Ana Menü

Bak Sen Şu Konuşana...

Başlatan carlito1903, Nisan 15, 2008, 17:59:40

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, iddialı açıklamalar yaptı! Son 10 yılın en başarılı teknik direktörünün kendisi olduğunu savunan Aybaba, gelecek planlarına ve transfer çalışmalarına da değindi! Aybaba, Beşiktaş ile ilgili de konuştu!

Bursasporlu taraftarların internetteki buluşma adresi olan bursasporum.com sitesi tarafından düzenlenen toplantıda taraftarların sorularını cevaplandıran Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son 10 yılın en başarılı teknik direktörünün kendisi olduğunu savunan Aybaba, "Son 10 yılı araştırın, benden daha başarılı olanı bulamazsınız. 'Neden istikrarı yakalayamadınız' derseniz bu ülkede bazı yerlere gelmek için sadece başarı yetmiyor. Bazı güçleri arkanıza aldığınızda kapılar size birer birer açılıyor. Ama ben hiç bir zaman o yola başvurmadım bu yüzden vicdanım çok rahat" diye konuştu.

"SENEYE TEK SANTRAFOR OYNATACAĞIM"
Önümüzdeki sezon tek santrafor oynatacağını ifade eden Aybaba, "Biz sistem kurmaya çalışıyoruz. Futbolcu arkadaşlar bunu benimseyecek. Şu anda elimizde yeterli kadro yok. Ama bu sistem çok başarılı olacak. Chelsea'nin kaç forvet oynuyor? Diyorsunuz ki onlarda Drogba var. Bizde Drogba vardı da biz mi oynatmadık. Bizde Drogba yok ki. Bizde Tum var. Ne yapalım yani? Ben Chelsea'yi örnek verdim. Tek forvet oynayarak Ankaragücü maçında 8-10 tane net pozisyon yakalayıp kaçırdık. Çift santrafor oynadığımız maçlarda o kadar pozisyon bulamadık. Eğer sizin buna göre oyuncu tipleriniz varsa elinizde sisteminizi ona göre kurarsanız sıfır santraforla da çok hücum yapabilirsiniz. Öncelikle oyuncu seçimini sağlıklı yapacaksınız. Kenar oyuncularımızı hep hücumculardan seçiyoruz. Bu sene gerekli takviyeleri yapacağız ve sisteme göre kadromuzu kuracağız. Önemli olan sisteme uygun başarılı transferler yapabilmektir" şeklinde konuştu.

Bazen taraftarın tepkisini anlamakta güçlük çektiğini kaydeden Samet Aybaba, "Trabzonspor'da iken İstanbul'da İstanbulspor maçında tüm stadyum Trabzonsporlular'dan oluşuyordu. O dönemde D'Haene diye bir futbolcumuz vardı, çok da iyi oynuyordu. Maç esnasında bir baktım ki yüzü bembeyaz kesilmiş, fenalaşmış doktor bana tansiyonunun çok düştüğünü söyledi, hemen oyundan aldık. Stadyumda herkes bana tepki gösteriyor. O an yardımcıma döndüm dedim ki "alacaksın eline pankartı yazacaksın oraya "D'Haene'nin tansiyonu düştü, Gökdeniz'in ayağı çekti" bütün stadı dolaştıracaksın. Herkes neden çıkardığımı anlasın. Bazı şeylere çok karışılıyor. Biz iyi oynayan adamı durup dururken niye çıkartalım" dedi.

"3 YIL SONRA YÜZDE YÜZ İLK BEŞTEYİZ"
"3 yıllık anlaşmanız var 3. yılın sonunda ilk 5'te olacağımıza inanıyor musunuz?" sorusunu ise Aybaba, "Yüzde yüz. Eğer engellemeler olmazsa yüzde yüz diyebilirim. Ben buna gerçekten inanıyorum ve kesinlikle bunu yapacağız. Bu o kadar zor birşey değil, kafamızdaki planları uygulamaya soktuğumuzda 1-2 yıl içinde bu takım istenilen düzeye ulaşacaktır. Bursaspor taraftarına bunun garantisini veriyorum. Biz dönemlik başarıyı düşünmüyoruz. Temellerini sağlam atarsak ki, buna başladık, bir kaç yıl içinde özlenen Bursaspor geri gelecektir. Bunun garantisini veriyorum. Bizim düşüncemiz Bursaspor'da bir sistem oturtmak. Yani kişiler gelip geçer, ama bu sistemler kalıcıdır. Mesela Gaziantepspor'da çalıştığım dönem oradaki sistemi beğenmiştim. Bunun meyvesini şampiyonluğa oynayarak aldılar. Celal Doğan istifa etmeseydi sistem bozulmazdı. Bizimde düşüncemiz Bursaspor'un gençlerini kullanmak. Bu futbolcuları iskelet yapacağız ve kaliteli yabancı transferlerle hedefe koşan bir Bursaspor oluşturacağız ve Bursaspor'un gelecek on yılını kurtaracağız. Bu konuda kendimize güveniyoruz" şeklinde cevapladı.

Bursa'da kendisini şaşırtan konulardan bir tanesinin Bursa medyası olduğunu dile getiren Samet Aybaba, "Başka şehirlerde medya özellikle kritik dönemlerde sürekli ateşleyici yayınlar yapar burada ise tam tersi, sürekli eleştiri var. Ödemeler konusunda bir sıkıntımız yok. Türkiye'deki çoğu kulüpten iyi durumdayız. Sadece bir kaç maç başı parası var alacak olarak. Onun harici futbolcuların kulüpten bir alacağı yok. Bu konuda sıkıntıları yok paralarını alıyorlar. Böyle de olması lazım sistemi bu şekilde kurmak gerekiyor" şeklinde konuştu. .

"TARAFTARLARDAN 10 KAT DAHA FAZLA BEŞİKTAŞ'I YENMEK İSTERİM"

Bursaspor'un başarısı haricinde hiç bir şey düşünmediğini hatırlatan Aybaba, "Ben taraftarlardan 10 kat daha çok Beşiktaş maçını kazanmayı isterim. Ben değil başkaları da böyle düşünür. Sistem böyle çünkü. Eğer bir teknik adam sağlıklı düşünürse çalıştırdığı takımın başarısını ister. Başka bir şey olamaz. Değerler vardır arkadaşlar değerler. Eğer taviz verirseniz başarılı olamazsınız. Beşiktaşlı olmamdan dolayı eleştireceklerse bunu takmam. Ama farklı olaylardan dolayı üstüme gelinirse dik dururum hiç para pul bakmam. Mesela antrenörlüğümü eleştirin. Ama "niye sol bekte İsmail oynadı, Veli niye sağda oynadı" dersen ben o zaman gel kardeşim sen yönet derim. Madem bu kadar biliyorsun gel sen yönet" açıklamasında bulundu.

keskinli

carsi samete karsi oldu
böylece samet kaptanin besiktasa gelme ihtimali sifirlandi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

gürol

bana göre sıfırdı zaten.o adamı sevmiyorum ben kardeşini de sevmezdim zaten.
bu yönetimin tek iyi yaptığı şey sameti takımın başına getirmemesiydi bence.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

keskinli

besiktasin en efendi kaptanlarindandi
hocalik konusundada ertugrul hocadan üstün oldugu kesindir
birine besiktasin evladi diye her hatasina katlan
birine üvey evlat muamelesi yap
adaletmi bu?
ne kötülügünü gördünüz samet aybabanin?

Kralkartal21

Alıntı yapılan: keskinli - Nisan 15, 2008, 18:06:06
carsi samete karsi oldu
Niye gelsin ki zaten
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

carlito1903

Alıntı yapılan: keskinli - Nisan 15, 2008, 18:20:04

Ahmet abi yıllardır oynattığı tüm takımları bize karşı tekme tokat oynattı...

Sonra bide taraftarla arasında sorun çıktı bi maçtan sonra o yüzden de çok tepki çekti...

keskinli

Alıntı yapılan: kralkartal67 - Nisan 15, 2008, 18:21:10
carsi samete karsi oldu
Niye gelsin ki zaten
gelsin degilde,niye gelseydi diye bi tartisma acabiliriz ama maksat tartisma acmak degil.

[KralKartal]

carsi samete karsi oldu

yonetimede karsi olsaydi yonetimde gidermiydi? :)
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

Alıntı yapılan: carlito1903 - Nisan 15, 2008, 18:23:43
Alıntı yapılan: keskinli - Nisan 15, 2008, 18:20:04

Ahmet abi yıllardır oynattığı tüm takımları bize karşı tekme tokat oynattı...

Sonra bide taraftarla arasında sorun çıktı bi maçtan sonra o yüzden de çok tepki çekti...
hocasi oldugu takimin basarisi icin elinden geleni yapacak tabiiki,rakip besiktas olsada.
3-5 taraftarla cekisti diye verdigi hizmetlerin hakkini iade etmemek ne kadar dogru sence?
taraftara ragmen karar verebilecek yönetimlerde,onun hakki mutlaka iade edilirdi

keskinli

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Nisan 15, 2008, 18:28:14
carsi samete karsi oldu

yonetimede karsi olsaydi yonetimde gidermiydi? :)
carsi grubu maalesef bazen besiktasin bile önüne gecebiliyor,carsi yönetime cephe alsaydi bu yönetim coktan gitmisti

carlito1903

Ahmet abi ben kazanmak için yaptıklarından bahsetmiyorum...
Oynattığı takımlar çok sert oynuyorlardı bize karşı...
Her maç sakatlardan kırmızı kartlardan geçilmiyordu...

keskinli

cikipta futbolcularina kirin besiktaslilarin ayaklarinimi diyordu?
burak biraz gercekci olursan,birak samet hocayi hic bir hocanin böyle bi sey demeyecegini bilirsin.
iyi hoc[kufur otomatik degistirilmistir]ötü hoca tartismasi yapariz ama yillarca besiktas kaptanligi yapmis bi insani böyle suclamak cok yanlis.
karakteri kardesi gibide degil.saglam karakterli ve en önemlisi besiktas kaptanligini hakkiyla yapmis bi insan

carlito1903

Abi futbolculuğu zamanına bakarsak bana göre tarihimizin en efendi ve en iyi futbolcularından biri...

Ama hocalığı zamanında bana göre aynen senin yazdığın gibi 'çıkın kırın ayaklarını' diyordu...

[KralKartal]

ki TURK hocalarla zaten olmaz bu isler :)
inanmiyorum ben... kim olursa olsun..
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Beşiktaş'ın eski kaptanı böyLe bir açıkLama nasıL yapabiLir akLım ermiyor bu işe.
resmen adam beşiktaşı düşman iLan etmiş.
YenebiLirseniz yenin uLan !

Bursayada yeniLip reziL oLmayız umarım.
Bölünür senin için uykular!