Ana Menü

Çocuklar İnanın !!

Başlatan pAscAliAnUmut, Mayıs 28, 2008, 21:44:42

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pAscAliAnUmut

Artık Beşiktaşlı olanlar azalacak. Neden mi BeşiktAş'ı tutanlar Beşiktaş'ın futboluna mı kanıyorlardı? yıldızlarına mı? Hiç birisine BEŞİKTAŞ'ı dünyaya tanıtan çArşı grubuydu. Bir yandan çArşı'yı reklam aracı gibi düşünün. Çocukların ilgisini çeken çArşı'ydı. Herkes çArşılı olmak istiyordu. Kim istemezdi ki?  O çılgınlık, o mükemmellik o takıma tutku, Olumsuz şeyler kArşı olmak kimde vardı? Kimsede yoktu. Olamayacakta.Artık çocuklar Beşiktaşlı doğmayacaklar belki sonradan BEŞİKTAŞLI olacaklar.Ha ama ben(biz) çArşı'yı çok eleştirdik. Seba'nın Bilgili'nin gönderilmesinde rolü çok büyüktü. Ama çArşısız Beşiktaş düşünemiyorum.

Bunu her spor yorumcusu söylüyor. Doğruda diyor. "Beşiktaş seyircisi (çArşı) maç izlemeye gelmiyor." doğru onlar (çArşı)  maçı seyretmeye gitmiyorlardı. Takımlarına destek vermeye gidiyorlardı. Takımda zaten 4(5) senedir iş yoktu. O'nun sayesinde. Ama onlar o stadda apayrı bir dünya oluşturuyolardı. Onların dünyasını yıkmak kolay değildi. Onlar bir EFSANEYDİ. Fark ettiyseniz hep onlar ve çArşı diye bahsettim. Kendimi asla onlardan biri olarak görmedim. Göremedim. Bundan sonraki ÇOCUKLARDA göremeyecekler.

İşte çArşı Efsanesi:

Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

keskinli

carsinin tribünlere kattigi renk tartisilmaz zaten
her mactan sonra bizi gururlandirdiklarida tartisilmaz
ama carsinin icinde bi sorun vardi veya var,buda inkar edilmez
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Tribünün bittiği falan yok ya kendinize gelin sadece isim gidiyor, bu resimlerde ki insanlar yine gelecekler maça, yine bestelerini yapacaklar, yine renk katacaklar tribünlere....

Simurg

carlito1903 abi çok güzel yazmışsın dünden beri bende bunu söylüyorum kimse dinlemiyor ;)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

robinho

Alıntı yapılan: keskinli - Mayıs 28, 2008, 23:48:49
carsinin tribünlere kattigi renk tartisilmaz zaten

sana katılıyorum..Bilim siyah-beyazı renk olarak kabul etmiyo yada kanıtlayamıyo ama nedense en güzel görüntü ve renkler bizde .. bu taraftara helal olsun .. kapatanlarda 25 yıldır her maça gittikleri afişler pankartlar verdikleri uğraş , sabahlara kadar uyumayıp yazdıkları şarkılar vs , hepsi 2-3 dangalak satılmış çarşı bağırdı diye feshmi edicek kendini ?

kartalpenchesi

Alıntı yapılan: Simurg - Mayıs 29, 2008, 07:54:45
carlito1903 abi çok güzel yazmışsın dünden beri bende bunu söylüyorum kimse dinlemiyor ;)

ben ismin değişmesini bile istemiyorum.
koskaca 25 yıllık çarşı kapanıyorsa herşey bitmiştir benim için
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

gözzde_bjk

Çarşı'nın kapanma gibi bir konuya sahip olması çok üzücü ama Allah aşkına yapmayın ya Çarşı var diye mi Beşiktaşlı olduk biz?
Ben babamla Siyah-Beyaz diye bağırken Çarşı'nın varlığından bir haberdim.

Çarşı Beşiktaş'ın vazgeçilmez bir parçasıdır ama Beşiktaş aşkını Çarşı sevgisiyle kıyaslamakta hayalpereslikten öte değildir.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

rebellious

Alıntı yapılan: carlito1903 - Mayıs 29, 2008, 01:33:08
Tribünün bittiği falan yok ya kendinize gelin sadece isim gidiyor, bu resimlerde ki insanlar yine gelecekler maça, yine bestelerini yapacaklar, yine renk katacaklar tribünlere....

burak yapma allahını seversen. Çarşı varken yaşanan bölünmelere şimdi kaç kat fazlası eklenecek hiç düşündün mü? herkes sidiğini en uzağa uçurup borusunu öttürmeye çalışacak. ne eski birliktelik kalacak tribünlerde, ne eski mükemmellik. alen abinin gençlere bırakıyoruz lafı bile bir belirsizlik yaratıyor. kim bu gençler? belirli birilerini mi kastediyor, yoksa cidden sidik yarışına mahal mi veriyor? eğer abiler tribüne gelip bu korktuğum/korktuğumuz olaylara bir dur demezse eski Beşiktaş tribünleri Çarşı adıyla birlikte silinip gider.
[I]kara sevda adı...[/I]

kartalpenchesi

çarşı var diye beşiktaşlı olmadım gözde benim için de herşeyden önce beşiktaş gelir ama
çarşı ve beşiktaş elmanın 2 yarısı gibidir. birbirinden ayrı düşünemiyorum

bu arada rebellious yazına sonuna kadar katılıyorum!

gözzde_bjk

Aynı şeyi bende söyledim zaten.Bakınız Çarşı Beşiktaş'ın vazgeçilmez bir parçasıdır demişim.
Benim tepki gösterdiğim konu Artık ÇARŞI yok kimse BEŞİKTAŞLI olmayacak denmesiydi.
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

kartalpenchesi

ben hala beşiktaşlıyım ama eğer trübünde efsane çarşı olmayacaksa çok üzülürüm.(sadece ismi değişse bile)

gözzde_bjk

Kesinlikle bu konuda hem fikiriz.25 yılını doldurmuş bir grubun ismini değiştirmesi bile çok üzücü bir durum.
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

ata vicente

En buyuk zararı rakıplerımız gorecek artık beste calamıyacaklar

KeePSaKe

Çarşı isim olarak olmayabilir ama kapalıdaki Çarşı ruhu bitmez.
Since 1903

Cem Goren

çarşı gerçkten tüm dünyanın gıpta ile baktığı gerçekten ders alınacak nitelikte bi grup ama içinde dmekki soun vardıki bu duruma geldi
altın kapılarımız kan oldu tayfun