Ana Menü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.

Başlatan hAlil21, Nisan 23, 2008, 00:08:36

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

ben o arkadaşın yaşına veriyorum yoksa böyle bişey diyeceğini düşünmüyorum
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Brestgerfich

Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Batuhan

bana bayram hediyesi rep versenize :D

herkesin bayramı kutlu olsun,atatürke teşekkürler, okulumuza ukraynadan,rusyadan,zimbabve mi zimbabwe mi ordan gelen öğrencilerden dolayı bayaa iyi kutladık   ( ruslar gelince bi başka oldu tabi :D )
Koca hestiy aya bedenem ?

keskinli

23 nisan tüm dünya cocuklarina kutlu olsun!
not;kutlama konularini tartismalara dönüstürmeyin
bu bayramin degerini bile girsin ve cocuklarin bayramini kutlasin,degerini bilmeyenler sussun ve bu konuya cavap yazmasinlar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

hepsiyAh

Alıntı yapılan: Alone Eagle - Nisan 23, 2008, 14:55:08
bana bayram hediyesi rep versenize :D

herkesin bayramı kutlu olsun,atatürke teşekkürler, okulumuza ukraynadan,rusyadan,zimbabve mi zimbabwe mi ordan gelen öğrencilerden dolayı bayaa iyi kutladık   ( ruslar gelince bi başka oldu tabi :D )

Allah seni bildigi gibi yapsın :) :)

Kralkartal21

Alıntı yapılan: hAlil21 - Nisan 23, 2008, 12:42:58
Alıntı yapılan: kralkartal67 - Nisan 23, 2008, 09:05:48
Bugünün bana tek yararı Okulların Tatil Olması oldu.

Sen nasıl birisin?
Yaşının küçüklüğüne veriyorum ve anlatmaya başlıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.
Koyu puntolarla yazdığım yeri tekrar tekrar oku ve sözlüklerde ''Egemenlik'' kavramını araştır.
Şuan sen evinde rahat rahat oturup istediğin yemeği yiyip ,istediğin kıyafeti giyebiliyorsan,istedğin tv programını istediğin gibi izleyebiliyorsan, bu senin ulusal egemenliğini sağlamış olmana bağlıdır.Senin yaşının anlayabileceği şekilde anlatmaya çalıştım.

Bir diğer husus 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır resmen.Yani senin dedelerinin,atalarının milli mücadelede gerek fikren gerek bedenen kendilerini feda ettiği bir topluluk. Birazcık onlara saygın olsun. Onlar sana armağan etmiş bu bayramı; Başta Atatatürk!
Umarım yanlışının farkına varıp bu düşüncelerden bir an önce kurtulursun.

Tamam Halil abi doğru diyorsunda her yıl aynı şeyleri görmekten bıktım.Biri şiir okuyor.Okullar sırayla yürüyüş yapıyor.Bu mudur yani 23 Nisan sadece bunlarla mı ibarettir.Her yıl aynı şeyleri görmekten ben sıkıldım.

Bizim hocalarımızda böyle diyor.Her sene aynı şeyler oluyor.Artık bu işi sıkıcı hale getirdiler diyorlar yani.

Hem bazı arkadaşlar sözümden anlamamış.Tamam ben gittim zaten törene sahilden geçiyordum izledim.Sonra ne oldu eve geldim yarın ki sınavıma çalıştım.Yorucu bir haftaydı dinlenmek istedim(pazartesinden bu yana sınav vardı).

Hocalarımızda dedi zaten bu hafta çok sınavınız oldu(sınıf öğretmeni) gitmek isteyen gitsin gelince biraz dinlensin dedi.Çünkü bu hafta bir sürü sınav var.
Ben sözümde biraz bunu kast etmek istedim.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

melankolizm

Islatılmış Hamurları Pişmeden Yiyerek Kazandığınız Bu Vatanı ve Bize Bağışladığınız Cumhuriyet'i ve Yüce Meclis'i
Kanımızın Son Damlasına Kadar Savunacağız , Koruyacağız.

Başta Türk Çocukları Olmak Üzere Tüm Dünya Çocuklarının Tek Bayramı , Bizimde Ulusal Egemenlik Bayramımız Kutlu Olsun.

Liderimiz , Önderimiz ve Bütün Vatan Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun..!

CHEm !

Alıntı yapılan: kralkartal67 - Nisan 23, 2008, 21:35:07
Alıntı yapılan: hAlil21 - Nisan 23, 2008, 12:42:58
Alıntı yapılan: kralkartal67 - Nisan 23, 2008, 09:05:48
Bugünün bana tek yararı Okulların Tatil Olması oldu.

Sen nasıl birisin?
Yaşının küçüklüğüne veriyorum ve anlatmaya başlıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.
Koyu puntolarla yazdığım yeri tekrar tekrar oku ve sözlüklerde ''Egemenlik'' kavramını araştır.
Şuan sen evinde rahat rahat oturup istediğin yemeği yiyip ,istediğin kıyafeti giyebiliyorsan,istedğin tv programını istediğin gibi izleyebiliyorsan, bu senin ulusal egemenliğini sağlamış olmana bağlıdır.Senin yaşının anlayabileceği şekilde anlatmaya çalıştım.

Bir diğer husus 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır resmen.Yani senin dedelerinin,atalarının milli mücadelede gerek fikren gerek bedenen kendilerini feda ettiği bir topluluk. Birazcık onlara saygın olsun. Onlar sana armağan etmiş bu bayramı; Başta Atatatürk!
Umarım yanlışının farkına varıp bu düşüncelerden bir an önce kurtulursun.

Tamam Halil abi doğru diyorsunda her yıl aynı şeyleri görmekten bıktım.Biri şiir okuyor.Okullar sırayla yürüyüş yapıyor.Bu mudur yani 23 Nisan sadece bunlarla mı ibarettir.Her yıl aynı şeyleri görmekten ben sıkıldım.

Bizim hocalarımızda böyle diyor.Her sene aynı şeyler oluyor.Artık bu işi sıkıcı hale getirdiler diyorlar yani.

Hem bazı arkadaşlar sözümden anlamamış.Tamam ben gittim zaten törene sahilden geçiyordum izledim.Sonra ne oldu eve geldim yarın ki sınavıma çalıştım.Yorucu bir haftaydı dinlenmek istedim(pazartesinden bu yana sınav vardı).

Hocalarımızda dedi zaten bu hafta çok sınavınız oldu(sınıf öğretmeni) gitmek isteyen gitsin gelince biraz dinlensin dedi.Çünkü bu hafta bir sürü sınav var.
Ben sözümde biraz bunu kast etmek istedim.

suç bu arkadaşta değil bu günü monoton bi hale getirenlerde.
Allah kitap Beşiktaş

Kralkartal21

Hele şükür ne demek istediğimi anlayan bi abimiz çıktı
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Anarchy*

Tüm çocukLarın bayramı kutLu oLsun..
Vatan size emanet.