Ana Menü

kapaLı üst ve yeni jenerasyon

Başlatan Çarşı10-ur, Aralık 11, 2006, 16:37:48

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çarşı10-ur

kapaLıya iLk girdiğim tarih 83!! türkiye'ye iLk geLdiğim yıLın iLk haftası, babam sağoLsun aşıyı sağLam yapmıştı yani.

sonra öğrenciLik yıLLarı ekonomik daLgaLanmaLar vs. 96 yıLına kadar araLıkLarLa kah kapaLı kah yeni açık arasında BEŞİKTAŞ yaşantımız sürdü. 96 yıLında iLk kombinemi aLdım kapaLı'dan...o yıLLarın ertesinde Forza Beşiktaş dergisinin çıkmasıyLa ÇARŞI'yLa daha haşır neşir oLma imkanı yakaLadım maLum haznedarLıydım bir Beşiktaş çocuğu kadar ÇARŞI'yı biLip, tanıma yada yaşama imkanım yoktu...sonra sonra hızLa bu imkandan istifade edip ÇARŞI ruhunu iLikLerime kadar işLediğimi düşünüyorum...BEŞİKTAŞ'LıLığın ne oLduğunu bu perspektiften daha iyi anaLiz edip yaşadığımı düşünüyorum...

çok kLişe bir sLoganımız oLan SEVİNMEK İÇİN SEVMEMEYİ, sadece BEŞİKTAŞ'ın varLığından biLe haz aLmayı ve yine SADECE BEŞİKTAŞ aşkını yaşamanın biLe nasıL bir mutLuLuk oLduğunu öğrendim...

100. yıLımız benim için, KAPALI'sız hayata açtığım bir parantezdi. şampiyonLukLa beraber bir jubiLe yapmıştım kendi kafamda. ama artık yaşanan zor günLerin üstüne ve istediğim gibi bir takım ( forma için oynayan ve eLinden geLeni ardına koymayan ) kuruLması iLe trübünLerimize döndüm büyük bir mutLuLukLa...

koca bir iLk yarıyı bitirdik KAPALI üst orta da...tabiri caizse KUTU'da 

yaşım 28 ama görüntü onun da ötesinde. 2 aydır hasta hasta o kutuya geLiyor, imkanLarım ( sağLık durumum ) dahiLinde kendimi parçaLarcasına arkadaşLarımLa kardeşLerimLe omuz omuza takımımızı destekLemeye çaLışıyorum...

fakat o üst ortaya geLmeyi ÇARŞI oLmak zanneden, yada nereye geLdiğinin farkında oLmayan, yada bağırmak ( söyLemek değiL bağırmak ) nedir biLmeyen genç!!! kardeşLerimizi gördükçe üzüLüyorum...gözLer maçta, skor'a göre sesini yükseLten, yada tezahüratına göre katıLan/katıLmayan kardeşLer...

şuan'a dek ne bir kötü söz söyLedik, ne bir hareket yaptık kimseye...istedik ki genç kardeşLer bizi görüp anLasınLar bazı şeyLeri, hissetsinLer...desinLer ki "ya kaç yaşında adam yırtınıyor bizde bağıraLım"...ama nafiLe...haLa 96'da geLdiğimde bağıran arkadaşLarımLa ve onLarın semtinden yada ortamından yada trübünden yanLarında yetişen kardeşLeriyLe bağırıyoruz...

KAPALI ÜST ORTA'YA GELMEK ÇARŞI OLMAK DEĞİLDİR  SKOR NE OLURSA OLSUN, TAKIM KAÇINCI SIRADA OLURSA OLSUN, SAHADAKİ MÜCADELEYE GÖRE TAKIMIN HAKKINI VERMEKTİR ÇARŞI OLMAK...BİZ O TRÜBÜNLERDE YERİ GELDİ 6-0 YENİLEN TAKIMIMIZI TRÜBÜNE ÇAĞIRIP ALKIŞLADIK, YERİ GELDİ GÖZÜMÜZDEN YAŞLAR SÜZÜLEREK AŞKIMIZI HAYKIRDIK, AMA HİÇ SUSMADIK 

MAÇ İZLEYECEK OLAN TEZAHÜRATLARDA BAĞIRMAYIP VOKALİST GİBİ MIRILDANANLAR MÜMKÜNSE GELMESİN KAPALI ÜST ORTAYA...HİÇ OLMAZSA FUZULİ ISI YARATIP BAĞIRACAK OLANLARA DA ZORLUK ÇIKARMASINLAR...

HERKESİN ŞÖYLE BİR MAZİYE BAKIP KİM OLDUĞUMUZU VE NERDEN GELDİĞİMİZİ GÖRMESİNİ ÖNERİYORUM...

sürçü Lisan ettiysek affoLa, HERŞEY BEŞİKTAŞ İÇİN...

ÇARŞI'YA ÜYE KAYDI YOKTUR, ÇARŞI RUHUNU YAŞAMAK VARDIR...İLGİLENENLERE DUYURULUR!!!
ALINTIDIR :FORZABEŞİKTAŞ.HAZNEDARLI
www.carsi10ur.picz[edit]om
http://www5.yonja.com/ruhumuzburda

ist.hatirasi/3-4

YÖNETİM İSTİFA !!!

Non Mollare Mai

Alıntı yapılan: Çarşı10-ur - Aralık 11, 2006, 16:37:48
KAPALI ÜST ORTA'YA GELMEK ÇARŞI OLMAK DEĞİLDİR  SKOR NE OLURSA OLSUN, TAKIM KAÇINCI SIRADA OLURSA OLSUN, SAHADAKİ MÜCADELEYE GÖRE TAKIMIN HAKKINI VERMEKTİR ÇARŞI OLMAK...BİZ O TRÜBÜNLERDE YERİ GELDİ 6-0 YENİLEN TAKIMIMIZI TRÜBÜNE ÇAĞIRIP ALKIŞLADIK, YERİ GELDİ GÖZÜMÜZDEN YAŞLAR SÜZÜLEREK AŞKIMIZI HAYKIRDIK, AMA HİÇ SUSMADIK 

MAÇ İZLEYECEK OLAN TEZAHÜRATLARDA BAĞIRMAYIP VOKALİST GİBİ MIRILDANANLAR MÜMKÜNSE GELMESİN KAPALI ÜST ORTAYA...HİÇ OLMAZSA FUZULİ ISI YARATIP BAĞIRACAK OLANLARA DA ZORLUK ÇIKARMASINLAR...

aLayına qideR..! Bu böLüm yeter , takımın sadece iyi qününde yanında oLanLara..
edit

düzceçarşı

Kardeş seni tebrik ediyorum güzel yazı

burak_bjk

Bu sevdadan vazgecersek ALLAH belamızı versin....

carsi52

güzel yazmışsın.eline sağlık.
Bölünür senin için uykular!

BerkAy1903

19o3

çArþý_ulan

bu kadar işte

süper yazı eyvallah

Timurlenk

kapalı üst orta son zamanlarda çocuk doldu 10 yaşındaki çocukların ne işleri var orda .bizler ilk olarak gözümüzü yeni açıkla eski açıkta açtık.o yağmurlarda afedersiniz donumuza kadar ıslandık. senelerden sonra kapalıya hatta 3-4 yıl geçtikten sonra kapalı üst tarafa girdik.

şimdiki gençler direk olarak kapalıya çıkıyor  bizim yaşadıklarımızı yaşamadan.diğer tribünlerin havasını almadan

kapalı üst bir doruk noktasıdır.oraya çıkman için ilk önce açıklarda pişmen gerekir.

bunlara çok acil çözüm gerekiyor ve en kısa sürede çözüleceğinden hiç şüphem yok

selen

BerkAy1903

Alıntı yapılan: Smyrnian Jose - Aralık 11, 2006, 17:36:49

aLayına qideR..! Bu böLüm yeter , takımın sadece iyi qününde yanında oLanLara..

eyw kardeş biz cimbom değiliz;)
19o3

osi_bjk

Güzel bi yazı olmus.ELlerine yüreğine sağlık.
Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

Adriano

Eline Saglik.. Gercekten Guzel Olmuş..
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

Brestgerfich

Allah inşallah benımde kaderime yazmıştır KapaLı'da sizinLe BEŞİKTAŞIMIZI izlemeyi..
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

carsi_89

eywallah cok güzel yazmışsın bee..