Ana Menü

Ricardinho kadro dışı bırakıldı

Başlatan akbaba71, Mart 23, 2008, 14:45:00

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keskinli

her sucu yönetimde aramayin
ricodaki düsüs ve isteksizlik coktandir belli degilmi?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

Bölünür senin için uykular!

MeLo

Dikkat ediyorumda son senelerde başımızdan eksik olmuyor böyle olaylar !
Tam bir kaos ortamı !
Ya hocalarla ya futbolcularla !
bJk'm hAyAt sEnsiN ! ...

çarşı antalya

sezon sonu gönderilse daha iyi olurdu belki bir yerde kurtarıcı olur belli mi olur ?
öLüMüNe iSyAn...iNaDıNa KaRaKaRTaL....

onaT

Ve olay adam konuştu!..

Ricardinho suskunluğunu bozdu! Beşiktaş'ta atılan gollere sevinmediği, takım içinde huzursuzluk çıkardığı ve disiplinsiz tavırları nedeniyle kadro dışı bırakıldığı iddia edilen Brezilyalı futbolcu LİG TV'den Tunç Elibol'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı futbolcu, siyah-beyazlı kulüpten alacağının olmadığına dair bir belgeyi imzalamadığı için uzaklaştırıldığını iddia etti. 4 ay boyunca kendisine ödeme yapılmadığını söyleyen Ricardinho çok konuşulacak bir açıklama daha yaptı: "Herkese ödeme yapıldı ama sadece bana yapılmadı"

Ligtv.com.tr'nin röportajdan derlediği açıklamalar şöyle:

"İMZA ATMADIĞIM İÇİN GÖNDERİLDİM"
Beşiktaş'ta kadro dışı bırakıldıktan sonra hakkında birçok söylenti çıkan Ricardinho kadro dışı kalmasını tüm gerçeklerini LİG TV'ye anlattı. "Kulüpten uzaklaştığımı tam olarak bilmiyorum. 1 hafta önce avukatım kulübe bir yazı yolladı. 4 ay yine ödemeler yapılmadı. Daha sonra kulüpten bana ödemelerimin yapıldığı hakkında bir belgeye imza atmamı istediler. Ben de imzalamadım. Daha sonra maça gittim ama o zaman öğrendim ki kadro dışı kalmışım. Sadece imzalamadığım kağıt yüzünden kadro dışı bırakıldım" açıklamasını yapan Ricardinho Ertuğrul Sağlam ile hiçbir sorunun olmadığını da sözlerine ekledi.

Kulüpten uzaklaştırıldığını yazılı bir belge ile öğrenen ve Ümraniye'ye sokulmayacağını, kulüple ilişkisinin kesileceğini fakat antrenmanlarını başka bir yerde yapabileceğini bu yolla öğrenen Brezilyalı futbolcu o yazıyı aldığı günden beri kulübe gitmediğini de ifade etti.

"SAĞLAM NE DİYEBİLİRDİ Kİ..."
Bir basın toplantısında Ertuğrul Sağlam'ın kendisi ile ilgili bir soruyu yanıtsız bırakmasını da "Söyleyecek birşeyi yok. Zaten sezon sonuna kadar da söyleyemez. Parasını ödemediğimiz için mi uzaklaştırdık diyecek" şeklinde yorumlayan Ricardinho Ertuğrul Sağlam ile bir problem yaşamadığını ve Tigana zamanında da kadroya giremediğini belirtti. Ricardinho'nun "Ertuğrul Sağlam ile ne bir tartışmam ne de birebir konuşmam oldu" demesi ise dikkat çekti.

"BEN TÜRKİYE'Yİ SEVİYORUM"
Sözleşmesinde 2 ay para alamadığı takdirde serbest kalma hakkı bulunan Ricardinho "Ben gitmek isteseydim. 2 ay sonra giderdim. Gitmediğim için mi bana inanmıyorlar. Gitmediğime göre ben Türkiye'yi seviyorum. Buraya adapte oldum" ifadesini kullandı.

Sözleşmesinin bitmesine 2 ay kalan Brezilyalı futbolcu kontratı bitene kadar bekleyeceğini ifade ederken "Burada kalmak istiyorum. ben birşey yapmadım. Kulüp bana birşey söyledi. Ben de bekliyorum" dedi.

"BEN BUNU HAK ETMEDİM"
Türkiye'den farklı bir kültüre sahip olduğunu ve buraya ailesini de alarak geldiğini defalarca tekrarlayan Ricardinho "Ben bunu hak etmedim. Ben bunu hayatımda görmedim. Bu haberi aldığımda o anda öyle kaldım" ifadesini kullanırken son 1.5 aydan beri maçlara giremediği için özeleştiri yapamayacağını da kaydetti.

RİCARDİNHO NEDEN SEVİNMEDİ?
Beşiktaş'ın yenildiği bir maçtan sonra çıkışta telefonla konuştuğu gerekçesiyle Erturğul Sağlam ile kavga ettiği yönünde çıkan haberlerin yalandan ibaret olduğunu savunan Brezilyalı yıldız G.Saray maçında atılan gole neden sevinmediğini de ilk kez açıkladı. Ricardinho neden sevinmediğini şöyle anlattı: "Siz 4 ay ödemelerinizi geç alsanız yüzünüz güler mi? Ben başka bir ülkede yaşıyorum. Ben ailemi getirdim. 4 ay ödeme yapılmadıktan sonra yüzüm gülemezdi. Ve yalnız bana ödeme yapılmadı. Diğer futbolcuları bilemem. Onların sorunu. Onlara ödendiğini biliyorum ama bana ödenmedi"

TARAFTARA MİNNETTARIM!..
Beşiktaş'ta sadece kendisine ödeme yapılmadığını savunan Ricardinho Beşiktaş taraftarına da mesaj gönderdi. Breziya'da Beşiktaş'tan da daha büyük bir takımda oynamasına karşın hayatında hiçbir zaman böyle tezahüratla karşılaşmadığını da söyleyen Ricardinho "Ben Beşiktaş taraftarına minnettarım" dedi. Ricardinho aynı şekilde takım arkadaşlarına da teşekkür ederken daha önce oynadığı takımlardan gönderilme sebeplerinin basında yazılanlar gibi olmadığını ve hepsinin birer komplo olduğunu da savundu.

seviyoruz seni paşam. yönetime kendini ezdirenleri değil.

kartalpenchesi

Ricardinho ve 'Büyük Hoca' olmak!
'Ricardinho verimli olmadı. Ve bundan sonra da olamayacak. Aynı Ortega, Marcelinho, Ailton gibi. Peki neden?..' Spor yorumcusu Güntekin Onay'ın NTVSpor'daki köşe yazısı

Ricardinho ve 'Büyük Hoca' olmak!

Ricardinho verimli olmadı. Ve bundan sonra da olamayacak. Aynı Ortega, Marcelinho, Ailton gibi. Peki neden?

Ricardinho 2002 ve 2006 Dünya Kupalarında Brezilya formasını giydi.Burada bahsettiğimiz Dünyanın 1 numaralı futbol ülkesinin ulusal takımı...Yüzlerce süper yetenekli futbolcunun arasından 2002'de Scolari, 2006'da da Parreira onu Brezilya Ulusal takımına çağırdı. Yani kişisel bir beğeni veya tercihin sonucu ile çağrılmadı. 2 ayrı teknik adamın 4 yıl arayla iki farklı dünya kupasına bu oyuncuyu çağırması çok şeyin göstergesi..

Ricardinho evinde dünya şampiyonluğu madalyası olan, uluslararası düzeyde tanınmış saygın bir futbolcu. Ama Türkiye'de bu saygınlığı bir türlü kazanamadı. Mutlaka kendisinin de kusurları vardır. Ama unutmayalım rakip takım oyuncusundan dayak yedi. Sahip çıkılmadı. Yedek kaldı, aylarca parasını alamadı. Liverpool deplasmanında maç 6-0 iken oyuna sokuldu. Ama suçlu o oldu.

Rico, hızlı, çabuk, kuvvetli, dayanıklı ve atletik bir oyuncu değil. Hiç bir zaman da olmadı. Ama kimsede olmayan oyun görüşü, zekası ve pas yeteneği onu Ricardinho yaptı. Geçen yıl solunda Mehmet Sedef, sağında Burak Yılmaz, arkasında Serdar Kurtuluş gibi deneyimsiz oyuncularla birlikte oynamasına rağmen elde edilen 2.'likte çok büyük rolü oldu.Geçen yıl Beşiktaş'ta Holosko, Tello ve Cisse de yoktu ayrıca..! Ama bu yıl belki de 4. olacak... Kadrosunda herkesin görmek isteyebileceği saydığım oyuncuların katılımına rağmen...

Ricardinho olmadığı zaman Beşiktaş zayıf rakipler karşısında bile oyunun kontrolünü elinde tutamadı. Topa sahip olamadı. Saha içinde hiç bir zaman bir oyun planı varmış gibi hareket edemedi. Deyim yerindeyse üst üste 3-4 pas yapamadı.

O kendisini hiç tanımayan yorumcuların iddia ettiği gibi bir forvet arkası değil aslında. O bir oyun kurucu. Daha çok Pirlo gibi, Guti gibi, Deco gibi düşünün. Senede 6-7 gol atan ama daha çok oyunun kurgusuna yardım eden.

Ricardinho verimli olmadı. Ve bundan sonra da olamayacak. Aynı Ortega, Marcelinho, Ailton gibi. Peki neden?

Eğer teknik adamsanız ve hedefleri olan büyük bir takımda görev yapıyorsanız başetmeniz gereken onlarca problem var.
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

onaT

Ertuğrul Sağlam'a üstün yetenekleri yüzünden tebriklerimi yolluyorum