Ana Menü

Ruhun Şad Olsun Gaffar Baba..! -24 Ocak 2001-

Başlatan melankolizm, Ocak 24, 2008, 15:52:47

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melankolizm

Sizin ve Yanınızda ki 5 Şehitimizin Ruhları Şad mekanları Cennet Olsun..

Non Mollare Mai

Allah tekrardan rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun..
edit

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

yaninda benim hemserim osman durmusun da yigeni sehit olmustu
ruhlari sad olsun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Tekrar tekrar Allah rahmet eylesin,bu vatan size minnettar....

Bu tip konuları hatırlatığın için sağol Melankolizm...

DIABLO

Rahmetle aniyoruz  sizinle her zaman gurur duyuyoruz
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Dem@

Görev yaptığı süre içerisinde Pkk ve Hizbullaha göz açtırmayan,Diyarbakır emniyet müdürlüğü makamında yılın bürokratı ödülünü kazanan,adını sanı bilinmeyen diyarbakırsporun birinci lige çıkmasında büyük pay sahibi olan ve herkesin sevgi ve takdirini kazanan rahmetli Gaffar Okkan 'ı anıyor,kahpece pusu kurup can elen elleri lanetliyoruz.

"Kadın polisler Diyarbakır'da ilk kez onun emriyle sokağa çıktılar, trafiği yönettiler. İki küçük otomobil aldı Gaffar Okkan. Mavi-beyaza boyattı. İkişer kadın polis görevlendirdi. Bir otomobil kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim etti, diğeri de yürümekte zorlanan yaşlılara yardım etti. Havaalanındaki kadın polisler yaşlı yolcuların bilet işlemlerini yaptı, uçağa kadar ***ürdü. Havaalanına tekerlekli sandalye aldırdı. Okkan'ın ilklerinden biri de şehrin kritik noktalarına kurdurduğu kameralardı. Gece yarılarına kadar makam odasındaki dev ekranda sokakları gözlerdi. "

Bu ülke evlatlarını hiçbirzaman unutmaz,görevini şerefiyle,hakkıyla ve korkusuzca yapan bütün ülke evlatlarına selam olsun.

24.01.2001

gözzde_bjk

Yok olmalarına neden olanlara en büyük tokat,UNUTMADIK!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

akbaba71

Şehitlerimizin Ruhu Şad Mekanları Cennet Olsun

Silahlı ve bombalı saldırı sonucu öldürülen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan 1952 yılında Sakarya'nın Hendek ilçesinde dünyaya geldi.İlk ve ortaokulu memleketinde tamamladıktan sonra Ankara Polis Enstitüsü'ne girdi ve 1970 yılında görevine başladı. Ege Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Okkan, İzmir, Eskişehir, Urfa ve 1993'de Mehmet Ağar'ın Emniyet Genel Müdürlüğü döneminde Kars'ta görev yaptıktan sonra Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.

Kars Emniyet Müdürü iken, Diyarbakır gibi yıllarca PKK ve Hizbullah terörünün ve aşırı göçün ağır sonuçlarını yaşayan bir ile emniyet müdürü olarak atandı. Hüseyin Velioğlu'nun İstanbul Beykoz'daki villasına yapılan baskında büyük rolü vardı. Gaffar Okkan, Hizbullah'ın çökertilmesinde çok önemli bir rol oynadı. Kadın polisler Diyarbakır'da ilk kez onun emriyle sokağa çıktılar, trafiği yönettiler. İki küçük otomobil aldı Gaffar Okkan. Mavi-beyaza boyattı. İkişer kadın polis görevlendirdi. Bir otomobil kaybolan çocukları toplayıp ailelerine teslim etti, diğeri de yürümekte zorlanan yaşlılara yardım etti. Havaalanındaki kadın polisler yaşlı yolcuların bilet işlemlerini yaptı, uçağa kadar götürdü. Havaalanına tekerlekli sandalye aldırdı. Okkan'ın ilklerinden biri de şehrin kritik noktalarına kurdurduğu kameralardı. Gece yarılarına kadar makam odasındaki dev ekranda sokakları gözlerdi.

Evli ve iki çocuk babası Okkan'ın son Emniyet Müdürleri Kararnamesi'nde ismi İstanbul için geçmişti. Hükümet içinden Diyarbakır'da büyük başarı gösteren Okkan'ın İstanbul'a atanması için yoğun baskı gelmişti. Ancak İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, ''Diyarbakır'da başarılı işler yapıyor, onlara devam etsin'' demişti.Okkan'ın adı daha önce Ankara Emniyet Müdürlüğü için de geçmişti. Diyarbakırspor Kulübü Başkanı olarak sporla yakından ilgilenen ve halkla içiçe yaşayan ve Gaffar Okkan 24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır'da pusu kurularak öldürüldü.Okkan'la birlikte 5 polis memuru da öldürüldü.Suikastı Hizbullah örgütünün yaptığı sanılıyor.

Ölmeden önce Diyarbakırspor Eğitim Vakfı'nın kuruluş çalışmalarını yürüten Gaffar Okkan, 30 Eylül 2000 tarihinde, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından Diyarbakır'da huzur ve güveni sağladığı için ´Yılın Bürokratı´ seçilmişti.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Onur*

duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!