Ana Menü

ÖSS'ye inat yaşasın hayat!

Başlatan gözzde_bjk, Haziran 02, 2008, 19:27:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gözzde_bjk

Taksim Meydanı'nda küçük bir varilin içine kollarını zincirleyip beton döken öğrenciler, ÖSS karşıtı eylem yapınca polis tarafından gözaltına alındı.

[IMG]http://img238.imageshack.us/img238/862/gp222103vy3.jpg[/img]

İSTANBUL- Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) az bir zaman kala Taksim Meydanı'na Anti-ÖSS Organizasyonu'na bağlı iki genç, ilginç bir eylem yaptı. Varil içerisinde kollarını zincirleyip, beton döken öğrenciler, basın açıklaması yapmadan önce maytap atarak duman bulutu oluşturdu. Kollarına beton döken varile zincirleyen öğrenciler, basın açıklamasını okumaya başladı. Bu sırada, polis ekipleri öğrencilere müdahale etmek istedi.
Kollarına beton döktüklerini belirten öğrencileri gözaltına almak isteyen polis zor anlar yaşadı. Oturdukları yerden kalkamayan öğrenciler için ilk olarak belediye ekibi çağrıldı. Polis ekipleri ise, betonun yeni dökülmesinden faydalanarak varil içerisinden eylemcilerin kolunu çıkardı. Üst araması sırasında zincirin kilidini bulan polis, kilidi açtı. Eylem boyunca, "ÖSS'ye inat yaşasın hayat!" sloganı atan öğrenciler karga tulumba gözaltına alınarak Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

Olay sırasında, meydanda bulunan yüzlerce vatandaş toplanarak olan biteni anlamaya çalıştı.

İşte bu!Her sene birileri bir şekilde bunları hatırlatmalı.Belki bir gün klişe olarak adlandırdıkları ''hayatımız 3 saate bağlı olmasın' lafından gereken anlamı çıkarırlar!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Delirdik

http://www.yuzde52.org/

Bu adamLar ;) Dersaneyi bir gün baştan aşağı spreyLemişLerdi  :oynak
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

mdc

Bu Anarşist grup yanılmıyorsam Koç Grubunun sorumlu  bir yöneticisine  güzide bir hediye vermişti  :ehehe

HAYATTA BEŞİKTAŞ

keskinli

bu sinavlari kaldirip yerine baska bi sey getirseler cok iyi olur
almanyada lisede not ortalamasi iyi olan herkes uniye gidebiliyor mesela
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

mdc

Peki Türkiye'de lisede not ortalaması iyi olan bir çoğunluk varmı abi :D

Hiç sanmıyorum ben.
Bozuk eğitim sisteminde anca bu kadar olur.
HAYATTA BEŞİKTAŞ

keskinli

pekii ne yapmak gerekiyor?
nelerin degismesi gerek?

mdc

Değişiyor zaten abi

5 tane zayıfla sınıf geçebilecek öğrenciler.
Hiç birşey bilmeden üniveriste öğrencisi adayı olacaklar.

Sonuç ne  olacak.
Bizim eğitim sistemimiz iyi :)

Kime söyleyecekler bunu  ?

AB :D
HAYATTA BEŞİKTAŞ

Delirdik

Bizim fizik hocamız geLirdi. Sohbet ederdik boL boL
iLk derste kahvaLtı ederdi hatta :) bizimde o zamanLar işimize geLiyordu tabi
kafa o kadar o devirde..

HocaLarın bakışı değişmeLi, öğrenciLer niye okuduğunu biLmeLi
En kraL sistemde oLsa, sistem bu hadin bakaLım demek yetmez.

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

keskinli

isiniz zor :(
kolay gelsin sizlere

Delirdik

ÇıkıLmıyor dimi abi işin içinden  :)

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

carlito1903

Alıntı yapılan: keskinli - Haziran 02, 2008, 22:01:03
bu sinavlari kaldirip yerine baska bi sey getirseler cok iyi olur
almanyada lisede not ortalamasi iyi olan herkes uniye gidebiliyor mesela

Ahmet abi Türkiye'de lisede ki not ortalaması etkiliyor sınavı ancak bu tamamen Üniversiteyi kazanmayı etkilerse çok oyunlar döner özel okullarda notlar havada uçuşur :D

keskinli

Alıntı yapılan: Buz - Haziran 02, 2008, 22:11:33
ÇıkıLmıyor dimi abi işin içinden  :)
valla iyi anladin gökhan :D
ben hemen sivisyayim dedim,bu kadar sorunun altinda kolay kolay kalkinmaz

ist.hatirasi/3-4

ya düzeltirse bunu çekenler düzeltir.seni beni sallayan yok hükümette sistem işte bu adamlarla ortak hareket edilebilir.
YÖNETİM İSTİFA !!!

gözzde_bjk

Öğrencileri bırakıp ilk olarak öğretmenlerden başlamak lazım.

Hayatımız sınav diyoruz ama sınav sonucunda girdiğimiz okullara kesşek girmeseydik diyerek mezun oluyoruz.
LGS ile anadolu,fen lisesi olarak ayrılan orta öğretimde öyle öğretmenler var ki bunlar nasıl okumuş diyorsunuz.En yakın örneği kendi okulumdan verebilirim:

Lise 1 ve 2de dersimize giren fizik hocasının fiziğin ''f''sini bildiğinden emin değilim.Kadının bir defteri vardı ona bakmadan ders yapmazdı.Birgün defterini evde unuttu ve DERS YAPMADIK.Ozaman dersin kaynaması güzel geliyordu ama biten 2 sene sonunda fizik öğrenememek ÖSSde başımıza en büyük işleri açtı.

Bence öğretmenlerde her sene sonunda nasıl bir ÖSS'ye giriyorsak onlarda kendi branşlarının olduğu ''kaliteli sorulardan'' oluşan bir sınava girmeli.Ve bu sınavı veremeyenlerin öğretmenliği kesinlikle elinden alınmalı.Evine ekmek götürmek için çalışıyorsa aldığı paranın hakkını vermek için kendini geliştirmeli.Kahveye gelir gibi okula gelen öğretmen istemiyorum!Dersine girdiği en az 100 öğrencinin hayatını mahvetmeye hakkı yok!

Anadolu lisesi olarak tabir edilen bir okuldan mezunum ama son sene matematik namına okulda hiçbir şey öğrenmedim.Anlamadığımız yerleri sormaya korkardık mazallah ufak tefek birşeyler öğrenmişsek açıklamaya çalışıp beynimizi allah bullak etmesin diye sormazdık.Güya bu insanlar ANADOLU LİSESİnde öğretmen.

Belki her okulda vardır böyle öğretmenler ama madem biz kendimizi sıkıp sınavı kazanıp bir anadolu lisesinde okumak için yarışıyorsak orada olan öğretmenlerde gereken statüye sahip olmalı.

Eğitim sisteminin zaten hali harap.
Lise 2 sayısal bölümü öğrencisi fizik dersinde tam 30 konu görüyor.Ve bu 30 konu öyle 1saatte bitecek kolay konularda değil.
Şimdi bu öğrenciden 30 konuyu 7ayda öğrenmesini nasıl beklersin?Zaten her biri başlıbaşına 1ay alacak konular.

Sınav sisteminden vazgeçemeyeceğimiz aşikar ama en azından okullardaki eğitimi yükseltip dersane vurgununa bir son vermeliyiz.
ÖSS ve LGS (şimdiki adıyla OKS gelecek yıl SBS olacak ) için dersanelerde harcanan paralarla kaç okul kaç üniversite açılacağı ortada.

Öğrencileri para kapısı ve sessiz azınlık olarak görmekten vazgeçmeliler artık!

Herkesin yaşamaya hakkı olduğu gibi okumaya da hakkı var.Ama bu kadar çile çekerek değil!!!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

hAlil21

Alıntı yapılan: Buz - Haziran 02, 2008, 19:37:32
http://www.yuzde52.org/

Bu adamLar ;) Dersaneyi bir gün baştan aşağı spreyLemişLerdi  :oynak

inceledim siteyi biraz. sağ üstte ''V for vendeta'' nın görüntülerine yer vermişleri.İlginç.

Konuya gelince:

Ne yediğim yemekten tat alabiliyorum ne oynadığım bir halısaha maçından ne de dinlediğim bir müzikten.

Ellerim bağlanmış,gözlerim kapalı,kulaklarım duymuyor..

Duyu organlarımın hepsi körelmiş gibi..Şöyle derin bir nefes alıp doğanın kokusunu bile içime çekmekten bi hitabım.

Bu illeti 2.bekleyişim olduğundan sıkıntıyı x2 yapıyorum.

ATV'nin euro 2008 için gün saydığı reklamları görünce bile içime bir titreme geliyor.

Akşam olup yatağıma yattığımda özgürlüğü düşünüyorum.

Zihnimin içinde uzun eşşek oynayan o sıkıntıları atıp yaşıma bakmaksızın uzun eşek oynadığım zamanın gelmesini bekliyorum..

Arkama yaslanıp,kollarımı açıp ''ohhh bea..'' diyebileceğim günü, anı,dakikayı,saniyeyi bekliyorum.. ( yerse..)

ve beklemekten nefret ediyorum.
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.