Ana Menü

Mars'ta yaratık fotoğrafı iddiası

Başlatan CHEm !, Ocak 22, 2008, 16:16:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CHEm !

Mars'a gönderilen keşif aracının geçtiği görüntülerde çıplak bir yaratığın görüldüğü iddia edildi. İddiaya göre Mars'ta çıplak bir "yaratığın" gezindiğini gören uzmanlar şok oldu.

Geçilen fotoğrafları uzun süredir inceleyen uzmanlar, sanki yürüyormuş ya da bir tepeciğe oturmuş gibi görülen bir "yaratık" tespit etti.

Uzay aracının Mars'tan geçtiği şaşırtıcı fotoğrafta, sanki öylesine dolşana çıplak yaratık, bir tepeceğe tırmanmış ve oturuyormuş gibi görülüyor. Sipirit'in geçtiği fotoğrafları 4 yıldır en ince ayrıntısına kadar inceleyen uzmanlar, fotoğraflardan birisinde küçük yeşil bir "yaratık"ın olduğunu farketti. Görüntüde insan fizyonomisini de andıran "yaratık", dağlık alanda yürüyüp, tepciklerden birisindeki kayanın üzerine  oturmuş gibi görünüyor. Gayet rahatmış gibi bir pozisyonda kameralara görüntüsü yasıyan "yaratık"ın kolu, iki ayağından birisinin üzerindeymiş gibi algılanıyor.

Uzun süredir fotoğrafları inceleyen uzmanlardan birisi görüntüyle ilgili olarak, "Bu fotoğraf çok şaşırtıcı. Mars'ta çıplak bir "yaratığın" gezindiğini görünce gözlerime inanamadım" dedi.   

NASA'nın Mars'a gönderdiği Sipirit adlı keşif aracı şimdilerde yeni görevini sürdürüyor. Sipirit keşif aracı, 10 Haziran 2003'te gönderilmişti.

görüntüler: http://www.haber7.com/pg-view.php?pg_galleries_id=715%20
Allah kitap Beşiktaş

[KralKartal]

kafasi sim siyah birsey gorunmuyor...

yakindan degil cok uzaktan cekilmis...

eger bu dogruysa, bomba olur
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eyup1903

bence kesinlikle var uzaylılar

allah kuranda ben sizin gibi 70 bin alem yarattım diyor

insanlar alemi hayvanlar alemi bitki alemi cinler alemi...... daha baika söyleyemiyuoruz

Onur*

Bir gün çıkacaklarını biliyordum :)
duymadığım kalmadı; kalmayanı duydum aklım almadı..!

Batuhan

Bence bu olay yalan.Kesin colde oturan bi adamın resmidir bu.Madem,uzaylısın,uzay arabasi yapmışsın,git kendi gezegeninden teleskopla izle bizi ne gerek var o kadar yakıt yakıyorsun?
Koca hestiy aya bedenem ?

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Adriano

Ya herhangi bir şekilsiz taş parçası gazetede gördüm, niye vidyo halinde yayınlanamıyor acaba ?
Kesinlikle değil gündemi karıştırmak için ortaya atılan bir foto.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

CHEm !

ben de inanıyorum uzaylılara
bu olmasa bile kesin var.
Allah kitap Beşiktaş

SATUKBLADE

olsalardı onlarda bize hayran olurdu ;)

akbaba71

İngiliz Daily Mail'in dün yayına verdiği "Mars'ta yaratık" haberi, bugün birçok gazetede yer aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Osman Demircan, "Bu fotoğraflar orjinal değil, insanların kafasını karıştırmak için yayımlanmış. Mars'ta hayat yok." dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, bugün bazı gazetelerde yer alan ve Mars'ta var olduğu idda edilen canlı türünün, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almadığını, insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü olduğunu savundu.

Prof. Dr. Demircan, Prof.Dr. Mehmet Emin Özel ile Spirit adlı uzay aracının Mars'tan 4 yıl önce geçtiği fotoğrafların orijinallerini NASA'nın internet sitesinden incelediklerini, ancak insana benzer bir varlığa rastlamadıklarını belirtti.

Bu tür resimleri yayınlayanların çok farklı amaçları olabileceğini ileri süren Demircan, "Bilgisiz insanları toplayıp seminerler, konferanslar veriyorlar, dernekler kuruyorlar. Dünyada bu yönde çok değişik çalışmalar var" dedi.

"MARS'TA CANLI YAŞAMASI MÜMKÜN DEĞİL"

Prof. Dr. Demircan, fotoğrafı incelediklerinde "yaratık" olarak adlandırılan görüntünün üzerinde özel bir kıyafet bulunmadığını, Mars'taki atmosfer koşulları göz önünde bulundurulduğunda, düşük basınç yüksek karbonmonoksitli ortamda özel kıyafet olmadan yaşamanın mümkün olmayacağını söyledi.

Prof. Dr. Demircan, Mars'ta dünya dışı bir yaratık olması için yaşam merkezleri bulunması gerektiğini savundu.2 yılda bir Mars'a uzay aracı gönderildiğini, binlerce fotoğraf çekildiğini anımsatan Demircan, şöyle konuştu:

"Mars'ta hayat olsa canlıların yaşam merkezleri olmalı, evleri, binaları olmalı. Böyle yapılara şimdiye kadar rastlanmadı. Mars'ta bir canlının izine gerçekten rastlansa bunu ilk önce NASA duyurur, doğru yorumları yapar, o yönde adımlar atılır. Bu fotoğrafı bir inşaat alınında da çekmek mümkün. Mars'ta var olduğu iddia edilen canlı türü, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almıyor. Fotoğraflar, sadece insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü" diye konuştu.

Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel ise basında yer alan fotoğraflarda photoshop söz konusu değilse taşların göz yanılması nedeniyle "canlı" olarak algılanabileceğini söyledi. Daha önce de "Mars'taki yüz" olarak bilinen bir olay yaşandığını hatırlatan Özel, "NASA, çalışmalarını Mars'ta hayat olup olmadığı yönünde sürdürüyor. Tüm çalışmalar bu konu üzerinde. Ancak bugüne kadar kesinleşmiş bir sonuç elde edilemedi. NASA bu tür bilgileri öncelikle hükümete aktarır, hükümet açıklar" dedi.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

pAscAliAnUmut

Ya bırakın ya uzaylıda olsa insan insandır :D
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Simurg

var mıdırı yok mudur diyeceğimize tartışıcağımıza daha ilerletmeliyiz teknolojiyi  asıl o zaman herşey ortaya çıkar

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

salvador

Alıntı yapılan: pascal_bjk_Çarşı - Ocak 23, 2008, 22:34:51

tek kelime yorumsuz canı sıkılmış taşın üstünde oturup dinleniyor ve etrafı izliyor
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

Guti ORÇ.

Alıntı yapılan: salvador - Ocak 24, 2008, 10:14:15
Alıntı yapılan: pascal_bjk_Çarşı - Ocak 23, 2008, 22:34:51

tek kelime yorumsuz canı sıkılmış taşın üstünde oturup dinleniyor ve etrafı izliyor

katılıyorum...