Göçük altındaki öğrencileri kurtarma çalışmaları sürüyor. Vatandaşlar da kurtarma çalışmalarına katılıyor.
Patlamanın ardından binanın çöktüğünü ve kurtarma çalışmalarının başladığını belirten  Konya Valisi Osman Aydın, şu yaralananlardan bazılarının Hadim Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini ifade etti.
Durumu ağır olan yaralıların Konya'daki hastanelere gönderildiğini belirten Aydın, "Konya'dan çıkan sivil savunma ekipleri olay yerine ulaştı. Sağlık görevlileri de çalışmalarını sürdürüyor" dedi.
Balcılar Belediye Başkanı Mehmet Demirgül ise özel bir vakfın yurt olarak kullandığı üç katlı binanın tüp patlaması nedeniyle çöktüğünün tahmin edildiğini dile getirerek, şöyle konuştu: "Olay yerinde jandarma ekipleri güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda ambulans sevk edildi. Binayı özel bir vakıf yurt olarak kullanıyor. Göçük altında kaç kişi olduğunu şu anda bilmiyoruz."

Kur'an kursunun yurt binasında kaç kursiyerin kaldığı konusunda net bir bilgi verilmezken, bu sayının 35 ile 50 arasında olabileceği ifade edildi.

ENKAZ ALTINDA 3 ÖĞRENCİ İLE İRTİBAT KURULDU

Medikal kurtarma timlerinin enkaz altında 3 öğrenciyle irtibat kurduğunu belirten Konya Valisi Osman Aydın, "kurtarma timleri öğrencilerle konuştu. 3 öğrencinin kurtarılması için çalışmalar sürüyor" dedi.
19o3

bahadıR

Ölenlere Allah(C.C) dan rahmet,yakınlarına sabır diliyorum...
Yine Konyada sanırım 3 sene önce bi apartman çökmüştü
sen yaşarsın bu kalpte artık geriye dönmesende...
ςǿκ کε√díκ طę ∂طí......

ilhan mansız_melis

Ölenlere Allah'tan rahmet dilerim
Yakınlarına da Allah sabır versin
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Kralkartal21

Ölenlere Allah'dan rahmet,yakınlarına Allah sabır verisin..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

carsi52

Allah rahmet eyLesin.
öLenLerin yakınLarına aLLah sabır versin.
Bölünür senin için uykular!

+18 !

carlito1903

Çok acı bi olay, Allah rahmet eylesin yakınlarına sabırlar versin...

gözzde_bjk

Ruhsatsız,yıkılma tehlikesi taşıyan bir bina para için anca bizim ülkemizde tahliye edilmez.
Şimdi okumayı mı yoksa yurtların sağlamlığını mı düşünücez?
Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin,mekanları cennet olsun.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Simurg

olan ne yazik ki orda ölen insanlara oldu,
acaba para için yapılmış bu şeye deydimi ?
yazıklar olsun insan canına kıyanlara
Allah gani gani rahmet eylesin...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Kralkartal21

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Cem Goren

ölen çocuklardan birisinin babası yemek yatmak bedava old. için kızımı oraya gönderdim demiş....
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ferdikoclu

Ben bu haberin olduğu akşam dedim ki "Yarın diyeceklerdirki Allahın takdiri". 1 gün sonra Kanal D de aynı şeyi yazmış.. Aileler bunu söylemiş..
Dervişlik baştadır, tacda değildir
Kızdırmak oddadır, sacda değildir
Eğer bir müminin kalbin yıkarsan
Hakka eylediğin secde değildir...
Ararsan Allah'ı kalbinde ara
Kudüs'te Mekke'de Hac'da değildir..

ist.hatirasi/3-4

YÖNETİM İSTİFA !!!