Ana Menü

Beşiktaş kaynıyor! İşte kulisler!

Başlatan eRe, Nisan 15, 2008, 10:43:46

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş'ın ligde arka arkaya aldığı kötü sonuçlarla şampiyonluk yarışına havlu atması, maddi olarak kulübün büyük bir dar boğaza girmesi ve biriken birçok sorun camiayı Yıldırım Demirören'e karşı ayağa kaldırdı.

Siyah beyazlı camianın muhalif sesleri Demirören'in istifa etmesi halinde göreve talip birçok ismin olduğunu açıkladılar. Bu isimlerden biri olan eski yönetici Cemil Kazancı, "Beşiktaş sahipsiz kalmaz. Yönetime talibiz" dedi. AKSA Holding'nin patronu Mehmet Kazancı'nın kardeşi, Süleyman Seba döneminin yöneticisi ve işadamı Kazancı, "Beşiktaş büyük bir camiadır. Her zaman yönetimler kurulur. Bu görevi, bu bayrağı taşıyacak isimler vardır. Kimse 40 milyon dolar, 100 milyon dolar edebiyatı yapmasın. Bu Beşiktaş'a yakışan bir telaffuz değildir. Beşiktaş camiasında o görevi başarıyla yapacak çok değerli isimler vardır. Kimse merak etmesin, biz Beşiktaş'ı yönetmeye talibiz. Beşiktaş'ın meseleleriyle yakından ilgileniyoruz. Şimdiye kadarki suskunluğumuz acizliğimizden ya da borçtan korktuğumuzdan değil, kulübün menfaatlerini düşündüğümüzdendir.

"Göreve talibiz"

Sayın başkanımız Demirören de camiamız da merak etmesin, biz buradayız ve görev talibiz. Burada başkanın kim olacağı da sorun değildir. Tuncay bey (Özilhan) olur, Hüsnü bey (Özyeğin), Yalçın bey (Sabancı) olur, Hasan bey (Arat) olur, biz oluruz. Beşiktaş'ta önemli olan kimin başkan olacağından ziyade rakiplere korku veren, camiaya umut veren bir yönetimin güçlü bir şekilde kurulmasıdır. Önemli olan Beşiktaş için birlikte olmamız. Biz Beşiktaş için her türlü taşın altına elimizi sokmaya hazırız" diye konuştu.

2010'da karşıma çıksınlar

Demirören'e karşı isyan bayrağını açan siyah beyazlı muhalif kanada, Başkan Yıldırım Demirören cevap verdi: "2010'a kadar görevimin başındayım. Genel Kurul geldiği zaman karşıma çıksınlar." Demirören şunları söyledi: "Kongre üyeleri beni Beşiktaş Başkanı olarak göreve getirdi. Ben de bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorum. Sportif olarak başarılı bir sezon geçiremedik. Biz elimizden geleni yaptık ama dış engelleri herkes çabuk unutuyor. Bu nedenle de görevimi bırakıp gidecek değilim. Olağanüstü kongre söylemleri Beşiktaş'a zarar verir. Erken seçimi asla düşünmüyoruz. 2010'a kadar Beşiktaş Kulübü'nün başında olacağım. Bizler kongreyle geldik, öyle gideriz. Hiçbir zaman istifayı düşünmedim, düşünmem de. Gün birlik olma zamanıdır. Adaylar 2010'da karşıma çıksınlar. O zaman görüşürüz. Ertuğrul Sağlam'la da yolumuza devam edeceğiz."

İşte adı geçen diğer adaylar

TUNCAY ÖZİLHAN

Beşiktaş'ta başkanlık yapma hayalinin olduğunu daha önce deklare etmiş ve isminin altında oluşumlar gündeme gelmişti. Maçlara gelen ve gelişmeleri yakından takip eden Özilhan sert seçim yarışından rahatsızlık duyduğu için çekimser kalmayı tercih etmişti. Ancak Demirören yönetiminin 4.5 yıllık süreçte başarısız olması ve şampiyonluk yaşatamaması nedeniyle yeniden başkanlığı gündemine aldı. Çok tedbirli davranan Özilhan camianın önde gelen isimleriyle "Beşiktaş'ı nasıl düzeltebiliriz?" üzerine görüşmelere katılıyor. Gerekli taban desteğini bulması halinde başkanlığı düşünüyor. Hatta Efes Pilsen basketbol takımını Beşiktaş üzerine devrederek siyah beyazlı camiaya büyük bir jest yapmayı planladığı iddiaları konuşuluyor.

MURAT AKSU

Beşiktaş'ta özellikle Fulya Projesi izinlerinin alınması başta olmak üzere birçok konuda Beşiktaş'a önemli katkıları olan Murat Aksu, Beşiktaş Başkanlığı'nı planlıyor. Murat Aksu da Beşiktaş'ın ileriye gitmesi için kenetlenilmesi gerektiğini savunuyor. Tedbirli bir yol izleyen Aksu'nun finans sorununu çözdüğü ve kuracağı ekiple 75 milyon dolarlık hazır bir kaynağı bulduğu öğrenildi. Başkanlık konusunda renk vermeyen Aksu da ortaya çıkmak için bir dönem birlikte çalıştığı Demirören'in çekilmesini bekliyor. Aksu'ya yakın kaynaklar, doğru zaman ve ortamın oluşması halinde Aksu'nun başkanlık için ortaya çıkacağını konuşuyorlar.

YALÇIN SABANCI

Kartal'da ismi birçok kez başkanlık için anılan, birkaç kez listelerde ismi geçen Yalçın Sabancı, yeni bir oluşumla, "Beşiktaş sahipsiz kalmaz. Alacaklıların parası ödenir. Hiç kimse 40 milyon dolar borçla camiayı korkutamaz" felsefesiyle başkanlık için kolları sıvamış bir görüntü çiziyor. Sabancı, Tuncay Özilhan gibi tabandan desteğin oluşmasını bekliyor. Ünlü işadamı Sabancı 100 milyon dolarlık bir parayla seçime girmeyi planlıyor.

HÜSNÜ GÜRELİ

2001 krizinden Beşiktaş'ı en az zararla çıkartan isim olan, 100. yıl şampiyonluğunun ikinci başkanı Hüsnü Güreli'nin gönlünde de başkanlık yatıyor. Serdar Bilgili'nin kurduğu ekip Güreli'nin adaylığı için ön yoklama ve çalışma yapıyor. Güreli de adaylık için şartların oluşmasını ve Yıldırım Demirören'in çekilmesini bekliyor. Parayı yönetme konusunda Türkiye'nin önde gelen mali müşavirlerinden olan Güreli'nin yakın çevresine "Beşiktaş'ın reçetesi hazır. Yeter ki çekilsinler" dediği ve hazır beklediği belirtiliyor.

SİNAN VARDAR

Bir önceki dönem Yıldırım Demirören yönetiminde olan Sinan Vardar da başkanlık için hazır durumda. Vardar, "Bu kadar hatayı, rezaleti başka bir yönetim yapamaz. Beşiktaş sahipsiz değil. Beşiktaş'ın güçsüz ve güdümlü yönetimlere değil güçlü yönetimlere ihtiyacı var. Kimse çıkmazsa ben aday olurum" diyerek adaylığını açıklayan isim oldu.

4. Murat gibi ol başkan!

Başkan Yıldırım Demirören'e isyan bayrağını açan isimlerden biri de eski yönetici Süleyman Eren oldu. Başkana bir mektup yazan Eren, "Yeter Sayın başkan, yeter. Daha fazla ne kendini ağlat, ne de büyük Beşiktaş camiasını. Vermiş olduğun kararlar, yapmış olduğun transferler, harcamalar ve ortaya çıkan başarısızlık senin bundan sonra yapacaklarının da göstergesidir. Senden beklentimiz genel sekreterin ile birlikte 4. Murat gibi kılık değiştirip Beşiktaşlıların arasına karışman ve onların konuştuklarına kulak vermen. O zaman göreceksin ki, etrafında oluşturulmuş fanusun içinde sana söylenenlerle gerçek Beşiktaşlıların düşündükleri tamamen birbirine zıt. Taraftar, camia kan ağlıyor. Sen de iyi bir Beşiktaşlısın. Artık Beşiktaşlıları üzme. İstifa etmek de bir erdemdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Sabah
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

carlito1903

Şöyle yaa işte aferin...

Ayaklan artık muhalefet, Demiören'e Beşiktaş'ın babasının kulübü olmadığını gösterin...

Kralkartal21

Yalçın Sabancı'ya katılıyorum helal olsun.

''Kimse 40 milyon Dolar borcunuz var diye Beşiktaş'ı korkutamaz.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

NoPasaran

Hepsi basının uydurması bence..

Hiçbirisine inanmıyorum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

En ilgincide Husnu Gureli,

cekilsinler formul hazir !!

Sen ayaklan sayin Gureli, sen MUHALEFET ol !
Sensin BESIKTASLI !! icin sizlamiyor mu??
bekleyecegine, birsey yapin !!
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

M34

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Nisan 15, 2008, 13:34:07
En ilgincide Husnu Gureli,

cekilsinler formul hazir !!

Sen ayaklan sayin Gureli, sen MUHALEFET ol !
Sensin BESIKTASLI !! icin sizlamiyor mu??
bekleyecegine, birsey yapin !!

Bence Hüsnü Güreli'ye haksizlik etmeyelim. Zamaninda kapaliya loca yapdirdigi icin ve böylece Carsi karsiya alindigi icin, ona edilmeyen küfür kalmamisti. Sonra Demirören geldi, localar yildildi. Agzi yanmis bir kere; Besiktas'a menfaat kazandirmak yetmiyor ne yazik ki; bazi kesimlerle de iyi gecinmek gerekiyor. Onu yap, ondan sonra istersen Kulübü hipotek et, kimseden tepki gelmez.

[KralKartal]

Hüsnü Güreli kalsaydi yine localar o sene sonu yikilacakti..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

NoPasaran

Hüsnü Güreli inanılmaz güven veriyordu..

Yok şimdi öylelerinden
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Hüsnü Güreli mali müşavir olduğundan dolayı ekonomik konuları çok iyi götürüyordu, onun zamanında kulübün mali yapısı çok iyiydi....
Şimdi ne kadar işten anlamayan adam varsa yönetimde...

M34

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Nisan 15, 2008, 14:05:47
Hüsnü Güreli kalsaydi yine localar o sene sonu yikilacakti..
Bunu bilmiyordum. Sanki bir zamanlar "Kapalı bizim, başkanlık koltuğu senin" tezuharatini duyar gibi oldum. Yanlis duydum o zaman.

SercanBjk

Hiç olmazsa birileri artık sesini çıkartmaya başladı ve geçen isimler hiçde yabana atılacak isimler değil.Heleki birleşme olursa süper olur Beşiktaş kendi bünyesindeki güçlü insanları bir türlü bir araya getiremediği için zaten hep elinden şampiyonlukları alınan,hakkı yenen bir klüp oldu. Halbuki bizim camiamızda öyle adamlar varki Aziz Yıldırımın 7 sülalesini Adnan Polatın gelmişini geçmişini dize getirir. Önemli olan birleşmektir,bir bütük başla bir şey olmaz ama şunu demek gerekirse artık çıkan bu seslerle Demirören`nin sonunun yaklaştığını söyliye biliriz.

gürol

hüsnü güreli yönetimde olacak sanırım tuncay özilhan olur sabancı da asbaşkan
parayla olmaz bu işler mutlaka tesisleşmek lazım.
haklarımızın korunması lazım.
azize haddinin bildirilmesi lazım
3. sınıf futbolcu almaktan artık vazgeçilmesi lazım.
stad yenilenmesi lazım
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

Adriano

Özilhan başkanlığa geçerse basketbolda da devrim yaşarız.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

M34

Bizim baskan fevri bir insan. Her an Saglam'i gönderebilir bence baskiyi kaldiramayip. Hani G.Saray gönderdi ya, oda aynisini yapmazsa olmaz.

gözzde_bjk

İsmi geçenlere baktıkça heyecanlanmamak elde değil.Ama nekadar inandırıcı nekadar gerçek?Biri çıkıpta herkese herşeye karşı burdayız dese eminim kongre üyeleride üzerlerine üşen görevi yapacaklardır.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!