Ana Menü

Askerlerimize Yeni Üniformalar | Size En Güzeli Yakışır

Başlatan Kralkartal21, Haziran 09, 2008, 19:08:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kralkartal21

Nano Kamuflaj Görücüye Çıktı

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve beraberindeki kuvvet komutanları, `Efes 2008 Tatbikatı' için geldikleri İzmir'de, Vali Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Komutanlar Valiliğe gelişleri ve ayrılışları sırısanda çevredekilerce uzun süre alkışlandı. Bu arada Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'in, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin TÜBİTAK ile ortaklaşa, nano teknoloji ile ürettikleri yeni yazlık kamuflaj elbiseleri giydikleri dikkat çekti.

Uydudan Görülmüyor

NANO TEKNOLOJİ İLE HAZIRLANDI

"Yeni askeri üniformalar Arzu Kaprol'un çizmiş olduğu tasarımı ile Adıyaman'daki tesislerde dikilip Türkiye genelindeki bütün birliklere dağıtılmaya başlandı. Bu yılın 2'nci yarısından itibaren yeni üniformalar giyilecek. TSK ve Genelkurmay Başkanlığı'nın uzun süren Ar- Ge çalışmalarının ardından Mehmetçiğin üniforması en ileri teknoloji ve malzemeler kullanılarak Adıyaman'da üretildi. Antibakteriyel özelliğe sahip yeni üniformalar, iç giyim dahil olmak üzere nano teknolojisi ile hazırlandı. Kumaş suya dayanıklı, yüksek mukavemetli, teri emen ancak dışardan belli etmeyen, zor leke tutan, kırışmayan, şapkası beyzbolcu şapkası gibi tasarlanıp daha iyi görüş sağlayan ve her şeyden önemlisi Türkiye'nin 7 farklı bölgesindeki coğrafik yapısına ve bitki örtüsüne uygun renk ve desenlerde hazırlandığı için uydudan bakıldığında Mehmetçiğin arazide fark edilmesi mümkün olmayacak bir kıyafet."

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

bahadıR

yapsınlar ne gerekiyosa,yapanlardanda Allah razı olsun...
herşeyin en iyisine layık onlar...
sen yaşarsın bu kalpte artık geriye dönmesende...
ςǿκ کε√díκ طę ∂طí......

carsi52

Bölünür senin için uykular!

gürol

bütün askerlere bu kıyafetlerin ulaşması en azından 2-3 sene ister.
genelkurmay verir ama bölük-tabur konutanları dağıtırmı bilinmez.
neyse ben daha derinlere inmeyeyim.
genel olarak iyi düşünülmüş birşey.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

Kralkartal21

2-3 sene mi? 

Dağıtılmaya başlanmış bile abartma Gürol abi

gürol

her askerin senede bir yazlık bir kışlık bot ve kamuflaj istikakı vardır.
acemi birliğinde verilen yeni kamuflajları usta birliğine gidince elinden alırlar sana eski bi kamuflaj verirler.ve kötü bi bot.o istikakın olan şeyleri alma ihtimalin terörün bitmesi ihtimali ile eşdeğerdir.
bazı subaylar da bu olaylardan nemalanırlar.
2-3 seneyi en iyi ihtimalle söyledim.sen askere gidince felan anca herkese ulaşmış olur.
alan bazı özel birlikler komandolar felan olur.ama diğerleri dediğim gibi.

Kralkartal21

Alves

Askere yapılan yatırım boş değildir

Asker bizim için ortaçağdan beri önemlidir

Askerler herşeyin en iyisini hakediyorlar
Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

Simurg

Çok çok çok çok daha iyilerini hakediyorlar.
Yapılsın en güzeli en kalitelisi canlarını ortaya koymuşlar bunlar yanında nedir ki?

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

KeePSaKe

Onlar bizim için canlarını feda ediyor en iyisini yapsınlar hakediyorlar çünkü
Since 1903

DIABLO

Alıntı yapılan: gürol - Haziran 09, 2008, 19:53:14
acemi birliğinde verilen yeni kamuflajları usta birliğine gidince elinden alırlar sana eski bi kamuflaj verirler.ve kötü bi bot.o istikakın olan şeyleri alma ihtimalin terörün bitmesi ihtimali ile eşdeğerdir.
2-3 seneyi en iyi ihtimalle söyledim.sen askere gidince felan anca herkese ulaşmış olur.
Aynen katılıyorum benim 398 günüm var bana bile gelmez büyük bi ihitmal ama bizde yeni kıyafetleri almadılar ne şanstır bilmem ;D  90 kişilik yemek verirler oysa mevcut 73 40 kişi yemeğe gelir gelmez yemekler çöpe ekmekler çöpe bizzat komutana çıktım yapabileceğimiz bişey yok dedi merak etme günahı sana olmaz en baştakine olur dedi.

Gürol'a hak veriyorum o elbiseleri ben göremem büyük bi ihitmal ;)
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

gürol

Alıntı yapılan: DIABLO - Haziran 10, 2008, 13:11:56
Alıntı yapılan: gürol - Haziran 09, 2008, 19:53:14
Aynen katılıyorum benim 398 günüm var bana bile gelmez büyük bi ihitmal ama bizde yeni kıyafetleri almadılar ne şanstır bilmem ;D  90 kişilik yemek verirler oysa mevcut 73 40 kişi yemeğe gelir gelmez yemekler çöpe ekmekler çöpe bizzat komutana çıktım yapabileceğimiz bişey yok dedi merak etme günahı sana olmaz en baştakine olur dedi.

Gürol'a hak veriyorum o elbiseleri ben göremem büyük bi ihitmal ;)
keşke haklı olmasaydım ama maalesef haklıyım ve maalesef ülkemizde bazı şeyler göstermelik.yemek konusunda da sen haklısın.
biraz otursan düşünsen daha neler çıkar neler.

KeePSaKe

Since 1903

DIABLO

dahada neler neler var ama sonra anlatırım daha yeniyim neler göreceğim neler :-\
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea