Ana Menü

BARIŞAROCK Karşı Festival “6”

Başlatan Delirdik, Haziran 12, 2008, 19:23:33

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Delirdik

Barışarock 9-10 ağustos 2008 tarihlerinde Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanında yapılacak.

BARIŞAROCK NEYE KARŞIDIR?

6 FESTİVAL,
ÜSTÜ SAVAŞA, İŞGALE KARŞI!

BarışaRock 6. yılında hala savaşa karşı. İnatla! Çünkü gezegenimizde kardeşliğin neşeli türküleri değil, savaş çığlıkları yankılanıyor hala. Ve bu savaşlar ne asabı bozuk devlet başkanları de de delirmiş halklar yüzünden çıkıyor. Savaşların tek bir gerçek nedeni var: Daha çok petrol, daha çok mal satmak ve bütün dünyayı küresel sisteminin önünde diz çöktürmek isteyen kapitalizm! Irak'ı işgal eden, Filistin'i, Afganistan'ı, kan gölüne çeviren, İran'ın tepesinde savaş kılıcını sallayan hep aynı aç gözlü sistem... Son yüzyıl içinde iki büyük dünya savaşını çıkaran, milyonlarca insanı öldüren, çok daha fazlasını sakat, yetim ve aç bırakan, atom bombası gibi bir insanlık suçunu başımıza saran, Kore'den vietnam'a, Balkanlar'dan Kafkaslar'a, Afrika'dan Ortadoğu'ya dünyayı bir ateş topuna çeviren savaş patronları hala iş başındalar.

Savaş tamtamlarının sesini bastırıp, hayatı savunmak için BarışaRock'ta barış şarkıları söylemeye devam ediyoruz.

6 FESTİVAL,
ÜSTÜ IRKÇILIĞA, MİLLİYETÇİLİĞE KARŞI!

Milliyetçilik ve onun bir adım ötesi Irkçılık insanlık ailesini bölüyor. İnsanlığın büyük bölümünü yoksul, çaresiz ve umutsuz bırakanın bu sistem değil de "ötekiler, berikiler, kalleş Yunan, hain Ermeni, maganda Kürt" olduğuna inandırılıyoruz. Kanımızın diğerinden daha asil, bir tekimizin bile dünyaya bedel olduğuna, titreyip kendimize dönersek gerçekten üstün ve mutlu olacağımıza inandırılıyoruz. Ayrımcılık kimi zaman kültürler, kimi zaman da kafatası ebatlarımız üzerinden yapılıyor. "Bizim üstün, diğerlerinin aşağı" olduğu yargısı sorunlarımıza sahte suçlular buluyor, sahici sorumluları gizliyor, çözümü imkansızlaştırıyor. Bu biraz komik, biraz safça inanış yüzünden insanlar ölüyor, halklar birbirini boğazlıyor, ülkeler işgal ediliyor. Öyle trajediler yaşanıyor ki acısı nesiller boyunca geçmiyor. Oysa ırkçılık ve milliyetçilik insanlığa mutluluk vaadetmiyor. İnsana değil, kana, soya, sevgiye değil nefrete inandığı için yapamıyor bunu. Üstelik aynı kandan olana da vaadettiği sadece sürekli bir savaş, kavga hali.

Evimiz dünya, Ailemiz insanlık demek için BarışaRock'ta kardeşlik şarkıları söylemeye devam ediyoruz.

6 FESTİVAL,
ÜSTÜ KÜRESEL ISINMAYA, NÜKLEER SANTRALLERE KARŞI!

Festivalimizde 5 senedir haykırıyorduk: "Hükümet Kyoto'yu imzala!" diye. Nihayet Türkiye Atmosfere sera gazı salmayı sınırlayan ve dünyanın neredeyse hepsinin (ABD hariç) imzaladığı Kyoto protokolünü imzalayarak bir ayıptan kurtuluyor. Ama bizim ayıptan kurtulmamız yetmiyor ki. Dünyanın da kurtulması gerek. Buzulları eriten, iklimleri değiştiren, susuzluğa kuraklığa neden olan küresel ısınmayı mutlaka durdurmalıyız. Hükümet Kyoto'yu imzaladı ama şimdi de başka bir felaketin kapısını aralıyor: Nükleer bela! Nükleer santrallerin nasıl bir tehlike olduğunu çernobil bize öğretmedi mi? Hem pahalı hem güvensiz bir teknoloji olan nükleer enerji zannedildiği gibi bağımzılaştırmıyor da. Nükleer lobisi yalanlarıyla iş başında!

BarışaRock'ta, tükenmez kaynaklar olan güneş ve rüzgar enerjilerini görmezden gelen iktidarlara karşı yeşil şarkılar söylemeye devam ediyoruz.

6 FESTİVAL,
ÜSTÜ MÜZİKTEN YANA!

Bizi savaşlar, ayrımcılıklar, küresel felaketlerin kıskacına alan kapitalizme müziğimizi terketmek niyetinde değiliz. Herşeyi yüzeyselleştiren, ehlileştiren endüstriye şarkılarımızla direniyoruz. Çürüyen "piyasa gerçeklerine" karşı hayallerimizi savunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki müzik, insanın kendini gerçekleştime macerasında insanın en önemli dayanağı. Onunla ağlıyor, gülüyor, yüreğimizi döküyor, direniyoruz.

Bu yüzden BarışaRock'ta yeryüzüne şarkılar söylemeye devam ediyoruz.
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Delirdik

Barışarock 2008 için toplantılar başladı
Ağustos ayında yapmayı düşündüğümüz festivali konuşmak ve örgütlemek için toplantılara başladık.

Her Çarşamba saat 19.30 da Karakedi Kültür Merkezi'nde (İstiklal Caddesi Bekar Sok. San Han 16/2) toplanıyoruz. Önerisi olan, aktivist olmak isteyenleri bekliyoruz.

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=6668517764002849540&hl=tr

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Delirdik

FestivaL için daha çok çok çok erken oLduğunun farkındayım ama Barışarock konserdende ibaret değiL neticesinde.
FestivaLe kadar gerçekLeşecek oLan, gerçekLeşen ne varsa buradan duyurmaya çaLışacağım/çaLışaLım..

GrupLar açıkLandığında da buradan payLaşırız.
Yaşasın Barışarock

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

mdc

"Milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır. İnsan ırkının kızamığıdır."
Eğer bir adam bir marşa ayak uydurup, emir altında neşe içinde yürüyebiliyorsa, benim gözümde beş para etmez. Kendisine yalnızca bir omurilik yetebilecekken yanlışlıkla kocaman bir beyin sahibi olmuştur. Uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede yok edilmelidir.
Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçsiz şiddetten, aptalca yurtseverlikten, tüm bunlardan nasıl da nefret ediyorum.
Ben savaşı öylesine tiksinti verici ve aşağılayıcı buluyorum ki böyle iğrenç bir eyleme katılmaktansa kendimi parçalayıp yok ederim daha iyi...
Benim anlayışıma göre, savaşta adam öldürmek cinayetten başka bir şey değildir.
Aynı zamanda hem savaşa hazırlanıp hem de savaşı önleyemezsiniz.
Yalnız bir pasifist değil, militan bir pasifistim. Barış için savaşmaya gönüllüyüm. İnsanların kendileri savaşa gitmeyi reddetmediği sürece hiçbir şey savaşı durduramaz."

Albert Einstein

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır. İnsan ırkının kızamığıdır.
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Delirdik

Dünya bunca zamandır o kadar kan akıtmış ki
İnsanLar birbirLerine öyLesine kırdırıLmış ki
Tüm geçmişi geride bırakıp iLeriye tek ırk, insan ırkı oLarak bakabiLmek mümkün mü?

Keşke oLsa ama istememe rağmen inancım kuvvetLi değiL.

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

delgado1008

Alıntı yapılan: mdc - Haziran 12, 2008, 19:28:05
"Milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır. İnsan ırkının kızamığıdır."
Eğer bir adam bir marşa ayak uydurup, emir altında neşe içinde yürüyebiliyorsa, benim gözümde beş para etmez. Kendisine yalnızca bir omurilik yetebilecekken yanlışlıkla kocaman bir beyin sahibi olmuştur. Uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede yok edilmelidir.
Emirle gelen kahramanlıktan, bilinçsiz şiddetten, aptalca yurtseverlikten, tüm bunlardan nasıl da nefret ediyorum.
Ben savaşı öylesine tiksinti verici ve aşağılayıcı buluyorum ki böyle iğrenç bir eyleme katılmaktansa kendimi parçalayıp yok ederim daha iyi...
Benim anlayışıma göre, savaşta adam öldürmek cinayetten başka bir şey değildir.
Aynı zamanda hem savaşa hazırlanıp hem de savaşı önleyemezsiniz.
Yalnız bir pasifist değil, militan bir pasifistim. Barış için savaşmaya gönüllüyüm. İnsanların kendileri savaşa gitmeyi reddetmediği sürece hiçbir şey savaşı durduramaz."

Albert Einstein

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır. İnsan ırkının kızamığıdır.
Albert Einstein' ın eğer annesi yada kız kardeşi gözleri önünde başka bir millet tarafından tecavüze uğrasaydı yada abisi gözleri önünde öldürülseydi o zaman milliyetçiliğin ne demek olduğunu anlardı.Ayrıca Barışarockçılar  emperyalizme hayır deyip ayaklarında nike,conversleriyle poz veriyorlarya herzamanki gibi gülüyorum
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

Delirdik

Orada binLerce insan oLuyor ve o insanLarın tamamının biLinçLi oLması güzeL oLurdu eLbette ama bunu bekLemekte haksızLık diye düşünüyorum.
Bu festivaLe katıLdığında zaten öğrenecek neye karşı deniLdiği ve kendisinin neLeri tükettiğini, kuLLandığını
Sadece konserLerden ibaret bir festivaL değiL. Gün içinde bir kitLe boydan boya bağıra bağıra doLaşıyor ;D
2 kişiye biLe bu tezatLığı anLatabiLirsek, bunun farkına vardırabiLirsek ne mutLu.

İnsanLara biLmiyor diye güLmek yerine doğruyu göstermek daha yerinde değiL mi ;)

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

delgado1008

Aynı taraftayız haklısın ama çoğu inan ne için orda olduğunu bilmiyor ben zaten çevremdekileri uyarıyorum tabi anlayanlara dediğin gibi bir iki kişiye bile bu tezatlığı anlatırsak ne mutlu
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

ilhan mansız_melis

keşke Barış Akarsu da olabilseydi :(
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Delirdik

Barışarock sahne programı açıkLanmış buLunuyor :)
Buyrunuz

2008 Sahne Programı

Rock sahnesi / Cumartesi

• 45'lik Şarkılar
  • Ahibba
  • Bajar/Vedat Yıldırım
  • Deli
  • Heavy Cross (Gürcistan)
  • Human Harvest
  • Gren
  • Kaçak
  • Kırmızı Nokta
  • Mor Ve Ötesi
  • Sakin
  • Suların Uğultusu
  • Symirname
  • Zardanadam
Rock Sahnesi / Pazar 

• Ayılar
  • DDR
  • Dinar Bandosu
  • Ferec
  • Hariçten Gazelciler
  • Komik Günler
  • Conguistador (Avustralya)
  • Kramp
  • Marsis
  • RockA
  • Teneke Trampet
Alternatif Sahne /

• Besa (Kosova)
  • Change of Plans
  • Cümbüş Cemaat
  • Dembedem
  • Demet Sinel
  • Elektronik (dj'ler henüz belli değil)
  • Evo Trio
  • Feryal Öney
  • Gevende
  • Hayvanlar Alemi
  • Karate Kid
  • Mahşeri Cümbüş (tiyatro sporu)
  • Sultan Tunç

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

hepsiyAh

sercAn1903

cumartesi günü güzelmiş :D  istanbulda olursam bi urarım. bize yakın nasıl olsa :D
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

gözzde_bjk

Şu sanatçı listesi kanıma girmiyor değil ama barışa rock ''ortamı'' nedeniyle pek tasvip ettiğim bir yer değil.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Delirdik

FestivaL sizi iLgiLendirmiyorsa görmezden geLme hakkına sahipsiniz
Bu hakkınızı kuLLanınız.

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!