Ana Menü

Bir sevdadır Beşiktaş...Bu sevda bizimdir...

Başlatan Doruk1903, Mayıs 12, 2008, 17:39:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Doruk1903

Hepimizin kafasında aynı sorular...Neden nasıl ne oluyor vs...
Aslında tüm hikaye o gün başladı...80 yılı aşkın ömrünün 65 yılını Beşiktaş'a adamış Seba'ya istifa dediğimiz gün...O çocuk aklıyla ben de katılmıştım o bağıran çoğunluğa ama şimdi...
AMA giriyor işin içine...Semtten beslenen bir asi ruhun ve bu ruhtan beslenen bir çoğunluğun kalesi Beşiktaş sallanıyor...İşte geçmişten bir yaprak:
Baba Hakkı başkan...Karagümrük'ten Coşkun'u beğeniyor...Söz alıyor kendisinden seneye Beşiktaş'a imza atacak Coşkun 30 bin liraya...
Derken fener de giriyor işin içine...Üstelik fenerin yöneticisi Coşkun'un aile dostu...''Bize geleceksin''diyor Coşkun'a ama reddediyor Coşkun...''Beşiktaş'a sözüm var'' diyerek...
Tüm bunlar olurken Karagümrük ile de anlaşıyor Beşiktaş...30 bin lira da klübe verecek...Ama fener girip devreye 60 bin teklif ediyor klübe...
1 Temmuz sabahı ilk imzayı Coşkun'a attırmak üzere Karagümrük klüp binasında buluşuyor taraflar...Baba Hakkı başkana konuşulan meblayı ödeyecek ardından Coşkun'u alıp Şeref Stadı'na yeni yuvasına götürecek...Dışarda Coşkun çocuklar gibi şen bekliyor Baba Hakkı'yı...Ama suratı asık çıkıyor içerden Baba Hakkı...
-Transfer yattı Coşkun...fener sana 60 bin vermiş...Klübün bizden de aynı parayı istiyor
Sonradan ''Rüzgarın Oğlu''adıyla anılacak Coşkun'un cevabına dikkat:
-Başkanım...Ben kendi yıllık alacağımdan vazgeçiyorum...Bana vereceğiniz parayı da klübe verin,yeter ki Beşiktaş forması giyeyim...
Bunun üzerine gözleri doluyor Baba Hakkı'nın
-Klübe de istediği parayı veriyorum senin paran da ananın ak sütü gibi helaldir...Bize böyle Beşiktaşlılar lazım...
Ve tarihten bir başka yaprak...
Metin Türel hoca Sanlı Kaptan'ı yedeğe çekmeye karar veriyor...Bunu kaptana kendince uygun bir dille anlatıyor...Gerisini Sanlı Baba şöyle anlatıyor:
-O gece Metin Türel'i öldürmeye karar verdim planım da hazırdı ancak cesedi saklayacak yer bulamadığım için vazgeçtim...
Bir zamanlar futbolcukar profesyonel değil bizim gibi bizim kadar Beşiktaşlıydı...
Futbolculara ihaleyi tamamladık...Peki bizim hiç mi suçumuz yok...
1982 yılı...15 yıl şsmpiyonluğa hasret kalan bir Beşiktaş...Her zamankinden daha aşkla bağıran bir taraftar...Ama şampiyonluk yok ya uzun yıllardır,zaten sürekli de bir Beşiktaşı 3.plana atma arzusu hasıl herkeste...Bir avuç kahraman çıkıyor semti ve kapalıyı vermemek üzere...''Aldırma Kartal''diyerek yola çıkan bu bir avuç gencin o ruhu şimdi milyonları sürüklüyor peşinden...Şimdi belki dünya tanıyor bizi ama eskisinden daha iyi miyiz...Kesinlikle hayır...
Belki dünya markası olarak tanınıyor çArşı...Belki dünya anıyor adımızı ama semtte Bursa maçından 2 gün önce Bursa formalılar görüldüğünü okuyoruz bu forumun sayfalarından...Ya da fenerli cimbomluların rahatça gezebildiklerini...Çok fenerli gördüm ''Taraftarı izlemek için maça gidiyorum''diyen...Peki ya OPtik abimin Hacıbaba'nın Alper abimin semt için kapalı için döktüğü yaşlar verdiği emekler hatta canlar...Yazık değil mi...
Bir zamanlar üzerinde başka renk bulunanlar gezemezdi bizim semtimizde...Mabedimize girme ihtimallerinden zaten hiç bahsetmiyorum...
Şimdi 15 yaşlarında üzerine çArşı poları giymekle ben çArşılıyım diyen kardeşlerimle dolu ortalık...Onlar da haklı belki kendilerine göre ama bizim onlara çArşı'nın ne için var olduğunu anlatmamız gerekiyor...
Bir zamanlar ben çArşılıyım demek yerine ben Beşiktaşlıyım derdi kartallar...
Hal böyle olunca biz de konuşuyoruz buralarda...Neden tepkisiz kalıyoruz...Neden kutu sessiz...Neden kapalı eskisi gibi değil vs.vs...
Gelelim yönetime yöneticilere...
Seba-Demirören kıyasına girecek falan deilim ayıp denen birşey var çünkü...Söyleyeceğim tek cümle var...Bir yanda 60 yılını Beşiktaşa vermiş ama bunu bir kez bile dillendirmemiş bir başkan...Diğer yanda verdiği 40 milyon doları (ki o borcu yapan da kendisidir) ağızlara sakız eden bir başkan...
Şimdi bazı abilerim arkadaşlarım haklı olarak Manisa maçında tepki bekliyor...Diyelim ki tepki verdik kongreye gidildi...Birilerinin güdümünde olan kongre üyeleri o birilerine oy atacak yine...Değişen daha da sarsılmaz(!) bir taht kuran bir yönetim olacak...
Eskiden kongre üyeleri de Beşiktaşlı olur,Beşiktaş için en iyisini yapmak üzere giderlerdi kongre salonlarına...
Şimdi bize düşen kuru kuruya istifa sloganları atmak değil,Beşiktaşlı olanı olmayanı ayırt edip Beşiktaş'ı Beşiktaşlı olmayanlardan arındırmak olmalıdır...Üzerimize düşen isimleri değil sistemi düzeni çökertmek o ruha yeniden kavuşmaktır...
Futbolcular:Beşiktaş formasının değerin bilip o ruhu taşırlar yenildikleri maçtan sonra forma değiştirmek yerine içleri cız ederse...
Taraftar (Bizler):Semtimize tribünümüze dört elle sarılıp mücadelemize ilk günkü doğrultuda devam edip çArşılı olmak yerine Beşiktaşlı olmayı sevdirebilirsek yeni nesile....
Beşiktaş sevdalıları ve yönetime talip olanlar:Beşiktaşımızı Beşiktaşlı olmayanlardan arındırırlar duruşumuzu yeniden kazandırırlarsa...
İşte o zaman motorları yeniden maviliklere sürebiliriz...Unutmayalım amacımız isimleri değil bu sistemi çökertmek olmalıdır...Varsın biraz daha şafak sayalım...
Beşiktaş bize ait bir sevdadır
Beşiktaş Beşiktaşlılarındır

keskinli

Alıntı yapılan: Doruk1903 - Mayıs 12, 2008, 17:39:17
Unutmayalım amacımız isimleri değil bu sistemi çökertmek olmalıdır...Varsın biraz daha şafak sayalım...
cok güzel bi yazi ve alinti yaptigim yer cok hakli bi söz
tebrik ederim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Onur*

Alıntı yapılan: Doruk1903 - Mayıs 12, 2008, 17:39:17
Beşiktaş bize ait bir sevdadır
Beşiktaş Beşiktaşlılarındır

eline sağlık Doruk.

her zamanki gibi yine güzel yazmışsın.

yüreğine sağlık...
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

Doruk1903

Eyvallah Onur o senin güzelliğin...Bu güzel aileye katılmamda büyük pa sahibisin ufaktan başlayalım karalamaya dedik...Ben desana teşekkür ederim

Onur*

duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

gözzde_bjk

Beşiktaş bize ait ama bu aralar sanki ''Parayı veren düdüğü çalar'' sözüne nazire edercesine isteyen istediğini yapıyor.Ve bunu kimse engelleyemiyor daha doğrusu engellemeye çalışmıyor.Kongrelerde herkes dut yemiş bülbül gibi tribün desen Allahlık.

Beşiktaş sahipsiz dediklerinde de herkes çıkıp ''Yok efendim Beşiktaş sahipsiz kalmaz,biz burdayız'' demekten kendini almıyor.Umarım birgün herkes kendine gelir ve söylediklerin gibi tekrar Beşiktaş ruhuna sahip futbolculara ve yöneticilere kavuşuruz.

Ayrıca yazı içinde teşekkürler,gerçekleri anlatan çok güzel bir yazı olmuş.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun