Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'ın yenileyerek, Türk futbolunun hizmetine sunacağı Fiyapı İnönü Stadı'nın son hali netleşti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar tarafından da beğenilen stat aynı ölçülerde olacak ancak 32 bin kişilik kapasite, 45 bin kişiye çıkarılacak. Siyah-beyazlılar buradan yılda 84 milyon liralık bir gelir hedefliyor.

Amerikan danışmanlık ve mimarlık firması Aecom tarafından hazırlanan projeye göre, eski açık tarafında bulunan kuleler de yerini koruyacak. Stadın biraz daha geri çekileceği, bunun dışında her şeyinin aynı kalacağı vurgulandı.

Localardan beklenti büyük

Kapalı araç otoparkı ve kongre ve kültür merkezinin de yer alacağı İnönü Stadı'nın yeni halinde, Beşiktaş localardan da önemli ölçüde gelir hedefliyor. Siyah-beyazlılar, diğer kulüplerin aksine bu locaları uzun vadeli kiralamak yerine sezon sezon siyah-beyazlı işadamlarının hizmetine sunmak istiyor.

BJK Store, Beşiktaş müzesi ve salon, sergi alanı ve sinema salonlarının da bulunacağı stadın, Boğaz'ın silüetini değiştirmeyeceği, Bezmialem Valide Sultan Camii'nin manzarasının da aynı kalacağı vurgulandı.

Kaynak: Milliyet
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

alışverişe merkezi yaparsak orada da borçlanır bu yonetım bosverın :D
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

IL Capitano

Bide niye her yer sari/lacivert bu resimde???
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Brestgerfich

45bin az bence. İçime sinmeyecek. Ama doğrusu küçüğüz.
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

keskinli

Allah nasip eder insaallah bana bu stadi görmeyi
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

CR7

2013 geliyor 2013 yalele yalele kalktı yd atağa yalelelli :( (atağa yazmayacaktım bizim tezahüratın versiyonunu yazacaktım ama yazamadım :))
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

IL Capitano

yuzde yuz katiliyorum.. secim malzemesi yapacak yd. net

NoPasaran

Alıntı yapılan: Brestgerfich - Ocak 18, 2012, 12:46:40
45bin az bence. Ýçime sinmeyecek. Ama doðrusu küçüðüz.

Valla 35 binlerden.sonra 45 bin ilac gibi geldi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Brestgerfich

Alıntı yapılan: NoPasaran ! - Ocak 19, 2012, 13:41:06
Alıntı yapılan: Brestgerfich - Ocak 18, 2012, 12:46:40
45bin az bence. Ýçime sinmeyecek. Ama doðrusu küçüðüz.

Valla 35 binlerden.sonra 45 bin ilac gibi geldi

O da yetmeyecek ama abi.
Özellikle derbi maçlarda ve avrupa maçlarında derbilere ve avrupa maçlarına özel o atmosferi yine yaratmamız imkansız olacak.

IL Capitano

guzel kardesim nasil yetmiyecek? bizde bu yönetim oldukca, bu kombine fiyatlari oldukca 50bin kisilik stat nasil dolacak? atiyorum kendi sahamizda oynayacagimiz manisa macinda 25 bin oda fazla aslinda kombineli gelse, hava sartlari, macin oynanacagi gun gibi olumsuzluklari bosveriyorum + 5bin kiside mac bileti alsa nerdeyse statin yarisi bos kalacak. buda cok kötu. televizyon ekraninda ki göruntuyu dusunsene? Besiktasin 15-20 arasi cekirdek bi seyircisi var, onun disi yalan. Besiktas taraftariyla Fener taraftarini bir tutmamak lazim, biz "halkin takimiyiz" , para yok kimsede. neyse bunlar uzun konular.. Ben 42 bin kisilik bi stat kapasitesini makul göruyorum. Yilda 4-5 macta 45-50 bin gelecek diye stat yapmak bence yanlis. Bide zaten yapacak yer yok.

Brestgerfich

Stadın arkasındaki iett otoparkı kullanılırsa ki kullanılacagı söyleniyor, rahatlıkla o zemine sığar söylediğim ölçüde stad.
Beşiktaş'ın geleceğinde daha kaç yıl yıldırım demirören'i başkan olarak görüyorsunuz ki? 5 yıl 10 yıl?
Kombinelerin fiyatları 32bin kişilik stadda, demirören dönemindeki gibi 2bin lira mı olacak sanki hep?
Galatasaray'ın maçlarını izliyorum, tribünler (kamera karşısındaki tribün) çoğu zaman dolmuyor. Ama büyük maçlardaki atmosfer yetip de artıyor.
Gs-Ankaragücü maçındaki boşluklar mı yoksa Gs-Fb maçındaki ortam mı akılda kalıcı ?

IL Capitano

Bugun okudum bu yorumu, dusuncelerime tercuman olmus, paylasmak istedim;

Alıntı YapKulüp tarihinde ilk kez Türkiye Kupası'nı kazanmış basket takımını şehrin göbeğinde oynamasına rağmen kimse izlemeye gitmez, ama iş sidik yarıştırmaya gelince atıp tutarsınız. Adamlar Ataşehir'de koca salon yaptırdı, çünkü taraftarın gideceğini biliyor, güveniyor taraftarına, yatırım yapıyor. Şimdi 100 kişiye oynamamıza rağmen biz de mi o büyülükte bir salon yaptıralım, büyük takımız ya hani, eksik kalmayalım... Kimse kendini kandırmasın arkadaşlar biz 100.000 kişilik stad da yaptırsak yine çoğu zaman 20.000 kişiye oynarız. Yıllardır maçlara gidiyorum Avrupa maçları ve derbiler dışında stadın tamamen dolduğunu görmedim. Geçen sene buralar 5'er 10'ar Q7 forması alacaklarla doluydu, gördük kaç tane forma satıldığını, atmayın boşuna. Ha stad her maç full çeker, bilet kombine vs. bulamazsınız o zaman eyvallah ama şimdilik gereksiz. Koca Juventus bile parası ve arsası olmasına rağmen 41000 kişilik stad yaptırdı, bize de yeter öyle bir stad. Otel ve avm ise çok gereksiz. Her yer avm zaten

Brestgerfich

Dün basket maçının biletlerinin 20 lira olması eleştiriliyordu. 300-400 kişiye oynamış takım, 20 liradan.
Yönetimin pazarlama anlayışıyla ilgili bence bu durum.
5er liralık biletlerle 2000kişiye ya da 1000kişiye oynatmak çok basit bence.

Futbol stadı için de aynı durum söz konusu.
Bu yıl kombineler geçen yıl ki fiyatlardan satılmış olsa tribünler boş kalmazdı.
Muhtemel bi 40bin kişilik stada bu seneki kombine/bilet fiyatları çekilirse o stad yine boş kalır.
Sorun kombine/bilet fiyatlarında.
Çünkü 20milyonluk şehirde Beşiktaş maçlarına gidecek 50bin kişi mutlaka bulunur.

Bence tabi. :)

ERHUN

Şehrin göbeğindeki salon? :)
Onu yazan arkadaş o civarda oturuyor sanırım. Ben buradan gitmek istesem en az 1 saatimi alıyor. Ya ben yolları bilmiyorum yada onu yazan çok biliyor.

CR7

valla oralar şehrin göbeği.
Beşiktaş sonuçta.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)