Ana Menü

Sevdamız uğruna canlar verdik biz

Başlatan cagin1903, Ocak 01, 2007, 22:38:30

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagin1903

aşşağıda okuyacağınız hikaye alıntı değil hayal gücümün ufak bir eseiridir
Bir adam vardır; yaşının ilerlemiş olmasına karşın Beşiktaş sevdasından hiçbirşey kaybetmeyen. Ömrünün 60 yılı dolu dolu kartalıyla geçmiştir. Hayat arkadaşını tam 10 yıl önce kaybetmiştir. Onun ölümüyle hayata küsmüşken Beşiktaş sevdası onu yeniden diriltmiştir. Hayat arkadaşıda koyu bir BEŞİKTAŞLIDIR. Maçlerı el ele seyrederler gol olunca çocuksu bir edayla sevinirler böyle tutkulu bağlıdırlar KARAKARTALLARINA. Ancak o şimdi yoktur daha düne kadar Kartal her gol attığında hayat arkadaşını yanında hissederek sarılmak istemiştir yokluğunu bir anlık unutarak. ancak amca mutlaka hayat arkadaşının biyerlerden BEŞİKTAŞLARINI izleyip onu yanlız bırakmıycağını düşünerek teselli eder buruk kalbini. nihayet yokuğuna alışmıştır hayat arkadaşının. Nitekim tam 10 yıl olmuştur. Bir pazar günü herzamanki gibi kapalının tam ortasındaki yerini almıştır amca. O akşam özeldir BEŞİKTAŞ_fenerbahçe ile karşılaşmaktadır.Maç çok çekişmeli ve heyecanlı geçmektedir. Ancak amcanın ihtiyar kalbi bu heyecana dayanamaz yere yığılır. çArşı yine her hastanın hatsaneye çabuk yetişmesi için yaptığı klasik ve yaratıcı ambulans buraya tezahuratını yapar. Ambulans amcayı tam zamanında yetiştirir hastaneye. Uzun bir ameliyattan sonra amca kendine gelmeye başlar. Doktor amcanın yanına gelip konuşmaya başlar;Amcacım durumun şu diye söze başlar ancak amca doktorun sözünü keser; Bırak şimdi oğul durumumu BEŞİKTAŞIM yendimi uçtumu semalara söylesene doktor söylesene. diye üsteler. Doktor;_ Beşiktaş kazandı amcacım.  oğul artık ölsemde gam yemem söyle bakalım neymiş durumum? der amca. doktor;_Bak amca seninle açık konuşucam kalbin artık heyecana dayanamayavak kadar güçsüz onun için fazla heyecana gelemez kalbin bunun anlamı çok sevdiğin BEŞİKTAŞINDAN bir müddet ayrı kalacaksın. Doktor birdaha Beşiktaş maçlarını izleyemeyeceğini söyleyememiştir amcaya çünkü şiddetli bir şekilde reddedeceğini biliyordur amcanın. Amcanın kalbi iki değirmen arasına sıkışmış gibidir _bak oğul ben bundan 10 yıl önce hayat arkadaşımı kaybettim hayata küsmüştüm Beni hayata ikinci sevdam, diğer hayat arkadaşım Beşiktaş bağladı. Şimdi sen bena sevdamdan ayrılmamı söylüyorsun. Doktor bişey demeden daha doğrusu diyemeden terk eder odayı. Amca taburcu olur 1 hafta sonra. O Hafta inönüde yine SEVDASININ hayat arkadaşıyla ortak sevdasının BEŞİKTAŞININ maçı vardır inönüde. Muzur bir çocuk edasıyla hayat isyan edercesine, çArşı ruhuyla alır biletini kapalının tam ortasından. Tüm kapalı bilir amcanın hikayesini hiçbiri ya amca nasıl oluyorda hayatını tehlikeye atabiliyorsun bir maç uğruna diyemez. Çünkü hepsi bilirki aynı durumda kendileride olsa yapacakları şey amcanın yaptığından farklı olmayacaktır. çünkü onlar BEŞİKTAŞLIDIR. Nihayet maç başlar yine maçın tam 65. dakikasında amcanın kalbinin tam ortasına bir ağrı girer. Bu ağrı amcaya tanıdık gelmektedir bu ağrının aynısı fener maçındada saplanmıştır kalbinin tam ortasına. Hastaneye gidebilecek zamanı varken o SEVDASINI bırakmayı göze alamaz. Ağrı iyice şiddetlenir amcanın yaşlı bedeni dayanamaz yıkılır yere. Tüm kapalı ağlamaklıdır var güçleriyle SENİNLE AĞLADIK SENLE GÜLDÜK BİZ SEVDAMIZ UĞRUNA CANLAR VERDİK BİZ SİYAHIN ZİNDAN OLSUN BEYAZ AYDINLIK HERKESE NASİP OLMAZ BEŞİKTAŞLILIK TEZAHURATIYLA inletirler İNönüyü amca hayata gözlerini yummuştur hayat arkadaşıda onu yalnız bırakmamıştır amcanın tahmin ettiği gibi semadan Beşiktaşını izlemektedir ikisi süzülür bir kartal edasıyla gökyüzünde. Yine eskisi gibi beraber izleyebileceklerdir Karakartallarını

ÇARŞI ULAN (cagin_1903@hotmail.com)

ugur24

teşekkürler arkadaşım..foruma harika bi giriş yaptın..gözlerim doldu yine..beşiktaşlı olmak bambaşka bi duygu..bunu anlattığınız zaman kaale almazlar sizle dalga geçerler ama tıpkı bu hikayedeki gibi bizim sevgimiz..

Non Mollare Mai

ELine sağLık kardeş. Bu muhteşem besteden qerçekten çok qüzeL hikayeLer çıkıyo. beşikAŞK..
edit

Timurlenk

ellerine sağlık Herkese nasip olmaz BEŞİKTAŞ'lılık

carsi52

süper ya hiç erinmeden okudum ve herkese tavsiye ediyorum.tüylerim tiken tiken oldu ya.

al sana rep bea.
Bölünür senin için uykular!

Simurg

acayip güsel olmuş saol emeğe saygı
+1 rep

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

tugba_dişikartal

öncelikle herkese merhaba ben yeni üyeyim bu siteyi dha önce görmrmiştim taki uğur 24 le tanışana kadar onun vesilesi ile üye oldum buraya ona çok teşşekür ederim ben de koyu bir beşiktaşlıyım şu son bir senedeir çok fazla takip edemesemde
neyse hikayeye gelelim cagin yüreğine sağlık çok güzel olmuş ben çok beğendim ve okurken gurur duydum tebrik edrim seni:)

Anarchy*

CANER BALLI ÇARŞI İZMİR

ELLERİNE SAĞLIK HARİKA OLMUŞ MÜKEMMEL Bİ ŞEY TEŞEKKÜRLER
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR BURASI KÜÇÜKPARK BURDAN ÇIKIŞ YOKTURR

osi_bjk

Kardeş ellerine yüreğine sağlık yine dokturmusun.
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

kartal_54

hll olsun kardes cok super yazmısın ellerıne sağlık

eyup1903

ağlamak istemiyorum artık yaaa
müthiş olmuş emeğine sağlık

gözzde_bjk

yazılarını defalarca okuyorum ve herdefasında daha cok aglıyorum ıyıkı yazıyosun her yazıdıgn bı oncekınden daha derınlere ınıyo yazılarını hep 4gozle beklıyorum bu askın tarıfı yok ama eger olsaydı ancak boyle yapılırdı....
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

anti fener

bütün yazıların gibi buda süper ağlatmayı süper başarıyosun ağlatmaya devam :)

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.