Ana Menü

Banker Kastelli'den Demirören'e mektup

Başlatan M34, Haziran 02, 2008, 17:07:25

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

M34

Banker Kastelli Yildirim Demirörene niye mektup birakmis, bilen var mi?

gürol

iyi bi beşiktaşlıysa belki küfür etmiştir mektupta.
olabilirmi?
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

rebel_1903

aklımm nerde kaçırdım seninlee
sorma nerde sorulmaz bu kimseyee

öyle yürekten seviyorsan aklı başından atacaksınnn kimi yanında arıyorsan önce içinde bulacaksınn offff ulannn offfffffff

carlito1903

Bu adamın Türkiye'de münasebeti olmayan işadamı yok vardır bi alakaları...

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

evine gelen haciz,demirören grubundandir büyük olasilikla
katilim sensin diye veryansin etmistir
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

akbaba71

Ben baktım ama öyle bir haber bulamadım kaynak verir misin ?
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: akbaba71 - Haziran 02, 2008, 20:32:01
Ben baktım ama öyle bir haber bulamadım kaynak verir misin ?

az önce bende gördüm ana haberde çıkmıştı
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Guti ORÇ.

Banker Kastelli intihar etti

''Banker Kastelli'' olarak bilinen Abidin Cevher Özden İstanbul Kadıköy'deki ofisinde ölü olarak bulundu.

Banker Kastelli'nin Kadıköy'deki ofisinden gelen silah sesi üzerine çevredekiler durumu polise bildirdi.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden gelen bir ekip, kapıyı kırarak Özden'in ofisine girdi. Polis ekipleri ofise girdiğinde Özden'in cesediyle karşılaştı.

Cumhuriyet savcısı ve polisin olayla ilgili incelemelerini tamamlamasının ardından, Özden'in cenazesi, Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Özden'in oğlu Bozkurt Özden de olay yerine geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Özden, cenazenin kaldırılmasının ardından ayrıldı.

Kadıköy'deki bürosunda silahla intihar eden işadamı Özden'in avukatı Tufan Atlı, Özden'in 3-4 ay önce de bir intihar girişiminde bulunduğunu belirterek, "Sıkıntısı vardı. Refahtan gelen bir insanın büyük krize düşmesi insanı bunaltıyor" dedi.

Abidin Cevher Özden'in Efes Çarşısı'ndaki bürosuna gelen avukatı Tufan Atlı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Atlı, "Bürosunda ağzına ateş ederek intihar etmiş. Bu kez başardı. Karacaahmet'te oğlunun mezarı başında intihara teşebbüs ettiği silahtan farklı bir silah kullanmış. En son 2-3 gün önce görüşmüştüm. Bana, içeriğini hiç kimseye söylemememi istediği bir mektup bırakmıştı. Mektubu henüz açıp okumadım. En son 3-4 ay önce bir teşebbüsü olmuştu" dedi.

Tufan Atlı, "Abidin Cevher Özden'in intihar ettiği masanın üzerinde kendisine hitaben yazılmış bir not bulunduğu ve bu notun içeriğinin ne olduğuna" ilişkin soruyu yanıtlarken, notu görmediğini ve içinde yazılanlar hakkında bilgisi olmadığını söyledi.

Olayı duyarak Efes Çarşısı'na gelen, işadamı Abidin Cevher Özden'in yanında 5 yıl çalıştığını, 8 ay önce de ayrıldığını belirten Pınar Yaşar, işadamının sıkıntıları bulunduğunu, bunları paylaşmadığını ve içine attığını anlattı.

Bu arada, polis ekiplerinin, Abidin Cevher Özden'in intihar ettiği bürosundaki incelemeleri sürüyor. Özden'in büroyu, yakın zamanda kiraladığı öğrenildi.

6 ayrı mektup bıraktı

Özden'in intiharının ardından cumhuriyet savcısı ile polisin olay yerindeki incelemesi tamamlandı. İşadamının intihar ettiği tabancanın, kendisine ait ruhsatlı bir silah olduğu belirtildi.

Özden'in intiharından önce, 6 ayrı zarf içinde, avukatı Tufan Atlı'ya, ailesi ve cumhuriyet savcısının da aralarında bulunduğu kişilere hitaben 6 ayrı mektup yazıp bıraktığı, savcıya bırakılan mektubun içinde ayrıca basına hitaben bir yazı da bulunduğu öğrenildi.

Banker Kastelli kimdir?

"Banker Kastelli" olarak tanınan Sürmeneli işadamı Abidin Cevher Özden, Türkiye'ye bankerliği ilk getiren kişi olarak biliniyor.

Türkiye'de 1980'li yıllarda çok sayıda insanın parasının battığı banker faciası "Banker Kastelli olayı" olarak hafızalarda yer alıyor.

Özden, 1982 yılına kadar 550 bin kişiden 2.5 milyar dolar topladı.

Vatandaşlardan milyarlarca dolar topladığı iddia edilen Özden, vatandaşların vadesi gelen ana para ve borçlarını "durgunluk" ve "kriz" nedeniyle ödeyemeyince yurtdışına kaçmıştı.

Özden, 1982yılında yurtdışında yakalandıktan sonra Türkiye'ye getirilerek tutuklanmıştı. Davası uzun yıllar süren Özden, suçsuz bulunmuştu.

Abidin Cevher Özden, parasını almak için Şubat 2001'de geldiği Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Ulusal Bank'ın Maslak'taki Merkez Şubesi'nin girişinde de "Yıkarım burayı" diye söylenmişti.

Özden, Balkaner Grubu mallarının Ocak 2005'deki satışında da olay çıkartmıştı. TMSF'nin Esentepe'deki merkez binasında gerçekleştirilen açık artırma öncesinde salona gelen Özden, satışa çıkartılan mücevherlerin toplam değerinin 10 milyon dolar olduğunu ancak bu değerin çok altında fiyat biçildiğini iddia etmişti.

Özden'in, yetkililer tarafından bina dışına çıkarılmasının ardından satış yapılmıştı.

İntihar girişimi iddialarını reddetmişti

Abidin Cevher Özden, 16 Temmuz 2007 tarihinde Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı'nda havaya ateş açtığı gerekçesiyle gözaltına alınmış, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmıştı.

Özden, o tarihte adliyeden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, intihar girişiminde bulunduğu yönündeki söylentilerin doğru olmadığını belirterek, "1982 yılında ölen oğlum Hakan Özden'in mezarını ziyarete gidiyordum. Moralim bozulduğu için tabancamla 11 el havaya ateş açtım" demişti.

Özden, İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Kürşat Yılmaz ile işadamı Korkmaz Yiğit, türkücü İbrahim Tatlıses ve manken Tuğba Özay'ın da aralarında bulunduğu 47 sanıklı dava kapsamında tutuksuz olarak yargılanıyordu.

Bu dava kapsamında geçtiğimiz yılın aralık ayında verilen mütalaada, Özden'in "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak", "yağma" ve "yağmaya yardım etmek" suçlamalarına ilişkin 16,5 yıldan 37,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

CNN TÜRK

saldır beşiktaş

demiörene bıraktığı mekupta ne yazıyodu acaba acayip merak ettim :allaalla
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ist.hatirasi/3-4

YÖNETİM İSTİFA !!!

M34

Dünden beri düsünüyorum, mantik edemiyorum. Büyük bir olasilikla bu mektup Demirören'e degil de Erdogan Demirören'e dir.

Banker Kastelli hangi zamanlarda faaliyet gösterdi? 60-80 arasi sanirim. Kesin olarak bilmiyorum ama. Demirören'ler ne zaman tüp faaliyetine girdi?

Umarim mektup savciya gider ... burnuma kötü kokular geliyor .. Düsünsenize ölmeye karar veriyor, mektuplarin 4de biri Demirören'e.

carsi52

Bölünür senin için uykular!

akbaba71

Mektup Erdoğan Demiröreneymiş.
Eski günlerin hatrına ailesine bakmasını istemiş.
Erdoğan Demirörende elimden geleni yaparım dedi.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş