Ana Menü

Pascal'ın hedefi menajerlik !

Başlatan carlito1903, Nisan 15, 2008, 14:52:45

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Efsane oyuncumuz Pascal Nouma Paris'te hayranlarıyla buluştu. Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filminin Paris'in ünlü Gymnase adlı tiyatrosundaki özel gösterimi için hayranlarıyla biraraya gelen Pascal, filmin gösteriminden önce düzenlenen kokteylde çok sayıda forma imzalarken, Fransa'da bulunan taraftarlarımızla hasret giderdi. Birçok Fransız televizyon kanalının da kendisiyle röportaj yapmak için sıraya girdiği gecede Nouma, böyle bir organizasyonun düzenlenmesinden büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yeni film projeleri için teklifler aldığını ifade eden eski Fransız futbolcu, Türk ya da Fransız yapımlarda rol almak istediğini, teklifleri değerlendirdiğini belirtti.

Nouma, Beşiktaşımıza geri dönme fikrine de sıcak bakıyor. Siyah beyazlı takımın efsane futbolcusu, "Bir gün Beşiktaş'ta yeniden görev almak ister misin?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Tabii ki de. Neden olmasın? Hiçbir zaman kapıyı kapatmamak lazım. Ben asla 'Hayır' demem. Şu anda bir kulüpte ya da takımda çalışmıyorum. Gelen tüm teklifleri değerlendiriyorum. Tabii ki Beşiktaş'a, mesela bir Genel Menajer olarak dönmek isterim. Ama şu anda bu görevi yapan kişinin yerini almak istediğimden söylemiyorum bunu. Ama Beşiktaş Kulübü'nde bir görev için imza atma şansım olursa, neden olmasın..."

"FUTBOLU HİÇBİR ZAMAN SEVMEDİM"

Geçtiğimiz hafta İstanbul'a gelerek takımımızın Sivasspor'u 2-0 yendiği karşılaşmayı izleyen Pascal Nouma, siyah beyazlı takımın galibiyetine sevindiğini söyledi. Futbolu çok az takip ettiğini ifade eden Nouma, "Ben biraz futbolun dışındayım. Futbol oynarken de maçları seyretmiyordum. Hiçbir zaman futbolu pek sevmedim zaten. Dolayısıyla ne Fransa'da ne başka yerde futbol maçlarını izlemiyorum. NBA basket maçlarını izliyorum. O bana keyif veriyor. Dolayısıyla futbolla ilgilenmiyorum. Beşiktaş'ta oynarken de NBA izliyordum. Basketbolu seviyorum, futbolu sevmiyorum. Futbol oynarken 90 dakikalık özgürlüğüm olduğunu biliyordum. 90 dakika boyunca elimden geleni yapıyordum. Ama benim işim bundan ibaretti. Eve dönünce biterdi. Sürekli futbolu düşünmezdim. Bana keyif veren şeyler yapardım" şeklinde konuştu.

"FAVORİM DAUM, ONDAN SONRA LUCESCU"

Beşiktaş'ta forma giyerken Nevio Scala, Mircea Lucescu ve Christoph Daum'la çalışan Nouma, bu üçlü arasında 6 ay beraber çalıştığı Christoph Daum'un kendisine en çok şey öğreten teknik direktör olduğunu söyledi. Nouma, Lucescu'dan da çok şey öğrendiğini belirterek, "Bana başkalarına saygı duymayı öğrettiler. Futbolda hiç bilmediğim şeyleri bana aşıladılar. Bana futbolu öğrettiler. İkisine de şapka çıkartıyorum. Saygı duyduğum iki adam. Onları özlüyorum. Görüşmeyeli uzun zaman oldu. Favorim olan bu iki hocaya teşekkür ederim" dedi.

"FENERBAHÇE BİR FUTBOL OKULU GİBİ"

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar yükselmesine şaşırmadığını anlatan Nouma, Türkiye'ye geldiği 2000 yılında bile Türk futbolunun çok iyi ve zor olduğunu ifade ederek, "Her geçen yıl Türk takımlarının Avrupa Kupaları'nda yer edinmeye başladığını görüyoruz. Fenerbahçe bence şu an çok olumlu bir yükseliş içerisinde. Her yıl futbolcularının çoğunu ellerinde tutuyorlar. Futbolcular birbirlerini tanıyor. Bu çok önemli. Beşiktaş hiçbir zaman bunu yapmadı. Fenerbahçe bir futbol okulu gibi. Ben Beşiktaş'a aşığım. Ama Fenerbahçe, her yıl devamlılık demek. Bir iki futbolcu gidiyor. Ama takımın omurgası kalıyor ve her yıl iyi sonuçlar elde ediyorlar" diye konuştu.

Her ay en az bir kere İstanbul'a gelmeden edemediğini dile getiren Nouma, Türkiye'ye gidip gelmekten büyük keyif aldığını, bir gün tam anlamıyla İstanbul'a yerleşerek hayatının kalan kısmını Türkiye'de geçirmeyi isteyebileceğini söyledi.

GECEYE RENK KATA ÇILGIN FRANSIZ BEŞİKTAŞLI

Gecede Fransa'da yaşayan çok sayıda Beşiktaşlı Türk futbolsever yeralırken, Paris'in merkezindeki Türk mahallesinin çok yakından tanıdığı bir isim de hazır bulundu. Beşiktaş fanatiği Jean-François Fagour, Pascal Nouma yazılı Beşiktaş formasıyla katıldığı gecede, Beşiktaş'ı Nouma sayesinde tanıyıp sevdiğini belirterek, "Beşiktaş'ın, Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın her maçını izliyorum. Türk kahvelerine girip "Kara Kartal" diye bağrıyorum. Mesela Galatasaraylıların, Fenerbahçelilerin toplandığı kafelere özellikle girip gene bağrıyorum. Onları delirtiyorum. Mahallede herkes beni "Beşiktaş" diye çağırıyor. Çünkü (Türkçe olarak), her zaman her yerde Kara Kartal" diye konuştu.

İstanbul'a giderek İnönü Stadı'ndan Pascal Nouma formasını aldığını belirten Fagour, "İnönü, yanında Boğaz'ıyla deniziyle benim hayatımda gördüğüm en güzel stat. Önünden taksiyle geçerken 'İnönü Stadı! Kara Kartal' diye bağırıyorum. (Türkçe olarak) Türkçe konuşmayı seviyorum. Beşiktaş'ı savunmak da bana keyif veriyor" dedi.

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

muhsin_1903

Jean-François Fagour da bir beşiktaş aşığı olmuş helal olsun
Sağlıklı Bir Hayat İçin Yıldırım Demirören'e HAYIR

hAlil21

http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

SercanBjk

[KralKartal]

Alıntı YapTürk kahvelerine girip "Kara Kartal" diye bağrıyorum. Mesela Galatasaraylıların, Fenerbahçelilerin toplandığı kafelere özellikle girip gene bağrıyorum. Onları delirtiyorum. Mahallede herkes beni "Beşiktaş" diye çağırıyor. Çünkü (Türkçe olarak), her zaman her yerde Kara Kartal" diye konuştu

helal olsun :) pascal bu iste..

Insallah menajer olur ki pascal gibi bir menajerinde BESIKTASTA
baska yonetim altinda, calismasini dilerim
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carlito1903

Pascal Menajer olsa bizde şuandakilerden çok daha fazla savunur haklarımızı...

Futbolcu transfer ederken de harbi Beşiktaşlı olabilir mi diye testten geçirir :)

KeePSaKe

ben pascal ın futbolcu olarak beşiktaş a gelmesini isterdim ama ne yazikki olmıcak
Since 1903

gözzde_bjk

Pascal'ı menajer olarak düşünemiyorum.Hayır adamın sağı solu belli olmuyor ki futbolcularda nasıl davranacağını bilemez.Mazallah adama şaka yapsalar ne yapar onu da kestirmek zor.Pascal disiplin abidesi olur herhalde takımda :)
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

carsi52

Ahh be pascaL özLettin kendini :(
Bölünür senin için uykular!

noumAyberk

Keşke olsa süper şeyler katar takıma
En azından RUH İNANÇ katar
Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Nisan 15, 2008, 18:12:58
Alıntı YapTürk kahvelerine girip "Kara Kartal" diye bağrıyorum. Mesela Galatasaraylıların, Fenerbahçelilerin toplandığı kafelere özellikle girip gene bağrıyorum. Onları delirtiyorum. Mahallede herkes beni "Beşiktaş" diye çağırıyor. Çünkü (Türkçe olarak), her zaman her yerde Kara Kartal" diye konuştu

helal olsun :) pascal bu iste..

Insallah menajer olur ki pascal gibi bir menajerinde BESIKTASTA
baska yonetim altinda, calismasini dilerim
İhsan abi o sözleri Pascal değil Fagour diye Beşiktaş hayranı bir adam söylemiş
Ama olsun onada helal olsun ;D

erdinc1926

bunlardan hiçbirşey olmaz pascal gelsin
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

machine_ucr

pascal ı futboluyla özledik. fakat menajerlik konusu biraz tartışılır.