Ana Menü

Beşiktaş'ın geleceği parlak

Başlatan gözzde_bjk, Temmuz 10, 2008, 18:17:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gözzde_bjk

Kaptanlar İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman'ın kavgası sonucu morallerin bozulduğu Beşiktaş'ta, yüzler gülmeye başladı.

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Leogang bölgesinde sürdüren Siyah-Beyazlılarda, iki hazırlık maçında alınan rahat galibiyetler ve iyi futbol ile kamptaki uyum Başkan Yıldırım Demirören'i de çok mutlu ediyor. Dün sabah antrenmanına gelerek Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'la görüşen Başkan Demirören, takımın son durumundan duyduğu memnuniyeti genç çalıştırıcıya iletti. Sağlam da, özellikle yeni transferlerin ekibe çabuk uyum sağladığını ifade ederek, Demirören'e geçen yılki sıkıntıların yaşanmayacağının müjdesini verdi. İkili, genç futbolcular ve yabancılar hakkında tek tek görüş alışverişinde bulundu. Genç teknik adama geçen yıldan daha umutlu olduğunu ileten Yıldırım Demirören'in, "Bir kere genç oyuncular çok istekli. Yabancılarımızın hepsi çok uyumlu. Takım oyununu oynayabilecek dengeli bir kadromuz var. Ben bu takımda başarı ışığını görüyorum. Zapotocny ve Sivok defanstaki sorunumuzu çözecek gibi görünüyor." dediği öğrenildi.

Başkanın kendisine olan güveninden mutluluk duyan Ertuğrul Sağlam da, Demirören'e şu bilgileri verdi: "Geçen yıl yeni bir takımdık ve eksiklerimiz vardı. Şampiyonluğu nasıl kaybettiğimiz de ortada, şimdi gerekli tedbirler alındı. Takımı çok fazla değiştirmeyerek en doğru kararı verdik. Defansta sıkıntımız vardı. Zapotocny ve Sivok ile bu sorunu aştık. Sivok geride oyun kuran, ayaklarına hakim ve dengeli bir oyuncu. Zapotocny ise çabuk. Bizi çok rahatlatacak. Gençlerimiz çok çalışıyor. Bu sezon Serdar Kurtuluş'tan daha fazla verim alacağız. Onu yeni bir transfer gibi görüyoruz."

Zamana ihtiyaçları olduğunu anlatan başarılı hoca, olumlu sinyaller verdi: "Yaptığımız iki hazırlık maçı bize bir fikir verse de eksiklerimiz var. Takım oyununu tam olarak oturtmamız lazım. Rakiplerimiz zayıf olmasına karşılık futbolcuların ciddiyeti önemliydi. Kaptanların kavgasının takımı yaralamasından çekiniyorduk ama oyuncularla konuşarak bu sıkıntıyı en aza indirdik." Yeni sezon hazırlıklarını ve futbolcuların durumunu görünce daha umutlu konuşan Yıldırım Demirören, "Yüzümüzün hem Avrupa'da hem de ligde güleceğine inanıyorum. Özlediğimiz şampiyonluğa bu sezon kavuşacağız diye düşünüyorum. Güvencimizin boşa çıkmayacağını geçen yıldan görmüştüm." değerlendirmesinde bulundu.

Demirören, menajer Sinan Engin'le de bir görüşme yaparak takımın idari disiplininden kendisinin sorumlu olduğunu söyledi. İbrahim Toraman ve Üzülmez'in kavgasının takıma olumsuz yansıdığını, bunun dışında Beşiktaş'ın aleyhine kullanıldığını kaydeden Başkan, "Oyuncuların arasındaki ilişkiden öncelikle sen sorumlusun. Bir daha böyle bir olayın olması bile bize çok büyük bir zarar verir. Böyle bir şeye fırsat vermeyelim." dediği bildirildi.

Öte yandan satış listesine konulan İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman için istenen bonservis ücretleri dikkat çekti. Üzülmez'den alacaklarından vazgeçmesi istenirken, üzerine para vermesi istendi. G.Saray'ın talip olduğu iddia edilen Toraman'ın bonservis bedelinin de 4 ile 5 milyon Euro arasında olduğu kaydedildi. İki futbolcunun bu gelişme üzerine, "Biz hata yaptık. Eğer satış listesine konulduysak uygun bir fiyat belirlenir. Bu şekilde kimse bizi almak istemez." dedikleri öğrenildi.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Kralkartal21

Bu işin sonunuda getiririz inşallah.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.