Ana Menü

Lider Kim ( Medya Rezaleti )

Başlatan SercanBjk, Mart 14, 2008, 13:29:25

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SercanBjk

Daha önceki senelerde gördük,Avrupa`da uzun senelerden beri Türk takımı adı altında ilk defa başarıyı bu sene Fenerbahçe ile yakalıyoruz.Bundan önceki senelerde,Avrupa`da başarı flan yoktu,Gs`den sonra başlayan bi çöküş 7 sene flan sürdü. Lig şampiyonluğu,gündemin 1. maddesiydi,o senelerde Fenerbahçe ve Galatasaray şampiyonlukta çekiştiği için biz hep arka planda kalıyorduk. Şimdi ise iki haftadır lider Beşiktaş,son 9 hafta kalmış,yani ligde heyecan doruğa çıkıyor. Henüz bir sene iki sene öncesine kadar,şampiyonluğa önem verenler,( yazarlar,medya,basın,yorumcular) bu sene birden daha önce Gs ve Bjk`nin yapmış olduğu başarıyı henüz yakalayan Fenerbahçe için ve Türkiye için,sanki erişilmez bir başarı ve artık hedefler bu yönde olmalıdır görüntüsü çizmekteler.

Özellikle spor programlarında bunu bariz bir şekilde belirtiyorlar. Televizyona alışmıştıkta Radyoyu daha önceleri sık sık dinlemediğimiz için bir tepki vermiyorduk. Lig Radyo ve Radyo Spor olmak üzere iki tane önemli spor radyoları da,sanki lider Beşiktaş değilmiş gibi inanılmaz bir şekilde bütün gün bir Fener bi Galatasaray konuşulup gidiliyor. Bunlara sms atanlarda var,telefonla arayı katılanlarda var. Spor programlarında bu şekilde bağlantılar yok diye isyan eder dururuz,sesimizi bağlasalar duyururuz diye söylenir,iki kişi çıkmış gündem belirliyorlar deriz. Ama bu radyo programlarında,nedense bağlananlar Gs li Fb li nerdesiniz Beşiktaş milleti ??

Bizene ya bize kendi kendimiz yetiyoruz demeyin,biz geliyoruz arkadaşlar geliyoruz. Bilmem farkındamısınız ama,iki haftadır bir Sevilla maçı konuşuldu,şimdilerde rakip kim olacak,Gs nin yönetimi belirlenecek seçilsede kurtulsak diyeceğiz,ama kim bilir bunun peşine ne çıkacak. Beşiktaş`a geldimi son dak golleriyle kazanıyorlar şu maçları alırlarsa şampiyonlar laf bitiyor,sanki Beşiktaş`ın başka gündemi yok. Bu takım şampiyonluğa gidiyor,bu oyunla lider olmuş,Beşiktaş`lı kardeşim arıyıp diyorki ben bu oyunla şampiyonluğa inanmıyorum! liderliğe inanıyormuydun arkadaşım ? ama lider ? inanmıyorsan bırak gölge etme.

Katılım gerekli arkadaşlar,lobi dediğiniz şey o kadar çok önemlidirki,gündemde kalırsınız,gündemde kalmanız demek popülerliği getirir,yeni nesilin dikkatini çekmesi sağlanır,taraftar kazanırsınız,Avrupa`da biraz daha duyulursunuz,yani vizyon ve profil işidir. Gümbür gümbür gelen takımın taraftarıyız,uzun senelerden sonra şampiyonluk hasretine belkide mola vereceğiz,ama sadece Geliyoruz lafını lafta kullanıyoruz,çıkın sesinizi duyara bileceğiniz mikrofanlara konuşun söyleyin verin tepkinizi,forumda yazmakla sadece belli bir kitleye ulaşılır,orda vereceğiniz ses her kese mesaj niteliğinde daha canlı bir şekilde gidecektir. Katılımcı olun,ben artık fenerli peşine galatasaraylı peşine tekrar fenerlinin bağlandığı ve çok biliyorlarmış gibi kendilerini öve öve anlattıkları programlardan istemiyorum. Mesaj çekiyorsunuz yahu bu ülkede birde Beşiktaş var diye,adam bağlan konuş o zaman kardeşim diyor. Bu nasıl gelmek,bu nasıl lider olan takımın taraftarlığı,gün içinde forumardan,her 14 günde birde tribünden ses çıkmaz,ses çıkacaksa her yerden çıkar,ses çıkacaksa Beşiktaş`tan çıkar.

Türkiye`nin en büyük sorunu medya bu gün artık Beşiktaş`ımızında en büyük sorunu olmuştur. Fb nerde başarılıysa,Türk takımlarının yani diğer takımların hedefide artık orası olmalıdır,diye bilecek kadar ileri gidiliyor artık. Şampiyon olunup elbet bi cevap verilecektir,ama taraftar olarakta biz kendimiz,bu tür platformlarda cevabımızı verelim. Şampiyon olacak bir takım hiç bir ülkede yokturki,her programda üçüncü konuşulsun,diğerleri bir saat konuşulurken,seninki sadece 10 dak. konuşulsun. Bi bunları izleyip prim veriyorsak,ya izlemiyeceğiz,yada katılacağız sesimizi duyuracağız. Bu zamana kadar hep izlememe rotasını çizdim,bunlarıda gücümün yettiği kadar yazdım,anlattım. Ancak görülen o ki izlemeden olmuyor,bir den tak diye karşımıza çıkı veriyor. Ozaman katılımcı olmak gerekiyor.

Adamın biri çıkmış Beşiktaş`ın iki üç metre öteden kullandığı taç atışlarını gündeme getiriyor,işte ileriden taç atışı yapılıyor ve gol oluyor diyor,bunu üstüne basa basa söylüyor. Çok küstah bir o kadar da avel Erman Toroğlu,Fenerbahçe`nini biri faul  2 si ofsayt olan gollerini söyledikten sonra ise,Avrupa`da iyi gidiyorlar Türkiye`ye yede iyi alışmasına neden oluyor,Fenerbaheç iyi oynamaya başladı ve şampiyonluğun en büyük adayı diyor. Neyle ? Attığı ikisi ofsayt birisi faul olan gollemi,oyuna göre yorumu sadece Fener ve Galatasaray içinmi yapıyorsunuz. Beşiktaş ağzıyla kuş tutuğu maçlarda gol atamayıp puan kaybettiği zaman yerden yere vuran sizler değilmiydiniz. Özellikle bu son hafta inanılmaz bir şekilde bütün basında,ütün medyada,Beşiktaş tu kaka ilan edildi,belki dönüp dolaşıp aynı şeyleri söylüyorum ama,içimdeki öfkeyi biraz olsun azaltmak,uyanmayan Beşiktaş basınını ve yazarlarını Allah`a havale edercesine,taraftarı uyandırmaya çalışıyorum. Nedir bu sessizlik,nedir bu durgunluk,öyleyecei zleyip birde pirim mi vereceğiz,rezaletin kralı yaşanıyor,arkadaşlar artık lideriz,lider olunca konuşun diyenlerin suratına konuşma zamanı,hatta tükürme zamanı.

Bir not da Beşiktaş`lı yazarlara. Benim artık Beşiktaş`lı yazar tanımım yoktur,sadece yanlı ve satılmış yazar tanımım vardır. Allah aşkına biriniz çıkıpta ne oluyor beyler nedir bu Fenerbahçe`yi şişirme operasyonu,zamanında bu noktalara Beşiktaş`lada geldik,Galatasaray UEFA kupasını aldı,bu kadar gündeme oturmadı diyemiyormusunuz. Beşiktaş son dakikalarda atıyor ama,yenen puanları olsa şimdi 10 puan farkla liderdi,buna neden kimse dikkat çekmiyor diyemiyormusunuz. Çalıştığınız gazetede neden hep arasayfa bir günde manşete koyun diyemiyormusunuz,Beşiktaş`lı spor müdürleri bu kadar aicz ve basiretsizmidir. Bu konuda yönetime hiç bir şekilde eleştirim yoktur,lakin onlar daha Beşiktaş`ı yönetmeyi yeni yeni öğrenmeye başlıyorlar,bunları onlardan beklemek yalnış. Ama Beşiktaş sayesinde buralara gelmiş,Beşiktaş`ı yazarak evine ekmek götürenlerden,Beşiktaş`ı savunmalarını isterim,hemde sert bir dille isterim,çünkü buna mecburlar. Fener medyasını ve Galatasaray medyasını gördükçe kızgınlığım bunlara daha artmaktadır.

Not: Ben bu yazımı bildiğim bütün sitelere gönderiyorum,sizde lütfen forza dahil bütün sitelere koyunuz,Beşiktaş`ın medyada tu kaka edilmesini hazmedemiyorsanız benim gibi,en azından bunu yapınız. Türk halkı aptal değil iki hafta Sevilla,Gs Kongresi,bir hafta Fener`in rakipleri,nasıl medyadır demesini bilir,yüce Türk halkı ve Beşiktaş`lı asla salak değildir.! Had bilme haddinizi bildirme zamanı gelmiştir,bu taraftar gerekli cezayı kesecektir.

Kralkartal21

Sallayın ya şu basını onlar bizi arka plana atıyorlar diye mi dert yanıcam ya.

Şampiyon olunca görücez hepsini işte.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

salvador

www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

Bircan*

hepsi fenevli!!
beşiktaşlı spor yazarları bile beşiktaşı savunmuyor
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

ilhan mansız_melis

işte biz boşuna kolpa basın demiyoruz
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

carsi52

Ya bakmayın şu basındaki haberlere felan.
Boşuna mı diyoruz bütün basın traş forzabeşiktaş diye.
Bölünür senin için uykular!

SercanBjk

Sadece basın değil,spor programları hatta radyolar bile benim tepkim buna,taraftara açık programlarda bile,bu böyle artık salla gitsin mantığından kurtulmalıyız bence.

onaT

"Beşiktaş son dakikalarda atıyor ama,yenen puanları olsa şimdi 10 puan farkla liderdi,buna neden kimse dikkat çekmiyor diyemiyormusunuz."
yanlış olmış bence, bir tarafta hırsımızla alın terimizle attığımız goller kazandığımız puanlar
diğer tarafta hakem hataları...
karşılaştırmak doğru olmaz, hatalı duruma düşeriz

M34

Iyide neden kiziyorsunuz anlamiyorum. Ne güzel iste; rahat birakiyorlar takimimizi. Konusmamalarinin nedeni bizi sevmediklerinden degil ki; daha fazla para kazanmak istemeleri. Tahmince Fenerin ve Galatasarayin 25er milyon taraftari var, Besiktasimizin da 15 milyon. Yani Fener ile G.Saray'dan daha fazla konusmalari, bizi 3üncü siraya atmalari gayet normal; dikkat: yapdiklari dogrudur demiyorum. Zaten neremiz dogru ki bu dogru olsun. Bosuna öfkeleniyorsunuz bence.

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

pascalyptica

benim anlamadığım olay ; ulan basın madem hepiniz fenerlisiniz, fener avrupanın kralı o zaman ne diye habire Delgado, Bobo, Holosko, Nobre teklifler alıyor??

ulan bi gün de fransiz takımları devid'in peşinde iye bi haber okuyalım!!

adamlar çok ince ve derinden geliyor.. feneri överken Beşiktaş'ı yıpratmanın hesaplarını yaparak uğraşıyorlar..

ama hepinize inat geliyoruz ulan!
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

onaT

Alıntı yapılan: SercanBjk - Mart 14, 2008, 20:54:17
Sadece basın değil,spor programları hatta radyolar bile benim tepkim buna,taraftara açık programlarda bile,bu böyle artık salla gitsin mantığından kurtulmalıyız bence.

bence uğraşmaya veya canını sıkmaya değmez bunlar.. şampiyon olduğumuzda hepsi traş

keskinli

tepki böyle programlari seyretmemekle,dinlememekle ve okumamakla verilir!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin