Ana Menü

Savaş Dinçel yarın toprağa verilecek

Başlatan SATUKBLADE, Aralık 20, 2007, 19:12:39

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SATUKBLADE

Evinde geçirdiği iç kanama sonucu hayatını kaybeden tiyatro sanatçısı Savaş Dinçel'in
cenazesi yarın toprağa verilecek.

Son Filmini Göremedi
Evinde geçirdiği iç kanama sonucu dün gece hayatını kaybeden Savaş Dinçel, çekimleri tamamlanan son filmi "Suluboya"yı görmedi.

Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı, karikatürist Savaş Dinçel, çekimleri yaklaşık iki yıl süren son filmi "Suluboya"nın tamamlanmış halini göremeden hayatını kaybetti. Savaş Dinçel filmde Bedri Koraman ve Altan Erkekli ile aynı sokakta çalışan ve birlikte yaşayan bir sokak ressamını canlandırıyordu. Oyuncuların karikatürize edilmiş hallerinin işlendiği filmde diğer rolleri Haluk Bilginer, Tamer Karadağlı, Serra Yılmaz, Mirkelam, Ayşenur Yazıcı, çocuk oyuncu Sarp Alemdaroğlu, Bedri Koraman ve Metin Uca paylaşıyor. Film 2008'de vizyona girecek.

Geçtiğimiz aylarda çekimleri biten filmin yapımcısı Cihat Hazardağlı Dinçel'in çekimler sırasında son derece sağlıklı göründüğünü belirterek, Dinçel'le ilgili bir anısını şöyle anlattı:

"Gayet sağlıklıydı hatta 'çekim saat 6'yı geçerse ben viskimi isterim' demişti. Viski geldi. İçti ama sarhoş olmadı. Biz çekimlere devam etmek zorundaydık. İçince rolununu oynayamayacak diye çok korkmaya başladık. Çünkü ön hazırlığı zaman alan bir çalışmaydı. Ama o son derece normal oynamaya devam etti. Saatlerce hem içti hem oynadı. Ben eski toprak diye düşünüyordum. Aniden kızmaya başladı. 'Şunun tadına bak' dedi. 'Bu içki sahte' dedi. İçki gerçekten bozuk veya sahteydi."

özLemTA

çok üzüLdüm :(
aLLah Rahmet eyLesin...
aiLesine ve sevenLeRine sabıR diLiyoRum..
git ona git benden seLam söyLe..
aRamasın aRtık hiç beni öyLe,
git ona git benden seLam söyLe,
son pişmanLık fayda etmez git ona söyLeee !!! ;)

DIABLO

ALLAH rahmet eylesin toğrağı bol mekanı cennet olsun :'(
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

hAlil21

Hayat Futbola Fena Halde Benzer.

"Hayat futbola fena halde benzer. futbol şahsi beceri gerektirir değişmez..O da ayrı konu.Ama aynı zamanda da toplu oynanan,yani;insanların bir takım halinde oynadığı bir oyundur. Hayat da böyle değil mi? İstediğin kadar yetenekli ol.İyi bir takımın yoksa havagazı.Mantarlarsın.Hayat futbola fena halde benzer;4 doğru pas %90 goldür.
(bkz: dar alanda kısa paslaşmalar)

Etraf sanatçı bozuntularıylı doluyken sen ofsayta düşecek adam değildin be usta..
Mekanın cennet oLsun..
Çok seviyoruz seni..
http://happygrasshopper.blogspot.com ' behind this mask there is an idea and ideas are bulletproof.

@LAYINA GİDER

mdc

HAYATTA BEŞİKTAŞ

Non Mollare Mai

Baba gibi adamdı yazık oldu bir çınar daha devrildi.
Rahat uyu üstad. Allah rahmet eylesin.
edit

akbaba71

http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

carsi52

Bölünür senin için uykular!

keskinli

ekmek teknesinde tanidim,ekmek teknesinde sevdim
mekanin cennet olsun
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

husoeagle

Banucan

gerçekten çok üzüldüm duyduğumda
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
malesef bi iyi tiyatrocuyu daha kaybettik
bütün sevenlerinin başı sağolsun
FEDA

melankolizm

Baba Büyüktün Hep Büyük Kalacaksın..!

Allah Rahmet Eylesin..!

Alves

Sen taraftar olarak elini taşın altına koymuyorsan,futbolcudan da tekmeye kafa uzatmasını bekleyemezsin...

hellfire