Ana Menü

Delgado Beşiktaş Tarihine Gecti

Başlatan akbaba71, Temmuz 22, 2008, 17:33:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Beşiktaş 2 yıllık sözleşme yenilediği Matias Delgado'ya kulüp tarihinin en yüksek ücretini verdi.

2006-2007 sezonunda İsviçre'nin Basel takımından 5 milyon Euro bonservis ve yıllık 1 milyon 250 bin Euro ücretle alınan Arjantinli oyuncu, yaptığı yeni anlaşmayla önümüzdeki üç sezon boyunca 2.1 milyon Euro alacak.

Matias Delgado'ya ödenen bu miktar Beşiktaş tarihinde bir oyuncuya verilen en yüksek maaş olarak tarihe geçti.

REKOR'A YAKLAŞAN 3 FUTBOLCU OLDU

105 yıllık tarihinde ilk kez bir futbolcuya senelik yaklaşık 4 milyon YTL (4 trilyon TL) bedel ödeyecek olan Beşiktaş'ta bu rakama daha önce yaklaşan sadece üç oyucu oldu.

2003-2005 yılları arasında Beşiktaş forması giyen Antonio Zago yıllık 1 milyon 750 bin Euro alırken, Zago ile aynı ücreti alan diğer bir futbolcu ise geçtiğimiz sezonun son haftalarında kadro dışı bırakılanve Katar'a transfer olan Ricardinho'ydu.

Brezilyalı futbolcudan önce ise 2004-2005 sezonunda siyah-beyazlı formayı giyen John Carew de yıllık 1.6 Milyon Euro maaş alıyordu.

Bir başka Brezilyalı oyuncu olan ve 2005 yılında Manchester United'dan Beşiktaş'a gelen 2007 yılında ise takımdan ayrılan Jose Kleberson'a yıllık 1.4 milyon Euro ücret ödenmişti. Ayrıca 2005-2006 sezonu öncesi Beşiktaş'a transfer olan Gonzalvez Ailton ise yaklaşık 2 milyon Dolar yıllık ücretle en pahalı futbolcular arasına kendine yer buldu.

Resim
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

yuNuS1903

aldıgı parayı hak edıyor ama bu adam

Cem Goren

hakeetiği içinde bişey diyemem helal olsun aldığı para
bu sezon gidip 3.kez delgado formasını alıcam
altın kapılarımız kan oldu tayfun

hepsiyAh

:) bitmeyen aşk, helal olsun aldıgın paralar.

keskinli

rakam cok yüksek ama yönetimin dogru karari
iyi bi sezon gecirip,uefa kupasindada kendini gösterebilirse cok yüksek bi rakama satilabilir
gecen sezon attigi gollerle bizi sampiyonlar ligine tasiyarak aldigi paralari egalize etmisti zaten
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Oynasınlarda aldıkları parada gözümüz yok...

Saçma sapan adamlara paralar saçacağımıza böyle adamlara verelim parayı daha iyi...

eRe

zagonun zamanı dusunulurse adam ne para alıyormus ya sımdı 3 mılyondan fazla sayılır o para
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

eyup1903

performansının yüzde 80 ini gösterse dünyanın sayılı topçularından biri olur

inşallah bu sene öyle bi patlama yaparda uefa da başarıya koşarız

carsi52

Kendini göstermemesi için hiçbir sebep kaLmadı.
Kaptan oLdu..
Şimdide bu oLay..
Artık bu sene kendisini göstericeğinden vede çok büyük patLama yapıcağından eminim.
Bölünür senin için uykular!

saldır beşiktaş

para önemli değil önemli olan oynadığı oyun inşallah bu sene iyi olur
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Non Mollare Mai

Geçen sezonki performansına bakarsak bence bu parayı hak etmedi.
Ama bu sene bambaşka bi Delgado var. Umarım bu sefer hak eder ve varını yoğunu ortaya koyarak Beşiktaş'ı özlemini duyduğumuz o şampiyonluğa ulaştırır.
edit

Simurg

doğru şık gerçekten iyi bir futbolcu ;)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

melankolizm

oyuculuğuna bir şey diyemem lakin
aldığı para kadar şu ana kadar bir katkı yapmadı bu takıma.
taraftar ondan daha çok şey bekliyor.

onaT

böyle bomba gibi adamlar lazım işte sergen, nouma, ilhan gibi.
kötü oynadığı zaman bile skora katkıda bulunabilecek.
delgado iyi oynadımı dünyanın en iyi oyun kurucularından.
ama kötü oynadımı kaybolup gidiyor.