Ana Menü

borç 92milyon ytl

Başlatan delgadoo_10_, Şubat 16, 2008, 17:36:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delgadoo_10_

23-24 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek yıllık olağan mali genel kurulu toplantısı öncesinde bugün yapılan Divan kurulu toplantısında bazı üyelerden çatlak sesler çıktı.

Yönetimin isteği ile basına kapalı olarak gerçekleştirilen ve sadece baş kısımlarından görüntü ile fotoğraf alınmasına izin verilen, daha sonra da basın mensuplarının dışarı alındığı Divan Kurulu toplantısı, Başkan Yalçın Karadeniz'in açılışı konuşması ile başladı. Daha sonra Genel Sekreter Kenan Öner kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaptı. Öner, gelecek hafta yapılacak olan mali kongre gerekçesiyle sadece kendilerine sorulan sorulara cevap vereceklerini ifade etti.

Basın mensuplarına kapatılan toplantıda daha çok son dönemde basında yer alan haberler ve Beşiktaş yöneticilerinin kulübü küçük düşürücü ve futbol takımını aşağılayıcı açıklamaları tartışıldı. Diğer büyük sorun ise kulübün borçları olarak masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre divan üyeleri Beşiktaş'ın sahipsiz olmadığını ifade ederek, borçlanma yapısına itiraz edecekleri belirtildi. 1 hafta sonraki mali kurulda daha geniş bir tartışma ortamının olması beklenirken, yönetimi bazı divan üyelerinin ibra etmemesi bekleniyor. Özellikle son dönemde artan borç miktarı, transfere harcanan paralar, futbol takımının durumunun rahatsızlık oluşturduğu gözlendi.

Bugün yapılan divan kurulu toplantısı mali kongre öncesi bir hazırlık toplantısı gibi geçerken, divan üyelerinin dile getirdikleri eleştirileri mali kongrede daha çok ve daha sesli bir şekilde gündeme getirmesi bekleniyor.

Öte yandan Denetleme Kurulu Başkanı Alper Kuş yaptığı açıklamada Beşiktaş A.Ş'nin ve derneğin toplam borcunun yaklaşık 92 milyon YTL olduğunu, bu borçların 41 milyon 116 bin YTL'sinin Başkan Yıldırım Demirören'e geri kalan 51 milyon YTL'nin ise diğer giderlere ait olduğunu bildirdi.

pascalyptica

bence amaç beşiktaşı satın almak.. çünkü borçların yarısı demirörene..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

carlito1903

Başkana olan borçları saymazsak takımımız fazla borçlu sayılmaz bence...
Başkan da bu paraları harcarken biraz düşünmeliydi bence,biz mi dedik Rüştü'ye yıllık 1.5 Milyon Dolar ver,biz mi dedik fenerde ne kadar adam varsa al,paraları saçma sapan bi şekilde harcadı sonra da çıkıp kulübün bana borcu var diyor...

Bu yapılanlarla Beşiktaşımızı kendine bağlıyor başkan resmen,kulüp bana borçlu diyip gitmeyecek amacı bu...
Bildiğim kadarıyla Fulya Projesinden yıllık 15 Milyon Dolar gibi bi gelir elde edilecek,buradan gelecek paralarla kulübümüz borçtan kurtulabilir,dolayısıyla demirörenden de...!!!

pascalyptica

kartalhaberde bi haber vardı başkan ingiltereye beşiktaşın ilkelerini projelerini anlatmaya gitti diye.. bazen düşünüyorum acaba gerçekten beşiktaşı düşünüyo mu diye :P
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

carsi52

Burak sonuna kadar hakLısın.
Kendisi saçmasapan transferLer yaptı !
yapmasaydın kardeşim.
Bölünür senin için uykular!

pakito14

Alıntı yapılan: carlito1903 - Şubat 16, 2008, 18:03:17
Başkana olan borçları saymazsak takımımız fazla borçlu sayılmaz bence...
Başkan da bu paraları harcarken biraz düşünmeliydi bence,biz mi dedik Rüştü'ye yıllık 1.5 Milyon Dolar ver,biz mi dedik fenerde ne kadar adam varsa al,paraları saçma sapan bi şekilde harcadı sonra da çıkıp kulübün bana borcu var diyor...

Bu yapılanlarla Beşiktaşımızı kendine bağlıyor başkan resmen,kulüp bana borçlu diyip gitmeyecek amacı bu...
Bildiğim kadarıyla Fulya Projesinden yıllık 15 Milyon Dolar gibi bi gelir elde edilecek,buradan gelecek paralarla kulübümüz borçtan kurtulabilir,dolayısıyla demirörenden de...!!!

aynen katılıyorum :ok

yokmu şöle fanatik ve zengin beşiktaşlı iş adamı başkanlığa aday olsada kurtarsa bizi şu klübümüzü borca sokanların elinden ??? ::)
Sonunda NOUMA olmayan PASCAL üçgeninden kimseye hayır gelmez!..

onaT

zamanında nevzat demir seçilseydi bunlar başımıza gelmezdi bence

erdinc1926

Beşiktaş Kulübü Yıllık Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, çoğunluk sağlanamadığı için 24 Şubat Pazar gününe ertelendi.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu'nda bugün yapılması gereken genel kurul, 24 Şubat Pazar günü aynı yerde çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

Toplantıda, raporların okunarak görüşülmesinin ardından, yönetim kurulunun mali ve idari bakımlardan ayrı ayrı aklanmalarıyla, 2008 yılı bütçesinin kabulü genel kurul üyelerinin oylarına sunulacak.
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

eyup1903

Alıntı yapılan: pascalyptica - Şubat 16, 2008, 17:45:32
bence amaç beşiktaşı satın almak.. çünkü borçların yarısı demirörene..

başardı bile şu an o parayı demirören e verecek birini tanımıyorum

mangamali

ya arkadaşlar efes pilsen başkanı vardı tuncay özilhan olsun o işte geliyorum dedi izin vermiyo demirören ama gelcek adamında yükü çok ağır direk demirörene para ödicek çok zor işi yani bu adamdan biraz zor kurtulcaz
bursalı KARTAL....ÖLÜMÜNE BEŞİKTAŞ.....

www.turkiyetuning.com

[KralKartal]

Kimse gelmez, Demioren borc yapiyor ki, kimse baskanliga aday olmasin diye'
hangi kisi bu borctaki bir klube talip olur..??

Gelecek baskan transfer yapamicak, yapmak icin yine borc almasi gerekecek
borc artacak, tepkiler yine gelecek...

yada tassarufa gidecek ve oyuncular transfer edilemeyecek..
sonra basarida zor gelir, gerci gelen baskan, gelecekse PAFLARDAN futbolcu
ciakrtip, GSnin yaptigi gibi 2-3 yil bu sekilde oynasinlar..

Hem gencleri kazanacaz, hem borclar azalir
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

onaT

Alıntı yapılan: KRaL'KaRTaL - Şubat 18, 2008, 12:05:31
Kimse gelmez, Demioren borc yapiyor ki, kimse baskanliga aday olmasin diye'
hangi kisi bu borctaki bir klube talip olur..??

Gelecek baskan transfer yapamicak, yapmak icin yine borc almasi gerekecek
borc artacak, tepkiler yine gelecek...

yada tassarufa gidecek ve oyuncular transfer edilemeyecek..
sonra basarida zor gelir, gerci gelen baskan, gelecekse PAFLARDAN futbolcu
ciakrtip, GSnin yaptigi gibi 2-3 yil bu sekilde oynasinlar..

Hem gencleri kazanacaz, hem borclar azalir

çok doğru hiç makul bir yatırım değil şu an Beşiktaş başkanlığı