Ana Menü

Beşiktaş C.T. Daçka'yı dağıttı

Başlatan akbaba71, Kasım 10, 2007, 19:04:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Beşiktaş C.T. Daçka'yı dağıttı
Beko Basketbol Ligi'nde yapılan maçta Beşiktaş Cola Turka, hucümda ve savunmadaki iyi oyunuyla Darüşşafaka'yı 15 sayı farkla 73-58 yendi.

Karşılaşılaşmaya iyi başlayan Beşiktaş Cola Turka, ilk dakikadan itibaren üstünlüğünü rakibine kabul ettirdi. Evsahibi ekip, Nicevic ve Erkan ile bulduğu sayılarla 5. dakikayı 12-6 önde bitirdi. Darüşşafaka Cline-Heard ve Chatfield ile karşılık verse de ilk periyodu Beşiktaş Cola Turka 13 sayı farkla 25-12 önde bitirdi.

İkinci periyotta konuk ekip, alan savunması yaparak rakibinin pota altındaki etkisini kırmaya çalıştıysa da dış atışlardan siyah-beyazlı ekip Kaya ve Eren ile etkili oynayarak 15. dakikayı 18 sayı farkla (34-16) üstün tamamladı. Kalan dakikalarda sert alan savunması yapan Beşiktaş Cola Turka ilk yarıyı da 40-26 önde kapadı.

İkinci yarıya da alan savunmasıyla başlayan siyah-beyazlı takım, 3. çeyrekte de etkili oyununu sürdürdü. Cline-Heard ve Chatfield ile ayakta kalmaya çalışan Darüşşafaka, pota altında Kaya'yı durduramadı. Kaya ile sayılar bulan evsahibi takım, periyodun son dakikası içinde farkı 18 sayıya (60-42) çıkarırken, 3. periyodu da 62-43 önde bitirdi.

Hücumdaki ve savunmadaki iyi oyununu son periyoda da taşıyan Beşiktaş Cola Turka, 33. dakikada farkı 21 sayıya (67-46) çıkardı. Beşiktaş Cola Turka baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı da 15 sayı farkla 73-58 kazandı.

BEŞİKTAŞ COLA TURKA: 73 - DARÜŞŞAFAKA: 58

Salon: Beşiktaş Cola Turka Arena
Hakemler: Fatih Dalay, Elif İnci, Kaan Büyükçil
Beşiktaş Cola Turka: Dalmau 2, Erkan 6, Apodaca 2, Cevher 4, Nicevic 12, Kaya 18, Mehmet 4, Eren 7, Shumbert 8, Onur 6, Sinan 2, Arın 2
Darüşşafaka: Chatfield 14, Barış 6, Hakan 8, Melih 3, Cline-Heard 20, Ceyhun 1, Mesut 2, Soner, Kadir 2, Caner 2
1. Periyot: 25-12
Devre: 40-26 (Beşiktaş Cola Turka Lehine)
3. Periyot: 62-43

10.11.2007   

Kaynak : AA
tebrikler baketbolda bayan ve erkekde oldukca iyi gidiyoruz
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

ilteriş

Tebirkler beyler. Böylece 4'ü lig, 1'i Avrupa maçı olmak üzere son 5 karşılaşmadan da galibiyetle ayrıldık.

Kaya - Nicevic ikilisi yıllardır sıkıntısını çektiğimiz pota altı gücünü kazandırdı bize.

carsi52

Bölünür senin için uykular!

siyah

istifa istifa istifa yönetim İSTİFA

asilozkan

Dalmau  Apodaca  nın 2 sayıda kalması şaşırttı beni doğrusu

kolpafb

ArkadaşLar ßen anlamamıyorum.SizLere danışmak istedim neden eskisi gßi toplu olarak ßasket maçlarına gitmiyoruz ßare orda şampiyonluk için savaşaLım.ONLARDA Ruhunu kayßetmesin.
Her Zaman Heryerdeyiz.
Seninle ßeraßeriz)

Gopßjk-Tehlikeyiz KAPALIDAYIZ

ilteriş

Alıntı yapılan: kolpafb - Kasım 11, 2007, 09:43:45
ArkadaşLar ßen anlamamıyorum.SizLere danışmak istedim neden eskisi gßi toplu olarak ßasket maçlarına gitmiyoruz ßare orda şampiyonluk için savaşaLım.ONLARDA Ruhunu kayßetmesin.
Kesinlikle katılıyorum kardeş.

Tassadar

Alıntı yapılan: ilteriş - Kasım 11, 2007, 13:22:26
Alıntı yapılan: kolpafb - Kasım 11, 2007, 09:43:45
Kesinlikle katılıyorum kardeş.
Bu foruma geldiğimden ihtibaren ısrarla belirttiğim gibi "HER TÜRLÜ BASKETBOL ORGANİZASYONUNA VARIM" elimden geleni de ardıma koymam icabında...
Bu sene BJK şampiyon.