Ana Menü

Sensin turkuaz!

Başlatan mdc, Haziran 11, 2008, 18:20:10

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Turkuaz Türk rengi değildir.

Turkuaz Türk rengi olsa...

En azından Türklerin haberi olur!

*

Turkuaz dediğin, aslında bir taş, firuze...

Türkiye'de yok!

Çin'de çıkarılıyor, İran'da çıkarılıyor. Türkiye üzerinden Avrupa'ya gittiği için, Fransızlar "Turquoise" demiş.

*

Renk, Doğu'dan.

Sıfat, Batı'dan.

Turkuaz formalar cıkınca ortaya bende turkuazla ilgili bir araştırma yapmıştım.
Yazar dediklerinde farklı şeyler bulamamıştım o zamanda.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

onaT

aman bravo bir rengimiz var onuda çekemediniz. forma hepinize inat çok güzel.
hollanda bizim lalelerimizi alıyorda biz neden kendi çinilerimizin rengini alamıyoruz.

hAlil21

alternatif forma dediler 2 maçtır turkuaz giyiyoruz.neden rakip takım alternatif rengini giymiyor anlamış değilim.
ha formalarımıza gelince kırmızı olan 10 numara turkuaz'ın alakası yok.
bir de;
konuyla pek ilgisi yok da;
şenol güneş gucci giymiyordu demiş Yılmaz Özdil.

Fatih Terim'e hitaben şu beste geldi aklıma:

istersen versace giy istersen moscinho,ferre
istersen mercedese bin istersen ferrariye
istersen tesbih salla sallamayı bilmesende..
.............................................................
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

SATUKBLADE

yani formanın rengi illa amblemde veya bayrakta olmalı mı koşul bu mu ?
neden bir forma rengi bu kadar büyütülüyor anlamış değilim

onaT

Alıntı yapılan: hAlil21 - Haziran 11, 2008, 22:14:12
alternatif forma dediler 2 maçtır turkuaz giyiyoruz.neden rakip takım alternatif rengini giymiyor anlamış değilim.
ha formalarımıza gelince kırmızı olan 10 numara turkuaz'ın alakası yok.
bir de;
konuyla pek ilgisi yok da;
şenol güneş gucci giymiyordu demiş Yılmaz Özdil.

Fatih Terim'e hitaben şu beste geldi aklıma:

istersen versace giy istersen moscinho,ferre
istersen mercedese bin istersen ferrariye
istersen tesbih salla sallamayı bilmesende..
.............................................................

ev sahibi takım portekiz ve isviçre olduğu zaman elbette onlar kendi normal formalarını giyecek

Delirdik

Alıntı yapılan: SATUKBLADE - Haziran 11, 2008, 23:59:52
yani formanın rengi illa amblemde veya bayrakta olmalı mı koşul bu mu ?
neden bir forma rengi bu kadar büyütülüyor anlamış değilim

Bu sıradan bir takım değiL, Milli takımdan bahsediyoruz
Tabiki bayrağımın renkLerini taşıyacak. Nedir turkuaz ya.. düne kadar hangimiz biLiyordu Türkleri temsiL eden bir renk oLduğunu
:bayrak  şu bayraktaki kırmızı dururken, o kırmızının anLamı dururken çini rengide nedir ya?
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

Kartalizmatik

Turkuaz formayı üretenler,giydirenler bayrağımızdaki kırmızı rengin ne anlama geldiğini bilmeyen cahillerdir!.
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!

gözzde_bjk

Milli takımdan uzaktan yakından ilgisi olmayan Türkiye'yi(milli takımı) sadece renklerinden takip eden babaannem dün İsviçre gol atınca ''Aferin çocuklar goooll'' diye bağırdı.Bence bu durum turkuazın ne kadar saçma bir tercih olduğunu anlatmaya yeter de artar.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Kralkartal21

Alıntı yapılan: gözzde_bjk - Haziran 12, 2008, 12:13:48
Milli takımdan uzaktan yakından ilgisi olmayan Türkiye'yi(milli takımı) sadece renklerinden takip eden babaannem dün İsviçre gol atınca ''Aferin çocuklar goooll'' diye bağırdı.Bence bu durum turkuazın ne kadar saçma bir tercih olduğunu anlatmaya yeter de artar.

Bende maçı izliyordum.Yanıma bir tanıdık geldi,oturdu yanıma.İzliyordu böyle maçı.Bende belirtmek zorunda kaldım Turkuaz formalılar biziz diye.

Onun cevabıda hadi yaa oldu :)
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Kralkartal21

MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde emekli Astsubay Başçavuş Atik Toprak, Türk Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda giydiği beyaz zemin üzerine Turkuaz renkteki formayla Türk bayrağına saygısızlık yapıldığını ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.

Erdemli Adliyesi'ne gelen emekli asker Atik Toprak, Türk Milli Takımı'nın giydiği formada kullanılan rengin, Türk Bayrağı'nın renklerini taşımadığını belirterek Futbol Federasyonu'nun Nike ile yaptığı anlaşmanın iptalini istedi. Formanın kırmızı-beyaz olması gerektiğini ve turkuaz rengi kullanılarak Türk bayrağına saygısızlık yapıldığını ileri süren Toprak, Erdemli Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçesi verdi. Atik Toprak dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

"İlk maçımızı izledikten sonra Türk vatandaşı olarak çok üzüldüm. Çünkü, takımımızın formasında beyaz zemin üzerine turkuaz kullanılmış. Bu organizasyonda milli takımların sponsorları Puma, Adidas ve Nike gibi firmalardır. Bizim takımın sponsoru da Nike'dır. Bu firma diğer Avrupa milli takımlarının 11 tanesinin de sponsorudur. Nedendir ki sponsor olan firma sadece Türk Milli Takımı'nın rengini değiştirme teklifi yapmış, diğer sponsor olduğu ülke milli takımlarının formaları kendi bayraklarının rengini taşımaya devam ediyor. Bir Türk vatandaşı olarak bizim takımın formasının diğer ülkelerde olduğu gibi bayrağımızın renklerini taşıması gerektiğine inanıyorum. Bu uygulamayı şanlı Türk bayrağına saygısızlık olarak değerlendiriyorum. Bu nedenle Türk Milli Takımı'nın formasının renklerini değiştiren Nike ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı bu anlaşmanın incelenmesini ve iptalini istiyorum."

Atik Toprak'ın dilekçesi Cumhuriyet Savcılığı kaleminde kabul edilerek işleme konuldu.

Milliyet
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

mdc

HAYATTA BEŞİKTAŞ

ilhan mansız_melis

valla adam süper yazmış istemiyoruz turkuaz forma
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

hAlil21

hemşerime bak..helal olsun
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

Delirdik

Atik Toprak'ın gözLerinden öperim.
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!