Ana Menü

Vodafone Arena.. [Ana Konu]

Başlatan BEŞİKTAŞ, Şubat 20, 2008, 11:34:19

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CR7

Temelinde 'aşk' var

21 binden fazla taraftarımızın gönderdiği mesajlar kağıtlara basılarak, inşaatı devam eden Vodafone Arena'nın temeline gömüldü.

Vodafone Arena'nın web sitesi "vodafonearena.com.tr"ye iki ay gibi bir süre içinde gelen 21 bini aşkın mesaj, birer birer kağıtlara basılarak Vodafone Arena'nın temeline gömüldü. Kara Kartal'ın yeni yuvasının ruhu olarak Vodafone Arena'nın temeline gömülen mesajlar arasında, "Beşiktaş kalbimin en orta yerinde, Beşiktaş Vodafone Arena dünyanın merkezinde", "Gelecek zaferler, seninle gelecek Vodafone Arena!", "En büyük başarılar hep bizim olsun, Vodafone Arena tek şahidimiz olsun" gibi taraftarların mutluluk ve iyi dileklerini belirten cümleler yer aldı. Mesajların gömülme töreni, film tadında bir kısa filmle ölümsüzleştirildi.

Web sitesine gelen mesajların yanı sıra, taraftarların Facebook'ta yaratılan bir uygulama üzerinden ilettikleri fotoğraflar da Vodafone Arena inşaatının dışındaki reklam alanında yer aldı. Taraftarlar 1 ayda 2 bin 500′ü aşkın fotoğraf gönderdi.

Vodafone Türkiye Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Bilge Çiftçi, Beşiktaş ile yapılan anlaşmanın iş ortaklığının çok ötesinde bir gönül ortaklığı olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Vodafone teknolojisi ile Beşiktaş ruhunu bir araya getiren, sadece Vodafone ve Beşiktaş için değil, İstanbul ve tüm Türkiye için çok önemli ve anlamlı olan bu proje, bir iş ortaklığının ötesinde bir gönül ortaklığıdır. Bu inşaatı gerçek bir stat yapacak olan taraftarları ve onun efsanevi Beşiktaş ruhudur. Daha şimdiden bu proje sadece biz ve Beşiktaş Kulübü tarafından değil, tüm Beşiktaş camiası tarafından sahiplenilmiş durumda. Yalnızca Vodafone Arena'nın logosunu seçmek için 125 binden fazla Beşiktaş taraftarı 3 hafta gibi kısa bir sürede oy kullandı. 21 bin Beşiktaş taraftarı stadyumun toprağına gömülmek üzere inanılmaz mesajlar iletti. Bu mesajları Kartal'ın yeni yuvasının ruhu olarak, Vodafone Arena'nın temeline gömdük."

DHA
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Beşiktaş'ın yeni stadında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Temmuz sonuna kadar tüm kaba inşaatın bitirilmesini hedefleyen siyah-beyazlı yönetim 10 ayda Vodafone Arena'ya 15 milyon dolar harcadı.

3 Haziran'da yıkımına başlanan İnönü Stadı'nda yeniden yapım çalışmaları tüm hızı ile devam ederken, Beşiktaş kulübünün kendi imkanları ile gerçekleştirdiği stat inşaatına bugüne kadar 15 milyon dolar harcadığı ifade edildi.

Yaklaşık 6 ay süren yıkım işlemleri sonrası ocak ayında Vodafone Arena'nın temeli atılmıştı. Yeni inşaatın başlamasının ardından geride kalan 3 ayda kapalı tribünün kaba inşaatında büyük aşama kaydedildi. Eski ve yeni açık tribünlerinin de kaba inşaatına başlanırken, yönetim kurulunun kasasından şimdiye kadar 15 milyon dolar çıktı.

Yaklaşık 90 milyon dolar bütçe ile tamamlanması planlanan Vodafone Arena'na için bugüne kadar harcanan miktar sponsor gelirleri ve banka kredileri aracalığı ile karşılandı. Başkan Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri de zaman zaman kendi hesaplarından belirli ödemeler yaparak inşaatın aksamamasına gayret ediyorlar.

Kapalı, eski açık ve yeni açık tribünlerinin kaba inşaatları sürerken, nisan ayı sonunda kapalı tribünün tamamlanması hedefleniyor. Mayıs ayı sounda eski açık, haziran ayı sonunda ise yeni açık tribününü bitirmeyi planlayan yönetim, ağustos ayı başında stadın tüm kaba inşaatının sonlandırılmasını için yoğun çaba harcıyor.

Başkan Orman ve yönetim kurulu üyeleri önümüzdeki 4 ayda harcanması öngörülen 75 milyon dolar için de kaynak arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar. Bu rakamın da büyük bir kısmı banka kredileri ve sponsorlar aracılığı ile karşılanacak.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

IL Capitano

Nasil biticek bu stat ? :(

Un cavaliere non lascia mai una Signora !
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Ben çok gecikeceğini sanmıyorum artık..

İşçi sayısının artısı sağlanacak. Yeni açık biraz sıkıntı olacak otopark felan nedeni ile sadece..

29 Ekim diyorum yinede
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

RCA

en erken 29 ekim. sampiyonlar ligine katilirsak grup maclarini olimpiyatta oynariz buyuk ihtimal. belki son 2 maci yakalariz.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

CR7

BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürümüz İhsan Coşkun, Vodafone Arena inşaat çalışmalarında son durum hakkında şu bilgileri verdi:

"Şu an inşaatta D Blok son noktasına geldi. Arkadaki kolonlar döküldü, az bir kısım kaldı, oranın kalıp iskelesi gelecek ve testere kirişlerinin imalatına başlanacak. Bu işlerden sonra D Blok bitecek.

A Blok ve C Blok inşaatları hızla devam etmektedir. Özellikle A Blok inşaatının birinci katı hemen hemen bitmiştir. Ön tarafındaki temeller de Çarşamba günü dökülecek durumdadır.

C Blok'un 3’te 1’inin bütün imalatları, temel imalatları ve üst kat imalatları devam etmektedir.

B Blok'un ankrajları son noktaya geldi. B Blok'un da inşaatına önümüzdeki ay başlanacaktır.

İnşaat çalışmalarında herhangi bir sorun yoktur. "

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net