Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erasca

Allah aşkına bu stadta hangi futbolcuları oynatıcaz ya?baki yi mi?gordonumu?
ikinci artık kafaya şampiyonluğa bile oynayamıyorken sen nasıl olur da ilk başta stadı düşünürsün?bunun tek gerekçesi ağzımızı kapatmaya çalışmak.eğer stad için başkana destek olacak varsa Bu kişiler Beşiktaşlı olamaz...İnşallah aramızdan da böle insanlar çıkmaz.

onaT

Alıntı yapılan: sametx - Nisan 30, 2008, 11:30:06
stat muthıs taraftar zaten laf yoq ama su yonetıme guvenmıyorum walla yaparım der yapmaz rızayıgondermıyecegız dedı gonderdı paf takımla cıkıyoruz dedı negatıf o yuzden fazla guvenmeyın

forumda türkçe karakter kullanalım

N3rQN

Neden yapılması türkiye dünya kupalarını almaya aday bi üye bizim stadlar olucakki ileride turnuvaları alabilesin bunda hem beşiktaşın hemde türkiyenin cıkarı olacak
öVüNMeKTe CoK HaKLıYıZ BEŞİKTAŞKlıyız

Batuhan

bence türkiye kendini yırtsa bile dünya kupasını alamaz.
tümör oynarken hiç alamaz o ayrı.

ama bu stad bence kedinin oynaması için önüne atılan bir yumaktan başka birşey değil !
Koca hestiy aya bedenem ?

BEŞİKTAŞ

İnönü Stadı'na hücum!

Önümüzdeki ay yıkılıp, yerine 42 bin kişilik yeni bir stat yapılması planlanan İnönü için dünyaca ünlü birçok firma sponsor olmak istiyor. Teklif yapmaya hazırlanan Vodafone, Allianz ve Emirates firmalarının, yap-işlet-devret modeline sıcak baktıkları belirtildi. Beşiktaş Kulübü'nün, yerli ve yabancı diğer teklifler için ay sonuna kadar bekleyip, daha sonra geniş kapsamlı bir toplantıyla son kararını vereceği ifade edildi. Bilindiği gibi Emirates Arsenal'in, Allianz da Bayern Münih'in yeni yapılan statlarına sponsor olmuştu.
Doğmamış çocuğuna Beşiktaş marşını dinletmek, doğar doğmaz SİYAH BEYAZ forma almak ve şampiyonlar ligi final maçına 6 aylıkken götürme düşüyle yaşamaktır.BEŞİKTAŞLI olmak...BEYAZ gömleğine SİYAH kravat seçebilme ayrıcalığıdır BEŞİKTAŞLI olmak... Sarı- kırmızı aristokrasi ve sarı - lacivert küçük bir

BEŞİKTAŞ

Başkan Yıldırım Demirören'in son Genel Kurul'daki en önemli vaadi olan yeni stad için finansman kaynağı bulundu. BJK İnönü Stadı'nı Türkiye ve Avrupa'nın en önemli stadlarından biri haline getirme yolunda belediye ve bakanlıktan bütün izinleri alan yönetim, inşaat için görüşülen yaklaşık 10 firma arasından, Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani ile el sıkışmak üzere...

Gül yine devrede

kanald.com.tr'den Barış Özkan'ın özel haberine göre Sabah-ATV'nin satışında Çalık ile yaptığı ortaklıkla gündeme gelen Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani ile Beşiktaş arasındaki bağlantıyı yine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kurdu. Beşiktaşlı olduğu bilinen Abdullah Gül, bir süredir sıklıkla Çankaya'yı ziyaret eden Başkan Yıldırım Demirören'in girişimleri sonucu Beşiktaş'ın yeni stadının yapımı işine girmesi için de Şeyh Hamid bin Halife El Tani'ye ön ayak oldu. Cumhurbaşkanı Gül, Sabah-ATV ihale sürecinde de Çalık ile Katar Emiri'ni tanıştırdığını açıklamıştı...

İnşaat Haziran'da başlayacak

Türkiye'deki ilk yatırımlarının Sabah-ATV olduğunu açıklayan Katar Emiri Şeyh Hamid bin Halife El Tani, BJK İnönü Stadı ile birlikte ülkemizdeki ikinci yatırımını da gerçekleştirmiş olacak. Beşiktaş ile El Tani'ni şirketi arasındaki görüşmelerde 4 yıl sürecek yap-işlet-devret modeli üzerinde duruluyor. Bitme aşamasına gelen görüşmeler neticesinde BJK İnönü Stadı'na ilk kazmanın Haziran ayı içerisinde vurulması bekleniyor. Daha önce 19 Mayıs'ta başlayacağı duyurulan inşaat için Anıtlar Kurulu'ndan alınması gereken izinlerin de Katar Emiri ile yapılacak anlaşmaya kadar alınacağı gelen bilgiler arasında.

Boğaz'a yeni inci

42 bin kapasiteye sahip yeni stadın 120 milyon dolara malolması bekleniyor. Stadın deniz tarafında kapalı, gerektiğinde de üstü açılabilen bir konser salonu; İETT garajının olduğu yeni açık tribünün arkasında ise bir kongre merkezi inşa edilecek. 42 bin kapasiteli statta 6 bin kapasiteli 200 loca, 2700 araçlık otopark yer alacak. Beşiktaş ise gelecek sezonki maçlarını 12 bin kişilik Kasımpaşa Stadı'nda oynamayı düşünüyor.

Milliyet
Doğmamış çocuğuna Beşiktaş marşını dinletmek, doğar doğmaz SİYAH BEYAZ forma almak ve şampiyonlar ligi final maçına 6 aylıkken götürme düşüyle yaşamaktır.BEŞİKTAŞLI olmak...BEYAZ gömleğine SİYAH kravat seçebilme ayrıcalığıdır BEŞİKTAŞLI olmak... Sarı- kırmızı aristokrasi ve sarı - lacivert küçük bir

onaT

Alıntı yapılan: BEŞİKTAŞ - Mayıs 09, 2008, 12:36:09
İnönü Stadı'na hücum!

Önümüzdeki ay yıkılıp, yerine 42 bin kişilik yeni bir stat yapılması planlanan İnönü için dünyaca ünlü birçok firma sponsor olmak istiyor. Teklif yapmaya hazırlanan Vodafone, Allianz ve Emirates firmalarının, yap-işlet-devret modeline sıcak baktıkları belirtildi. Beşiktaş Kulübü'nün, yerli ve yabancı diğer teklifler için ay sonuna kadar bekleyip, daha sonra geniş kapsamlı bir toplantıyla son kararını vereceği ifade edildi. Bilindiği gibi Emirates Arsenal'in, Allianz da Bayern Münih'in yeni yapılan statlarına sponsor olmuştu.

stadının adına eğer sponsor olunacaksa Allianz veya Emirates olmasını isterim.

bahadıR

sen yaşarsın bu kalpte artık geriye dönmesende...
ςǿκ کε√díκ طę ∂طí......

Kralkartal21

Bitiyor işte bitiyor.İnönü gidiyor.Bir maç izlemek nasip olmadı.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Kralkartal21

Erdoğan, önümüzdeki günlerde tüm spor camiasının gözlerini kamaştıracak stadın temelini atacaklarını ve bu projeyi kısa sürede bitireceklerini söyledi. Stadın temelini fazla aksama olmadan en geç haziran ayı başında veya ortasında atacaklarını vurgulayan Levent Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yurt içi ve yurt dışı kaynaklı birçok ön teklif var. Ayrıca bu iş için kurulmuş bir komite bulunuyor. Tahminimize göre 82 milyon Avro maliyeti olacak. Ama stattan yıllık 42 milyon Avro gelir bekliyoruz. 200 gün faaliyette bulunacak, göz kamaştıracak, sportif, kültürel ve sosyal anlamda 24 saat hizmet verecek bir stadımız olacak. Stat 1.5 sezonda tamamlanacak. Ayrıca inşa sırasında 2 yıl stattan alamayacağımız geliri yapımcı firma bize ödeyecek. Sanıyorum 4-5 sene de stat kendini finanse etmiş olacak. Dolayısıyla hem Türk futbolu, hem Beşiktaş çok büyük bir projeye sahip olacak. Stadın yapımı sırasında Avrupa kupası maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı planlıyoruz. Ayrıca sezon başında 2-3 maçla, sezon sonundaki 2-3 karşılaşmayı yine bu statta oynayabiliriz. Stadın zemininde 3 metre daha ineceğiz."

Fulya projesinin de yakın zamanda biteceğini ve burayı 8 Ekim'de teslim alacaklarını anlatan Erdoğan, "Buradan da yıllık 20-22 milyon dolar bir gelir bekliyoruz. Akaretler'deki gayri menkullerimizle birlikte, gayri menkul zengini bir kulüp olacağız. Artık Beşiktaş kendisine yeten bir kulüp olacak. Böylece Beşiktaş, tam anlamıyla bir Avrupa kulübü özelliğine kavuşacak. Tüm Beşiktaşlıları önümüzdeki günler ve sezonlarda mutlu günler bekleyecektir. Bunun için el ele vererek, birliktelikle ve moralimizi bozmadan hak ettiğimiz başarıları kucaklayacağız" diye konuştu.

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

sercAn1903

ben gittim Allah'a bin şükür bu maça.. numaralıdaydım olmasam herkez gibi koltuk kırıp eve götürücektim.. ışıklar sönene kadar izledim stadı ışıklar söndü ben çıktım :(

ama 19 Mayıs ta gidicem bi tane siyah koltuk kapıcam :D

inş. yeni stattada güzel anılarımız olur nice şampiyonlular görürüz.. bide kombine inş. ucuz olur ;D
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

onaT

Alıntı yapılan: bjk1940 - Mayıs 11, 2008, 16:04:53
ben gittim Allah'a bin şükür bu maça.. numaralıdaydım olmasam herkez gibi koltuk kırıp eve götürücektim.. ışıklar sönene kadar izledim stadı ışıklar söndü ben çıktım :(

ama 19 Mayıs ta gidicem bi tane siyah koltuk kapıcam :D

inş. yeni stattada güzel anılarımız olur nice şampiyonlular görürüz.. bide kombine inş. ucuz olur ;D

erman toroğlu komediydi ya. o koltuk kırma işine ne diyeceğini şaşırdı..

"...arkadaş bu ne ya! ne iştir"
şansal: "hocam hatıra amaçlıdır belki..?"
"ya yok böyle şey olur mu ya.... e ueuauaaue"
sonra zaten şansal anladı bunun morardığını konuyu değiştirdi=)

beckyZWICKY

Kulübümüzün bir süredir gündem maddelerinden birini oluşturan "Yeni İnönü Stadı" projesine ne zaman başlanacağı henüz netlik kazanmadı. Konu ile ilgili olarak Siyah Beyazlı kulübün 24 Şubat'ta yaptığı Mali ve İdari Genel Kurul'da açıklamalar yapan Başkanımız Yıldırım Demirören, 19 Mayıs tarihinde stadın yıkımına başlanacağını ve en geç bir buçuk yıl içinde inşaatın tamamlanacağını belirtmişti. Ancak Başkan Demirören'in yaptığı bu açıklamada dile getirdiği stad yıkım tarihi Anıtlar Kurulu'ndan gerekli iznin alınamaması sebebiyle daha ileri bir güne ertelendi. Beşiktaş Yönetim Kurulunda Yatırımlardan Sorumlu Üye olarak görev yapan İlhan Durusoy, Anıtlar Kurulundan alınacak iznin tarihi hakkında kesin bir bilgileri olmadığını, ancak iznin alındığı günden itibaren inşaata başlayacak hazırlıklarının bulunduğunu ifade etti. Durusoy bu izin tarihinin en geç önümüzdeki yaz ayı içinde alınabileceklerini tahmin ettiğini de belirtti.

"Beşiktaş Kulübü olarak yeni bir stada ihtiyacımız olduğunun tesbitini yapmıştık. Yaklışık 61 yıldır Beşiktaş'a ve Türk futboluna hizmet veren stadımınızın artık yenileme kararı aldık. Şu anki stadımızın projesi 1930'lu yıllarda tasarlanmış ve o dönemin ihtiyaclarına göre inşa edilmiş. Ama günümüzde stadlardan beklentiler tamamen değişti. Artık taraftarları aileleri ile birlikte stada çekmek ve insanlara yaşam alanları yaratmak gibi konular daha öncelikli konuma geldi. Biz yeni yapmayı düşündüğümüz stad için başvuruları yaptık. Ancak İnönü Stadı'nın konumu inşaat yapmak için çok zor bir alan. Bir çok tarihi eserin arasında bulunuyor. Böyle olanca da projenin yapımı kolay olmuyor. Ama biz iyi bir proje oluşturduk. Anlaşmalırımızı yaptık ve bizim de içimize sindi. Üstünü kapatarak yapacağımız bu statta futbol dışında da bir çok gelir elde edeceğiz. Bu konu ile ilgili olarak bir çok kurumdan izin almanız gerekiyor. Bu izinlerin en önemlisi eski adıyla Anıtlar Kurulu, şimdiki adıyla Koruma Kurulu olarak geçen kuruldan alacağımız izin. Geliştirdiğimiz yeni proje ile onlarında kabul edeceğine inindığımız bir paln sunduk. Ama bu izinin bir onay mekanizası var. Biz izin tarihinin ne zaman açıklanması gerektiğini söylersek bu kurulda görev yapanlara saygısızlik etmiş oluruz. Başkanımızın mali kongrede söylediği 19 Mayıs'da yıkım işlemine başlayacağız sözleri izin alınması halinde geçerli olacaktı. Henüz izni alamadık. Bu sebepten ötürü 19 Mayıs'da başlamamız söz konusu değil. ancak izin aldığımız günden itibaren çalışmalara hemen başlayabilecek hazırlığımız var. En geç yaz ayının içinde bu izini almayı ümit ediyoruz"

"EĞER İZİN TARİHİ GECİKİRSE ÖNÜMÜZDEKİ SEZON MAÇLARIMIZI YİNE İNÖNÜ STADI'NDA OYNAYIP, İNŞAATI KISIM KISIM YAPACAĞIZ"

İlhan Durusoy Anıtlar Kurulu'ndan çıkacak iznin bekledikleri tarihten daha geç olması durumunda önümüzdeki sezon yine yine şu anki statta maçları oynamaya devam edeceklerini söylerken, verilecek izin tarihine göre stadı parça parça yıkıp yapabileceklerini de vurguladı.

"İzin tarihi geçikirse ve önümüzdeki sezonun başlamasına yakın bir tarih verelirse UEFA kupası maçları ve sezonun ilk maçlarını yine bu stadımızda oynayabiliriz. Tabi beklediğimiz tarihler dışında bir izin tarihi çıkarsa stadımızı parça parça da yapabiliriz. Böyle bir durumda İnönü Stadı'nda maç oynanırken bir yandan da inşaata devam edilir. Bu projede de ilk olarak yeni açık diye tabir edilen bölüm yıkılır, daha sonra da kısım kısım planımızı uygulamaya koyariz".

Alıntıdır: www.asikartallar.org
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

Delirdik

Anıtlar Kurulu'ndan gerekli iznin alınamaması sebebiyle daha ileri bir güne ertelendi. Beşiktaş Yönetim Kurulunda Yatırımlardan Sorumlu Üye olarak görev yapan İlhan Durusoy, Anıtlar Kurulundan alınacak iznin tarihi hakkında kesin bir bilgileri olmadığını, ancak iznin alındığı günden itibaren inşaata başlayacak hazırlıklarının bulunduğunu ifade etti.

Madem ki elinde izin yok neyine güvenerek yıkacağım diyorsun o tarihte ?

KoLtukLarı söken arkadaşLar geri koyun o koLtukLarı ::)
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

eRe

kazım kanat eger 19 mayısta baslayamazlar dıye cok buyuk bı ıddıada bulunmustu demekkı haklıymıs
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi