Ana Menü

Pembe Hasan

Başlatan [KralKartal], Şubat 13, 2008, 15:32:59

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

Sessizken ve sakin... Her seferinde yine, yeniden derken, sonra birden bir kanat sesi daha duyulur. Böyle oluyor sizin gidişiniz. Tüm çığlıklarımızı, yakarışlarımızı sessiz kılan kanat çırpmalarınızla, göğüs kafesimizin tam orta yerindeki bir yarıktan çıkıp gidiyorsunuz sanki. Kapanmayacak bir yaranın içinden, içerden çok içerden geliyor kanat sesiniz.

"Gözlerimde son bir bulut, hala hep seni arar seni bekler gülPembe."

Ruhun şad olsun Pembe Hasan.

15 Şubat 2009,
Pazar günü
Saat: 15,00'da
"Sinan Paşa Camiinde" İkindi namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutulacaktır.

çArsı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Tolgahan_BJK

Hasan Abi çömelir otururdu sırtını kazana dayayıp, gözlerini sinanpaşaya dikip şarabını içerdi...  Yüzüne baktığınızda Beşiktaş'ı görürdünüz.

Kapalıya loca yapıldığı sezon... içerdeki ilk maç. kapalının önüne geldim. ne bilet var, ne kombine... tribün değişmiş. Tanıdık adam bile yok nerdeyse, herkes semtte kaldı, ben inat ettim gidip localara salça olcam :) bakındım, kapalıya giren adam profili değişmiş... inanılmaz bir polis kontrolü falan...
Derken baktım Hasan Abi kapalının karşısındaki kaldırımda bira içiyo, semtten tanıdık üç beş kişi var yanında da. Gittim yanına ; hoşbeş nasılsın abi, saol koçum muhabbetleri falan... "abi ne iş, noolmuş buraya böyle" dedim. Bi bana baktı bi kapalıya baktı, bişey demedi, kafası da güzeldi, iç geçirdi sadece. "Abi var mı kombine, bilet vs" dedim, "yok kardeş de zorlicaz birazdan" dedi. Neyse zorladık, emniyet de bizi zorladı... :) Bi şekilde emniyete rağmen turnikeden geçtik, kapalıya girdik girmeye de, çevik kuvvet bizi bekliyomuş içerde... Aynen dışarı postaladılar :)
O sırada etraftaki yabancı gözler bize bakıyordu, "almamak lazım bu serserileri" dercesine. Hasan Abi önce hüzünlendi, sonra sinirlendi... Mırıldandı "ulan siz kimsiniz, kimi kimin stadına sokmuyosunuz" diye...
Sonra "semte gidiyoruz maçı orda izleriz" dedi. "Abi ben eski açığı zorlicam, ordan da kapalıya atlicam kafaya koydum" dedim. Güldü...

Bir de;
fenerin galatasaray'a 6 attığı maçı, semtte kahvede izliyoruz. Yeniyol sokağında bilen bilir kaveyi ;)
neyse, kahvede 100 kişi falan var. 40 fenerli, 40 gs li, 20 falan da BİZ varız. Hasan Abi de yanımızda. Biz kenar taraftan izliyoruz maçı, bi de bakıyoruz çok bağırtı falan olmasın, burası Beşiktaş hesabına... Fener gs'ye attıkça atıyo, gol oldukça fenerliler coşuyo... Rıza ben mehmet volkan patlattık besteyi kahvede : 
"Burası Beşiktaş
Burdan çıkış kötü
Ulan i.ne fener
iyi kola dötü iyi kolla dötüü ooooo000000ooooo..."
Allah rahmet eylesin, Hasan Abi gülüyo :) :)
Derken galatasaraylılar da Beşiktaş Beşiktaş diye bağırmaya başladı :D o sırada 4-0 mıydı neydi skor :) fenerlilere karşı sırtlarını bize dayadılar...
Neyse maç 5 oldu 6 oldu fenerliler, ayağa kalktı lay lay çekmeye kalktı :)
Biz gen dellendik; "Ben Beşiktaş çocuğuyum feneri de neyleyim ne kadar fenerli varsa" diye bağırdık, o sırada baktık HASAN ABİ ayağa kalkmış, bize bağırıyo... "Misafire böyle mi muamele ediyosunuz olum" diyo... Mecbur, oturduk, haliyle utandık da biraz.. o beste ağır olmuştıu çünkü :)
Hasan Abi, sonra Fenerlilere gassaraylılara da ayarı verdi :) "efendi efendi  izlicekseniz izleyin" 

Allah rahmet eylesin

carsi52

Sonuna kadar okudum yazını abi.
Saol paylaştığın için.
Tekrardan allah rahmet eylesin.
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

hasan abiyi hep duymusumdur, sevilen sayilan bir abimizdi,

tanismak nasip olmadi ama anilarinizi okuyup onu bu sekilde tanima firsatini
bulmakta guzel..

mekanin cennet olsun
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

saldır beşiktaş

"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan