Ana Menü

Kütahya'da Tren Faciası

Başlatan erdibatmaz, Ocak 27, 2008, 12:12:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdibatmaz

Kütahya'nın Altıntaş ilçesi yakınlarında yolcu treni devrildi. Kaza yerinden ilk görüntüler...
TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'dan saat 17.35'te kalkan ve Haydarpaşa-Denizli seferini yapan Pamukkale Ekspresi'nin, Kütahya-Afyon güzergahında bulunan Çöğürler-Değirmenözü istasyonları arasında saat 02.30'da raydan çıkarak yan yattığı belirtildi.

Kütahya'da Pamukkale Ekspresi'nin bazı vagonlarının devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, ölenlerden 5'inin kimlikleri belirlendi.

İstanbul-Denizli seferini yapan Pamukkale Ekspresi'nin bazı vagonlarının, henüz belirlenemeyen nedenle Kütahya merkeze bağlı Çöğürler köyü yakınlarında raydan çıkarak yan yatması sonucu
meydana gelen kazada, tren şefi Ahmet Sarıkaya (42), yolcular Yusuf Açıkgöz (28), Mehmet Börek (51), Kerim Yarar (16) ve İbrahim Doğan (21) öldü.

Trenin altında kalıp yaşamını yitirenlerin kimliklerinin vagonlar
kaldırıldıktan sonra belirleneceği bildirildi.

VAGONLAR KALDIRILINCA DİĞER İSİMLER DE BELLİ OLACAK
Vali Şükrü Kocatepe, şimdiye kadar 5 cesedin çıkarıldığını ve
Kütahya Devlet Hastanesi morguna gönderildiğini belirterek, 8 olarak belirlenen ölü sayısının vagonlar vinçlerle kaldırıldıktan sonra kesinlik kazanacağını söyledi.

Rayların kırılması sonucu kazanan meydana geldiği yönünde iddiaların
olduğunu ifade eden Kocatepe, ''Raylar, vagonlar devrildikten sonra veya daha önce kırılmış olabilir. Kazanın kesin nedeni teknik heyetin raporu sonucu belli olacak. Güvenlik güçleriyle yaptığımız incelemelerde sabotaj unsuruna rastlamadık'' dedi.

bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Delirdik

Sabotaja gerek yokki! gerekLi bakımLarı yapmıyorLar kendi sonumuzu kendimiz hazırLıyoruz sonra..
Pisi pisine giden canLar.. yazık sadece

Başımız sağoLsun
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

gözzde_bjk

Cumhuriyetin ilk yıllarından kalma demir yollarımızla,vagonlarımızla gurur duyalım şimdi.Ya da daha raylarımız yeterli değilken lüks trenleri getirelim yenilik diye.Basına yansıtılmayan önceki senelerde kömür vagonları altında kalan kaç işçi vardı kim bilir...Ölenlere Allah'tan rahmet,TCDD genel müdürüne de akıl fikir diliyorum.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

akbaba71

Ölenlere Allah Rahmet eylesin yaralılara Allah acil şifalar versin
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Non Mollare Mai

Tabi ki üzücü durum. Saçma sapan hatalardan insanlar ölüyor.
Allah rahmet eylesin hepsine. Yaralılara acil şifalar.
edit

gözzde_bjk

Ölü sayısı 9a yükselmiş ve 30 yaralının içinde durumu ağır olanlarda varmış.Ölü sayısının yükselmemesi tek temenni...
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

DIABLO

Bir hata varsa illaki birkaç kişi ölecekki o zaman düzeltilsin.

ALLAH rahmet eylesin yakınlarına sabır versin :(
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

melankolizm

Allah Rahmet Eylesin
Yaralılara Acil Şifalar .

keskinli

basimiz sagolsun
geride kalanlara sabir versin Allah
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

az gelmedim bu pamukkale express ile  :(

Rahmet diliyorum ölenlere