Ana Menü

Büyük Kulüp Olabilmek

Başlatan Onur*, Nisan 15, 2008, 23:43:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onur*

Türkiye'de bazı şeyler hiç değişmeyecek. Bundan yirmi sene öncesinde yönetimlerin gerçekleştirdiği transfer politikaları hala aynı şekilde devam ediyor. Menajerlerin 5 dakikaya sığdırılmış ''Zidanevari'' futbolcu kasetleri ile gözler boyanıyor ve futbolcuya milyonlar ödenip getiriliyor. Oysa ki en vasat futbolcuyu bile bu şekilde süslemek ve olduğundan farklı göstermek mümkün...

Gelelim Yapılması Gerekene...

Bugün Romario'yu tanımayanınız var mı ? Ronaldo'yu ? Peki bu iki futbolcunun avrupa sahalarına adım atışı hangi kulüp ile oldu ? PSV... Olay çok basit... Kulüp Güney Amerika ve Afrika'da Squad Ekipleri (Genç Futbolcu Avcıları) kuruyor. Bu biraz maliyetli bir iş fakat "kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez." Bugün bütün büyük kulüplerin buna benzer ekipleri ve futbol okulları var. Örneğin; Arsenal bu sayede kimsenin bilmediği Eboue, Diaby ,Toure v.b gibi oyuncuları elmas gibi bulup Avrupa'ya getiriyor ve işliyor.

Bobo'nun satılması gündeme gelince herkes diyor ki ''Büyük Kulüp Olmak İstiyorsak Satmamalıyız''... Yanlış düşünce bana göre futbol artık ticaret ve ticarette ana kural malın değerini bulduğunda satmaktır... Eğer bu ekipler kurulursa PSV gibi her sene Avrupa'da çeyrek finali zorlayan ve bu işten büyük paralar kazanabilen bir kulüp oluruz.
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

carlito1903

Her zaman söylüyorum adam gibi bi oyuncu izleme komitesi ya da scouting ekibi olmadan iyi transfer beklemek yanlış...

SercanBjk

Satılmaz diye bir şey yok her oyuncu satılabilir,ancak sattığının daha iyisini bulabiliyorsan getirip oynata biliyorsan satacaksın yoksa elindekinin de kıymetini bilmek önemlidir.