Ana Menü

K.Irak'tan çekildik!

Başlatan NoPasaran, Şubat 29, 2008, 12:25:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Reuters ajansına konuşan bir Türk askeri yetkili bazı birliklerin Irak'taki görevlerini tamamlayarak Türkiye'deki üslerine döndüklerini, ama nihai geri çekilmenin henüz başlamadığını söyledi.

ABD kaynakları da Reuters ajansına yaptıkları açıklamada Türk ordusunun Irak'tan tamamen çekildiğini söylemek için erken olduğunu söyledi.

Bazı Türk televizyonları Kuzey Irak'tan Türkiye'ye dönen birtakım askeri birliklerin görüntülerini yayınladı.

Kuzey Irak'ta bulunan gazeteci Namık Durukan da BBC Türkçe'ye Zap bölgesinde operasyonun durduğuna dair bilgiler geldiğini, ancak buna karşılık Hakurk'ta ve Hakurk ile Zap arasında çatışmaların sürdüğünün söylendiğini aktardı.

Irak'ın kuzeyindeki PKK hedeflerine yönelik operasyon 21 Şubat Perşembe akşamı başlamıştı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın son açıklamasına göre operasyonda 237 PKK mensubu 'etkisiz hale getirilmişti.'

Türk ordusunun kayıplarının sayısı ise 27 olarak açıklanmıştı.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

ABD dün çıkacaksın dedi :) Bugün çıktık :)

Alkis hepinize
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Sonuçta birliklerimiz aylarca kalmayacaktı orda, çekilen birliklerimiz olabilir bu çok doğal...

Operasyonların devam edeceğine inanıyorum...

IL Capitano

amerikan savunma bakani geldi, 3 saat kaldi..ertesi gun ciktik..

simdi bir seyler yazacagiz..sonra politika yapiyoruz diye uyari filan alacagiz..

onun icin en iyisi susmak..

:bayrak

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

akbaba71

benim yazıcaklarım yazılmış zaten  :)
Allah orada çarpışan bütün askerlerimizden razı olsun görevlerini layıkıyla yaptılar
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

eRe

oradakı amacımız kamplarını ele gecırmek tamamen uzaklastırmak degıl mıydı?
eger yarın tekrar gelebıleceklerı kampları yok etmıyorsak pekı nıye gırdık ıraga sadece gosterı yapmaya mı ?
yazık degıl mı bu kadar sehıde.
bu mu yanı amerıka cıkın dıyınce cıkılcak.o zaman ırakta pkk ıle onlar savassın !
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

gözzde_bjk

Tv kanallarında son dakika haberi olarak geçmekte Irak'tan çıkışımız.Ve TSK tarafından yapılan açıklama da ''Operasyona başlama tarihini de bitişine de biz karar verdik.Dış mercilerin hiçbir etkisi olmamıştır.'' denilmiş.Sabah haberlerinde ''Daha zamanı var'' denilirken Amerika'ya ''Size ne?Gerektiğinde birecek'' nedirken operasyonun yeterliliğine gün içinde karar verilmesi kafa karıştırıcı oldu.Çoğu kampın ele geçirildiği ve pkk nın artık Irak'ta rahat olmadığını da belirttiler.Umarım ''gelen misafirler'' nedeniyle bu karar verilmemiştir.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Simurg

tamda son noktayı koyucağımız sırada geri çekilmemiz istendi neden acaba?

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CaReW

Hala amerıkaya bagımlılık devam edıyor
bu operasyon bır hafta surecekse verdıgımız 24 ŞEHİT e yazık...
Tam Bağımsız Türkiye diyoruz komunıst ılan edılıyoruz...
al işte dedıgınız gıbı bakan dun geldı bugun cekıldık hani tum kamplar yerle bır edılınceye kadar cıkmayacaktık???
çok Yazık!!!
SeVmEyE eNgEl DeĞİl MeSaFeLeR

Kralkartal21

Evet bu böyle biterse verilen 24 şehite yazık olur.Bence madem geri çekiliyoruz hava harekatının kesinlikle yapılması gerekir.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

CaReW

hava harekatı zaten devam edicekmiş
kara harekatı tamamen sona erdi!!!!
SeVmEyE eNgEl DeĞİl MeSaFeLeR

Kralkartal21

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

NoPasaran

26 anneden birisi ben olsaydım

Hiç affetmezdim Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Politikacıları
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

nbacem

Abd emir veriyor bizimkiler uyguluyor.. Yazıklar Olsun Size... Medya boşuna sizi şişiriyormuş Komutanım...24 Askerimizin Kemikleri sızlayacak sayenizde.!
Beşiktaş'ın basketbol kalbi..
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

carsi52

Offf uLan offf.
Sinir boğuyor insanı.
Bölünür senin için uykular!