Ana Menü

Serdar Beşiktaş'ta başarılı olmak istiyor

Başlatan BerkAy1903, Aralık 23, 2006, 13:51:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BerkAy1903

Bursa - BURSA (İHA) - Beşiktaş'ın Turkcell Süper Ligi'nin ilk yarısında en istikrarlı futbolcularından biri olan Serdar Kurtuluş, devre arasını fırsat bilerek geldiği memleketi Bursa'da futbolcu kardeşi ve ailesi ile hasret giderdi. Sezon başında Bursaspor'dan Beşiktaş'a transfer olduktan sonra ligin ilk yarısındaki 17 maçın 16'sında forma giyen genç futbolcu, CSKA Sofya maçında eline geçirdiği fırsatı iyi değerlendirerek teknik direktör Jean Tigana'nın vazgeçilmez oyuncuları arasına girdi. Serdar Kurtuluş, devre tatili için geldiği Bursa'da, Bursaspor'da forma giyen kardeşi Serkan Kurtuluş ile birlikte Beşiktaş'taki günlerini İHA'ya anlattı. CSKA Sofya maçında ön libero olarak sahaya çıkarak her geçen gün performansını artırdığını belirten Serdar Kurtuluş, 'Benim istenilen futbolu oynayamamın sebebi alışık olmadığım bölgelerde oynamamdı. Beşiktaş'a sağ bek olarak alındım. Ama hocam beni orta saha, stoper son olarak da ön libero olarak oynatmaya başlattı. Bölgeme alıştıktan sonra giderek yükselen bir performans yakaladım. Bu performansımın ikinci devrede daha çok artacağına inanıyorum. Buna göre çalışıyorum. İnşallah bu ferformansım düşmez. Amacım istikrarlı futbol oynamak' dedi. Beşiktaş gibi büyük bir takıma transfer olduğu ilk sezonda yakaladığı başarının sırrının 'inanmak ve çalışmak' olduğunu ifade eden Siyah-beyazlı futbolcu, 'Hayatta başarılı olmak isteyen her insanın bir hedefi olması lazım. Ben, Bursaspor'da oynarken her zaman büyük takımlarda oynamayı hedefledim. Kim hedeflediği işi inanarak yaparsa, mutlaka başarılı olur. Bunun da başında çalışma ve özel hayata dikkat edilmesi gerekir. Bunları yaparsan Allah da yardım eder, kul da' diye konuştu. Beşiktaş'ın ligin ilk yarısında aldığı kötü sonuçlarda, takımın çok genç olmasının önemli rol oynadığını söyleyen Serdar Kurtuluş, 'İlk yarıda bazı şanssızlıklar ve son dakikalarda yediğimiz goller bunlara örnek gösterilebilir. Ama bu mazeret değil. Lider Fenerbahçe ile aramızdaki 8 puanlık farka rağmen ikinci yarıya iyi hazırlanıp bu puan farkını kapatacağımıza düşünüyorum. Ligi şampiyon olarak tamamlayacağımıza inancımız tam' diye konuştu. Takımdaki yabancı oyunculardan taraftarın çok şey beklendiğini söyleyen genç oyuncu, 'Beşiktaşın yabancıları kendilerini dünyaya kanıtlamış futbolcular. Yıldız oldukları için taraftarın beklentisi fazla. Onlar iyi niyetleleri ile mücadele ediyor. Takıma katkılarının olumlu olduğunu düşünüyorum' dedi. Jean Tigana'nın kendisini görev adamı olarak lanse etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren genç futbolcu, 'Ben, Beşiktaş a Tigana'nın gençlere verdiği önemi bildiğim için gitmek istedim. Bana şans verdi. Bu şansı iyi değerlendirip verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım' ifadelerini kullandı. Beşiktaş'ın ikinci Turkcell Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası olmak üzere iki kulvarda mücadele edeceğini hatırlatan Siyah-beyazlı oyuncu, 'Türkiye ligi enterasan bir lig. Anadolu takımları, büyük takımları yeniyor. Her an herşey olabilir. Ama biz şampiyon olacağımıza inanıyoruz' dedi. Beşiktaş'a kalıcı olmak için geldiğini kaydeden Serdar Kurtuluş, 'Hedefim, kendimi kanıtlayıp, küçüklüğümden beri özlemini duyduğum Ay-yıldızlı milli formayı giymek istiyorum 'dedi. Milli futbolcu Emre Belezoğlu'nu futbolunu kendisine örnek aldığını anlatan yıldız futbolcu, ayrıca AC Milan'ın tecrübeli futbolcusu Nesta'ya da hayran olduğunu söyledi. BURSASPOR'A ÖVGÜ, KARDEŞİNE DESTEK Eski takımı Bursaspor'un sergilediği iyi oyunu ve yakaladığı başarıyı gururla takip ettiğini söyleyen Serdar Kurtuluş, 'Bursaspor, mükemmel futbol oynuyor. Galatasaray maçında oynadığı futbol gerçekten çok müthişti. Bursaspor büyük bir takım. Ligi ilk 5'te bitireceğine inanıyorum' dedi. Ligin 15. haftasında BJK İnönü Stadı'nda oynadıkları Bursaspor maçının kendisi için çok anlamlı bir maç olduğunu dile getiren Serdar Kurtuluş, 'O maçta hayatınımın en büyük sürpriziyle karşılaştım. Eski takımıma karşı oynamanın heyecanının yaşarken ilk defa kardeşimi bana karşı sahada gördüm. Maç öncesinde kardeşimle konuştuğumda, yedekler arasında olduğunu söyledi. Fakat soyunma odasında kadrolar açıklandığında kardeşimi görünce çok şaşırıp, 'Hayır kardeşim oynamayacak' dedim. Fakat sahada kendisini gördüğümde çok mutlu oldum. Çok güzel bir duygu. Onun da ilk maçına çıkması bu sevincimi ikiye katladı. İnşallah Bursaspor'a layık futbolcu olmaya devam eder' dedi. Diğer yandan Kurtuluş kardeşyerin sahada mücadele ederken, aileleri ise evlatlarının başarı için dua etti. Biri Bursaspor'da diğeri Beşiktaş'ta oynayan evlatlarını gözyaşları içinde izleyen aile hangi takımı desteklediklerini ise çocuklarına hala söylemedi. Bursaspor'da forma giyen Serkan Kurtuluş ise küçüklükten beri tek hayalinin ağabeyi Serdar Kurtuluş ile birlikte aynı takımda forma giymek olduğunu, bir gün bu hayalini gerçekleştirmek istediğini söyledi.
19o3

kerem

BENDE SERDAR IN BEŞİKTAŞDA BAŞARILI OLMASINI MİLLİ TAKIMDADA MARKO YU KESMESİNİ İSTİYORUM

carsi52

Alıntı yapılan: kerem - Aralık 23, 2006, 18:29:45
BENDE SERDAR IN BEŞİKTAŞDA BAŞARILI OLMASINI MİLLİ TAKIMDADA MARKO YU KESMESİNİ İSTİYORUM

aynen katılıyorum markoyu kessin rahatlarım.
Bölünür senin için uykular!

MeLo

Son maçlarda yükselen form grafiği var.
Yetenekli ve genç bir oyuncu.
Kısa zaman içerisinde ortasahanın vazgeçilmez ismi olcak.
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

kerem

çok iyi olcak serdar çok öz güvenide yerine geldi artık birazda atak yönünü geliştirirse vazgeçilmez olcak

levent1903

Cok genc olmasina ragem , harika is yapiyor

milli takim da Banko olacaktik, besiktasimiza da cok seyler kazandiracak
Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.
Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil, kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

osi_bjk

iyi bir futbolcu kendini daha da geliştirirse takımın vazgeçilmez futbolcusu olur ve uzun süre bu takımda oynar.Gelip gidenler olmaz.
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

carsiköln

daha taze, sert oynamasi lazim, zaten biraz oynuyor, ama daha sert olmasi lazim, olacaktirdirda, biz inaniyoruz, daha yasi 19 bile degil, herseyi zamanla, TIGANANIN EN DOGRU YAPTIGI SEY SERDAR KURTULUSTUR
Inadina Beşiktaş

Brestgerfich

gençyaşına rağmen üstündeki yükü elnden gediğince kaldrmaya calışıo...
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

ugur24

şu an bence kadromuzda geleceği en parlak oyuncu..mevkiisi olmayan yerde bile oldukça iyi işler yaptı ilk yarı boyunca..üstelik daha yaşı 19..inşallah yolu açık olur..

keskinli

dereyi görmeden pacayi sivamayalim yine!
bekleyip görecegiz!!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

düzceçarşı

Benimde bu aralar sahada gözüme batıyor ilerde artist olmassa bence süper futbolcu olacak

burak_bjk

Bu sevdadan vazgecersek ALLAH belamızı versin....

textboreas

bu cocuk cok iyi topçu.bazı maçlarda takım dursa bile o durmuyor helal olsun kleb ten daha yararlı su an için bize şımaracağada benzemiyo inşallah bize faydalı olur...
HUMARIN OĞLU TÜMER VARYAAA...

bobo13