Ana Menü

Beşiktaş:73 Hapoel:53 Üst Turdayız!

Başlatan akbaba71, Şubat 23, 2008, 17:11:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nbacem

beşiktaş taraftarını geçen sene öyle bir küstürdüler ki yani bu muhteşem ekip bile çekemedi...:((( sağolsunlar egçen senedeki yöneticilerimiz..
Beşiktaş'ın basketbol kalbi..
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

erdibatmaz

aldım bende biletimi yarın ordayım :D herşeye rağmen
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

carlito1903

Arkadaşlar maçta açmak için Filistin bayrağı arıyorum ama nerden bulabiliriz ya??

Adriano

37-33 önde kapadık ilk yarıyı. Çok basit top kayıpları canımızı sıktı. Yoksa şuan 10 15 fark olmuştu.
Sezon başından beri en skorer isimlerimizden olan Shumpert'in henüz sayısı yok, Nicevic 3 Faul, Dalmau ve Kaya 2 Faul'le can sıkıyor.

Haydi Bastır Kartalım..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

Non Mollare Mai

Allah'ım sen büyüksün yarabbim !

Fark 18 heyecandan ölmek üzereyim
edit

Adriano

73-53 kazandık ve bir üst turdayız.. İşte bu KaraKartal'larımızı tebrik ediyoruz..
Heycan ölecektim neredeyse.. :)

Non Mollare Mai

Evde çıldırdım resmen sevinçten, kalbim ha durdu ha duracaktı :)
Allah'ım utandırmadın bizi ! Teşekkürler hepsine.

BeşiktAş ulAn !
edit

Adriano

akbaba71

Elensek ne kadar üzüleceğimi tahmin bile edemiyorum inanılmaz bir maç oldu son ceyrekte rakibi 8 sayıda tutan savunmamızla turu atladık cok sevincliyim be   :D
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

nbacem

İNANAMIYORUM YAA AĞLAMAK İSTYORUM KEŞKE KOMBİNEYİ ARKADAŞAIMA VERMESEYDİM YAA OFF.. KEŞKE İTSEYDİM.. ALLAHIM AĞLADIM TV BAŞINDA YA.. HELAL OLSUN SİZE ÇOCUKLAR.
www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

nbacem

www.bjkbasket.org
www.bjkbasket.com

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

pascalyptica

büyüksün be kartal helal olsun size!!!
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

akbaba71

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, ULEB Cup 2. tur rövanş karşılaşmasında BJK Akatlar Cola Turka Arena'da konuk ettiği Hapoel Jerusalem'i 73-53 mağlup ederek ULEB Cup'da ilk 16'ya kaldı. 
Kaya Peker, Nicevic, Dalmau, Apodaca ve Sinan Güler beşiyle karşılaşmaya başlayan Siyah Beyazlılarımız ilk atağında Kaya ile sayı buldu. Aynı oyuncunun attığı sayılarla arayı açmaya başlayan Ekibimiz, Dalmau'nun üst üste yaptığı hatalarla farkı yükseltemedi ve potasında sayılar gördü. İlk dakikalar iki takımın da savunma ağırlıklı mücadelesiyle geçilirken Apodaca attığı basketlerle Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız'ı öne geçirdi. 7. dakikayı 11-7 üstünlükle bitiren Ekibimiz savunmada sert bir oyunu tercih etti ancak İsrailliler serbest atışların çoğunu sayıya çevirerek arayı kapattı. Çeyreğin son dakikasına Siyah Beyazlılarımız 2 sayı farkla önde girerken son hücumlarda attığımız toplar potayı bulmadı ve ilk periyot 16-16 eşitlikle sona erdi. 

İlk çeyrekteki tempo ikinci periyotta da devam etti. İki takımın karşılıklı atakları ve sert savunması oyunda dengeyi bir türlü değiştirmedi. 16 sayılık farka ihtiyacı olan Ekibimiz savunmadan ziyade hücuma ağırlık verince savunmadaki boşluklar rakip takımın işini kolaylaştırdı. İsraillilerin ilk dakikalardaki etkinliğini ilerleyen zamanlarda bozan Takımımız, Mehmet Yağmur ve Cevher Özer'in devreye girmesiyle hücumda kolay pozisyonlar buldu ve 15. dakikayı 27-23 üstünlükle tamamladı. Bu dakikadan sonra peş peşe basketlerle farkı 6 sayıya çıkartan Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, Hagag'ın sayılarını engelleyemeyince rakip takım arayı tekrar kapattı. Nicevic'in son 1.5 dakikalık performansıyla maçın kontrolünü tekrar ele geçiren Siyah Beyazlılarımız ilk yarının son dakikasına 37-28 galibiyetle girdi ancak son 40 saniyede 5 sayı bulan Hapoel Jerusalem farkı 4 sayıya düşürdü. Fakat ilk yarının sonunda Siyah Beyazlılarımız 37-33'lük skorla soyunma odasına önde giden taraf oldu.

İkinci devreye hızlı bir giriş yapan Ekibimiz 2.5 dakikada attığı 6 sayıyla farkı 8'e yükselterek rahat bir nefes aldı. Shumpert'in sayılarıyla rakibini köşeye sıkıştıran Takımımız, Hapoel Jerusalem'in dış atışlarına çözüm üretemedi ve istediği farkı bir türlü yakalayamadı. Baskılı oyunuyla sonuca gitmeye çalışan Siyah Beyazlılarımız zaman zaman kritik hatalara imza atınca İsraillilerin farkı düşürmesini engelleyemedi. 27. dakika Ekibimiz'in 47-42'lik üstünlüğü ile geçilirken birçok fırsatı cömertçe harcayan oyuncularımız karşısında İsrail temsilcisi bir ara farkı tekrar 4 sayıya kadar düşürdü. Kısa sürede toparlanan Siyah Beyazlılarımız, Apodaca'nın sayılarıyla farkı açtı ve üçüncü çeyreği 54-45 önde bitirdi. 

Tamam ya da devam anlamına gelen son periyotta heyecan gelebilecek en üst seviyedeydi. İlk dakikalarda İsraillilerin üst üste geliştirdiği hücumları başarılı bloklara savuşturan Takımımız, dış atışlardan sonuca ulaşmaya çalıştı ancak istediği verimi alamadı. Shason'un üçlüklerine maç boyunca bir türlü çözüm üretemeyen Siyah Beyazlılarımız 33. dakikaya 59-48 önde girdi. Tur için gereken farka sadece 5 sayı kalmıştı ki Hapoel Jerusalem arayı tekrar kapatmayı başardı. Son 5 dakikaya Takımımız'ın 8 sayılık farkıyla girilirken taraftarlarımızın müthiş tezahüratlarıyla üst üste sayılar kazanan Siyah Beyazlılarımız, 37. dakikada farkı 13 sayıya yükseltti. Maç boyunca sıkıntılı anlar yaşayan Ekibimiz son 4 dakikada gösterdiği performansla farkı 15 sayıya kadar yükseltti ve turu ortada bıraktı. 16 sayıya ihtiyacı olan Beşiktaş Cola Turka Basketbol Takımımız son 2 dakikaya 66-51 galip girerken Dalmau'nun faul atışlarından bulduğu tek sayıyla 16 sayılık farka ulaştı ve turu kendi tarafına çevirmeyi başardı. İsrail hücumlarını başarılı bloklar ve ribauntlarla savuşturan Siyah Beyazlılarımız, Apodaca'nın bitime 1.18 dakika kala attığı sayıyla derin bir nefes aldı. Son dakikaya 69-51 önde, turun sahibi olarak giren Ekibimiz bu süre içinde de ele geçirdiği fırsatları sayıya çevirdi. İsraililerin 8 hücumunu boşa çıkaran Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız zaman zaman zor anlar yaşadığı karşılaşmanın son çeyreğinde patladı ve taraftarlarımızın müthiş desteğiyle maçtan 73-53 galip ayrılarak ULEB Cup'da ilk 16'ya kaldı.

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş