Ana Menü

Beko Basketbol Ligi Haberleri

Başlatan akbaba71, Mayıs 26, 2008, 20:55:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Fenerde sorun olmaz takım kötü olsa bile yine Alpelladan Ömer Aşık gibi bir adam daha alır en beleşinden zirveye oynar.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Kralkartal21

Alıntı yapılan: carlito1903 - Haziran 10, 2008, 12:21:04
3 büyükler içinde baskete en fazla bütçeyi fb ayırır yine, zaten kadroları iyi...

Bizim çok iyi transferler yapmamız lazım gidenlerin yerine ama zor görünüyor...

Seneye Play Off lara kalmak için uğraşırız ancak :(

Doğru söylüyorsun Fener futboldan başka diğer branşlarınada çok önem gösteriyor.Baskette yaşadıkları bu başarıları devam ettirmek istiyeceklerdir.Kadrolarını pek bozmazlar herhalde.Bir kaç oyuncu alırlar ve transferi bitirirler.

Beşiktaş'ın gidenlerin yerini mutlaka doldurması lazım.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

erkann

Bizde giden yerlilerden sinan'ın gitmesine üzüldüm
alınacak iyi yerli kaldımı bilmiyorum ümit türkoğlu diyorlardı
onuda antalya almış galiba yabancıların bazılarını kadroda
tutarsak bi kaç takviye iyi işler yapabiliriz

akbaba71

Serkan Erdoğan Telekomla sözleşme imzaladı.

Adriano

Bizim yönetim uyusun hala oyuncu kalmadı yahu  :-\
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

BerkAy1903

Serkan Erdoğan Türk Telekom'da

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom, Serkan Erdoğan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.
Gelecek sezonun transfer çalışmalarına başlayan Türk Telekom, geçen sezon Efes Pilsen forması giyen Serkan Erdoğan ile anlaşma sağlayarak önemli bir transferi gerçekleştirdi.

Türk Telekomspor Şube Genel Menajeri İrfan Yücesoy, Serkan'ın, basketboluna ve kişiliğine inandıkları çok önemli bir sporcu olduğunu belirterek, ''Antrenörümüz Ercüment Sunter'in istediği bir oyuncuyu aldığımız için mutluyuz. Bize büyük katkı sağlayacak. Kadromuzda önemli değişiklikler yapmayacağız. Zaten aldığı derecelerle kendini kanıtlamış bir kadromuz var. Birkaç takviyeyle bu yapıyı derinleştireceğiz. Yeni sezonda, Türkiye Kupası ve play-off şampiyonluğunu hedefliyoruz'' dedi.

Serkan Erdoğan ise basketbola başladığı şehre dönmekten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, ''Türk Telekom yıllardır basketbola yaptığı yatırımlar ve özellikle son yıllardaki büyük çıkışıyla, Türk basketbolunun yükselen değeri. Türk Telekom'un huzurlu, iyi işleyen mekanizmasında, başarılı olacağıma inanıyorum'' diye konuştu.

1978 Ankara doğumlu ve 1.95 metre boyundaki Serkan, basketbola TED Ankara Koleji'nde başlamıştı. 1 ve 2 numara pozisyonlarında oynayan Serkan, Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi şutörlerden biri olarak gösterilirken, Tuborg, TOFAŞ, Ülker, Tau Ceramica (İspanya) ve Efes Pilsen formalarını giydi.

10.06.2008
Kaynak : AA
19o3

Cem Goren

millet harıl harıl çalışıyor bizimkiler tüm oyuncuları ellerinden kaçırıyor sadece mehmet yağmur kaldı oda gider yakında
altın kapılarımız kan oldu tayfun

akbaba71

Asım Parsta Telekomda.

Piyasada yerli uzun kalmadı neredeyse.

Kralkartal21

E biz Türk oyuncu olarak kimi alcaz artık :-\
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

ZLataN

Seneye biz hariç tüm takımLar iddaaLı kadro kuruyo..EfesLe TeLekomun trnaferLeri çok iyi seneye bu 2si oynar böyLe giderse kafaya..

akbaba71

Şu anki duruma bir göz atalım.

Telekom Lübnanlı Hariri ailesinin desteğiyle ekonomik olarak müthiş güclü bir yapı oldu.
Takımlarıda cok sağlam oldu bir isimle daha görüşüyorlar onuda alırlarsa seneye şampiyonluğun en güclü adayı olurlar.

Fenerbahce ülkerden aldığı 10 milyon dolarla ekonomik olarak güclü zaten gecen senenin şampiyon kadrosu alpellanında fenerin alt yapısı olması nedeniyle büyük avantaj sahipler.(alpelladan bedavaya gelen ömer sayesinde şampiyon oldular bu sezon)

Efes bu sene cok ağır yara aldı cok uzun yıllardan sonra finali göremedi.Bu sene gelicek bir başarısızlık takımı kapatmlarına bile neden olabilir.Ülkerin sponsorluklar sayesinde basketbolu kontrol altına alması onları sıkıntıya soktu bir hamle yapmları lazımdı.
Ergin Ataman ve ekibini alarak ciddi bir iş yaptılar yine başa oynarlar.

Galatasaray fener kadar olmasada bu sene ülkerden alıcağı parayla yine bu seneki gibi olur.

Bize gelirsek soru işaretleriyle dolu bir sezona gireceğiz anlaşılan.
Gerek Ülkerden gelicek yardımın azlığı gerekse yönetimsel başarıslıktan dolayı sıkıntılı bir sezon bizi bekliyor.

Bu durum mevcut sponsorluk anlaşmalarıyla değişmez.
Sonucta zaten efesle telekom parasal anlamda güclüyken ülkerden en az yardımı biz alıyorsak dengeleri bozamayız.

Yapılması gereken şey Efesle birleşilmesidir.
Tuncay Özilhan Beşiktaşlıdır.
Ülkerin sponsorluklarla basketbolu kontrolu aldığını ve takımdaki başarıs sezona bu sezonu eklersek buna sıcak bakılacağını söyleyebilirim.Beşiktaş Başkanlığı içinde adı geciyordu kendisinin bu önemli bir adım olabilir onun için.
Ama bunu efesin kabul edebilmesi için Ülkerle olan bağın kopması lazım.
Önce salon ismi anlaşma bittiği zaman geri alınmalı.
Sonra ise Erkek Basketbol sponsorluğu sona erdirilmeli.
Efese salon ismi ve sponsorlukta verilirse kabul ediliceğini sanıyorum.
Ülkerlede diğer tüm branşlar için genel bir sözleşme imzalanabilir.
Hem amatöre ekonomik katkı sağlar.

Bu iş oldukca zorlu bir iş ama Aziz Yıldırım bunu 2 takımada sponsor olan son şampiyonla birleşerek yaptı.
Hiç bir takıma sponsor olmayan ve kötü sezonlar geciren efesle birleşicek bir yönetim iradesi olmalı artık.

Cem Goren

biz bu sene şampiyon olamadık ya daha ne boyle bi takım kurulur yada boylesine bi hava yakalanır bakıyorumda tüm takımlar birşeyler yapmanın peşinde ama bizimkilerde tık yok bakalım sonumuz ne olacak
altın kapılarımız kan oldu tayfun

gözzde_bjk

Cola Turka'nın varlığı Efes'le birleşmeyi engelliyor.Sözleşmenin bitmesini beklemekte uzun yıllara neden olur.

Ülker'in Fener'e ve Galatasaray'a verdiği para göz önünde bulundurularak sözleşme bence çoktan fes edilmeliydi.Bizim üzerimizden yaptığı reklamında haddi hesabi yok.Akatlar'a bile adını veren zihniyet diğer takımlara 1 senede verdiği parayı bize 5 senede verdi.

Fener'in ve müessese takımlarının bütçeleri yeterli.Bizdeki sabırsızlık ve basketbolu önemsememe rakiplerimizin bizim zaten çoktan önümüze geçmesine neden oluyor.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

akbaba71

Barış Ermiş Telekomda

Vujinic Efes Pilsende

yakında acıklanır.

akbaba71