Ana Menü

Gaziantep, Dünya Gençler Satranç Şampiyonası'na Ev Sahipliği Yapacak

Başlatan hepsiyAh, Temmuz 15, 2008, 00:21:06

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hepsiyAh

Şehitkamil Belediyesi, Dünya Satranç Federasyonu (FİDE) ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun ortaklaşa organize ettiği Dünya Gençler Satranç Şampiyonası'na ana sponsor oldu.
3 Ağustos'ta Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezi'nde yapılacak şampiyonaya 52 ülkeden 160 sporcunun müracaat ettiği bildirildi. 15 Ağustos'ta sona erecek turnuvaya Gaziantep'ten katılacak sporcular için müracaatların devam ettiği kaydedildi.

Şampiyonaya, Gaziantep Valiliği ve Gençlik ve Spor genel Müdürlüğü'nün de destek veriyor. Şehitkamil Belediye Başkanı
Metin Özkarslı ve Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Tahsin Akar, Şehitkamil Belediyesi Encümen Salonu'nda ortak basın toplantısı düzenleyerek, şampiyona hakkında bilgi verdi. Türkiye Satranç Federasyonu As Başkanı Tahsin Aktar, Dünya Satranç Federasyonu'nun önemli organizasyonlarının özellikle yaz aylarında Türkiye'ye verdiğine dikkat çekerek, "Gaziantep'te yapılacak olan Dünya Gençler Satranç şampiyonası son derece prestijli bir organizasyon. Şampiyonaya adını bile haritada zor bulabildiğimiz ülkelerden sporcular katılıyorlar. Bu kapsamda bizlere destek veren Şehitkamil Belediyesi Başkanı Metin Özkarslı'ya, teşekkür ediyoruz." dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı
Metin Özkarslı ise, Gaziantep'in tanıtımı için büyük önem taşıyan Gençler Dünya Satranç şampiyonasına destek olduklarını söyledi.
Özkarslı, turnuvanın 3 Ağustos Pazar günü Atatürk Spor ve Kültür Merkezi'nde yapılacak açılış töreniyle başlayacağını belirtti.Özkarslı, kapanış töreninin ise 15 Ağustos Cuma günü saat 19.30 ise yine aynı spor salonunda yapılacağını bildirdi. Gaziantepli satranç severleri şampiyonaya katılmaya davet eden Özkarslı, "2-16 Ağustos tarihleri arasında tüm dünyanın gözü Gaziantep'te olacak. Gaziantep'i ve Şehitkamil ilçemizi dünyanın değişik ülkelerinden gelen sporculara tanıtma imkanı bulacağız. Organizasyonda emeği geçenleri kutluyorum. Gaziantepli'leri de şampiyonayı izlemeye davet ediyorum." diye konuştu.

SATUKBLADE

umarım güzel yatırımlara başlarlar ve turnuva vaktine kadar yetişir o zamana

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.