Ana Menü

Bu canlılar sizi 4 dakikada öldürebilir!

Başlatan eRe, Haziran 05, 2008, 11:34:03

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Bu renkli kabuğun içerisindeki ölümcül iğneden gelen birkaç damla, önce sinirlerinize kısa devre yaptırıyor, ilk hissettiğiniz acı yerini hissizliğe bırakıyor. Kısa bir an sonra bu rahatlama bütün vücuda yayılan bir felce dönüşüyor ve... kalbiniz atmayı bırakıyor.
Gördüğünüz gibi, bu ufacık canlının zehri, 4 dakikadan kısa sürede sizi öldürebiliyor...

Ona dokunun ve dakikalar içinde hayata veda edin... Diken yok, ısırmak yok, zehir yok... Derisini kaplayan salgının, sizin derinizle temas etmesi yeterli...

Bu tırtılın dönüşeceği kelebek, oldukça normal bir kelebek. Ancak, tırtılın üzerindeki tüyler için aynı şeyi söylemek mümkün değil.
Öyle ki, her yıl düzinelerce insan sadece bunlara dokunduğu için ölüyor...

Dikenlerdeki zehrin, kanın pıhtılaşmasını önlediği için oldukça acılı ve çirkin bir ölüm sözkonusu...

Sadece 1.5 miligramlık zehir, sizi öldürmeye yeterli olacaktır...

Denizin dibine doğru bir seyahat yaptınız, ve tabanda bir ilginçlik farkettiniz...ve üzerine bastınız... Tebrikler, böylece, kaya balığı tarafından sokulmaya hak kazandınız!..
Dakikalar içerisinde sizi öldürebilecek zehir, işin kötü tarafı değil ne yazık ki... Zehrin yarattığı acı o kadar yoğundur ki, zehre maruz kalanlar, oracıkta bacaklarının, kollarının kesilip atılması için yalvarırlar...

Chironex fleckeri adlı bu deniz anasının dokungaçlarındaki binlerce mikroskobik iğne, istemsizce yavaş bir sürtünmenizle harekete geçiyor ve vücudunuza bilinen en güçlü nörotoksini gönderiyor...
Vücudunuz en fazla 30 saniye süren bir acı şokuna maruz kalıyor... Aklınıza gelebilecek en korkunç acı... Bu 30 saniye sonrasında hayatta kalıp kalmamak, tamamen elinizde...Chironex fleckeri'nin dokungaçları koparılıp, kurutulduktan sonra bile, ıslandığı anda zehri tekrar iletmeye hazır hale geliyor...

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

hepsiyAh

yuNuS1903

ee allah neler yaratıyor :)
bunlar birkaçı...

Non Mollare Mai

İlginç. Kurbağa çok tatlı gözüküyor ya onu elime alırım görsem sevmek için. ;D
edit

Delirdik

Ülkemiz civarLarında yaşamıyor bunLar sanırım :D
hiç kurbağa dokunduğu için öLen adam haberi duymadım ben. şansLıyız :P
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

bahadıR

Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Haziran 05, 2008, 12:23:57
İlginç. Kurbağa çok tatlı gözüküyor ya onu elime alırım görsem sevmek için. ;D
nasıl tatlı gözüküyor abi yav  :D görünce topici kapatacaktım nerdeyse  :D
sen yaşarsın bu kalpte artık geriye dönmesende...
ςǿκ کε√díκ طę ∂طí......

gözzde_bjk

Hayvanlarla uğraşmayı hiç sevmem,sevdiğim hayvan sayısı bile sınırlıyken ben bunları bulamam ki beni öldürsünler. :)
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

gözzde_bjk

Kesinlikle ya denizde su sirkülasyonundan bile korkuyorum offf
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Kralkartal21

''Kolunuzu ve bacağınızı kesmeleri için yalvaracaksınız'' diyor...

Çok kötü bişey olur ya
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

beckyZWICKY

tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

KeePSaKe

Since 1903

BerkAy1903

Gerçekten Çok Ürkütücü..Anıl'a Katılıyorum Harbiden Kurbağa Çok Tatlı Gözüküyor ;D
19o3

pAscAliAnUmut

En iğrendiğim ve en korktuğum hayvan yılandır. Ahanda buraya da gelmiş. Kurtuluş yok bu yılandan (yılanlardan)
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

Kralkartal21

Kene

Kene Latince tür adı Rhipicephalus sanguineus olan bir omurgasız canlıdır.

Boyutları ortalama yetişkin bireylerde 5 mm. dir.

Fakat kan emme işlemini henüz bitirmiş bir dişi kene yaklaşık 1,52 cm kadar olabilmektedir.

Tip olarak sekiz bacaklıdır.

Renkleri koyu kahverengi ile kırmızı kahverengi arasındadır.

Köpeklerin kanını besin olarak kullanamazlar.

Bir dişi kene bir seferde ortalama 600 kadar yumurta bırakabilir ve bu yumurtalar bir hafta içerisinde aktif yavru kenelere dönüşmektedirler.

Beslenmeksizin 7 ay yaşayabilmektedirler.

Ayrıca bilinmesi gereken şeylerden biride kenelerin bit pire gibi sıçrayamadıklarıdır.

Kenelerin sebep oldukları rahatsızlığa tıpta  Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi denilmektedir.

İlk olarak 1944 yılında Kırım'da, sonra 1956 yılında Kongo'da tanımlanmıştır.

Kırım-Kongo Hemorajik Ateş (KKHA), keneler tarafından taşınan Nairovirüs isimli bir mikrobiyal etken  tarafından neden olunan ateş, cilt içi ve diğer alanlarda kanama gibi bulgular ile seyreden hayvan kaynaklı bir enfeksiyondur.

Eğer köpeğin kanını emmesini engelleyen madde bulunup aşı gibi bir yolla canlılara verilebilirse kenenin öldürücü etkisi de ortadan kalkmış olacaktır.

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..